Liga majstrov

Sheffield Steelers – HV71

2:5

koniec (1:2, 0:0, 1:3)

27.08.2016, 20:00 • Sheffield Arena (kapacita 9500 míst) • Skupina P • Adam Lacek (@laci_17) cz

Tipsport: 13.77 9.5 1.1

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:50:10)
Statistiky dnešního zápasu:

Střely na branku: 14:43
Vyhraná vhazování: 26:32
Trestné minuty: 24:14
Přesilové hry: 1/7-5/12

Branky a nahrávky: 15. Dowd (Nelson, D. Phillips), 55. Dowd (Nelson, Ratchuk) – 13. Abbott (Thörnberg), 14. Thörnberg, 41. Laine (Arlbrandt, Thörnberg), 47. Abbott (Reese), 51. Tedenby (Sandberg, Önerud). Diváci: 4471. Rozhodčí: Gamper (ITA), Darnell – Dalton, Staniforth (všichni GBR).
HV71 zvládlo dnešní utkání na britské půdě v naprostém klidu, ačkoliv o vítězství rozhodl švédský tým až v závěrečné třetině. Hosté se sice v úvodní třetině ujali dvoubrankového vedení zásluhou Abbotta a Thörnberga, Dowd ale chvíli na to snížil.

Sheffield se pak dlouho držel na dostřel jedné branky. Tedenby ve druhé třetině neproměnil trestné střílení. O vítěznou branku se postaral na startu třetího dějství Laine, další góly posléze přidali znovu Abbott a také Tedenby.

Dowd pak ještě jednou snížil a stanovil tak konečné skóre na 2:5 ve prospěch HV71. Švédský tým vstřelil všech pět branek v dnešním utkání v přesilové hře. HV71 si tak zajistilo postup do play off, Sheffield ještě není bez šance, ta je už ale hodně malá.

59:46

Anton Bengtsson naskakuje z trestné lavice do hry, hosté hrají v plném počtu.

58:58

Švédský tým se opět osvobozuje vyhozením, za malou chvilku začne poslední minuta dnešního duelu.

58:25

Domácí hokejisté se ale ani v početní výhodě nedostanou k vážnějšímu ohrožení branky Petterssona Wentzela.

57:46

Domácí si ještě v závěru zahrají přesilovou hru, za krosček je vyloučen Anton Bengtsson.

56:40

Utkání se už pouze dohrává, HV71 se už nikam netlačí, domácí by se už naopak nejraději viděli v šatně.

55:57

Simon Önerud vyslal štiplavou střelu z levého kruhu, Muštukovs si poradil i s následnou dorážkou.

55:22

Na druhé straně útočil na hattrick Chris Abbott, Muštukovs proti jeho střele vytáhl výborný zákrok.

54:58

54:58 Robert DOWD - 2:5

54:58

Sheffield právě vstřelil branku! Jako bych to zakřikl, Sheffield se v přesilové hře prosazuje! ROBERT DOWD dorazil do branky odražený kotouč a zaznamenává tak svou druhou branku v dnešním zápase! Asistence: Levi Nelson a Mike Ratchuk.

54:30

Domácím se ale ani v početní výhodě nedaří, Pettersson Wentzel je ve třetí třetině prakticky bez práce.

53:37

Tentokrát si přesilovou hru zahrají domácí, za držení hole je vyloučen Lawrence Pilut.

53:00

Muštukovs likviduje další střelecký pokus Bengtssona z levé strany.

52:16

John Armstrong se vrací z trestné lavice, Sheffield hraje v plném počtu.

51:32

Mattias Tedenby tentokrát schytal střelu od modré čáry, posléze se domácí hráči osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

2:5

Góly a asistencie: 15. Dowd (Nelson, D. Phillips), 55. Dowd (Nelson, Ratchuk) – 13. Abbott (Thörnberg), 14. Thörnberg, 41. Laine (Arlbrandt, Thörnberg), 47. Abbott (Reese), 51. Tedenby (Sandberg, Önerud)

Sheffield Steelers: Muštukovs (Day) – Björklund, O'Connor, D. Phillips, Ratchuk, Franzon, Fitzgerald – Schultz, Fretter, Armstrong – Valdix, Dowd, Nelson – Sarich, Mosienko, Desbiens – Nilsson, Ferrara, J. Phillips (C). Trenér: Paul Thompson.

HV71: Pettersson Wentzel (Söderström) – Reese, Borgman, Pilut, Hansson, Berglund, Persson – Thörnberg, Abbott (C), Laine – Önerud, Arlbrandt, Brithén – Sandberg, Tedenby, L. Andersson – Sundh, E. Andersson, Bengtsson – Törngren. Trenér: Johan Lindbom.

Rozhodca: Gamper (ITA), Darnell – Dalton, Staniforth (všichni GBR)