Európska liga

Southampton FC – AC Sparta Praha

3:0

koniec (2:0)

15.09.2016, 21:05 • St. Mary's Stadium, Southampton • 1. kolo • Vladimír Korduliak

Zápas skončil jednoznačným víťazstvom domácich, ktorí posielajú Spartu domov rozdielom triedy a výsledok zodpovedá dianiu na ihrisku. Domáci položili základ úspechu už v prvom polčase, Sparta sa na nič vážnejšie nezmohla a v druhom polčase to bolo už len o udržiavaní náskoku. Dobrú noc našim čitateľom želá Vladimír Korduliak. (22:59:19)

90+4

90+3

Sparta opäť loptu pred veľkým vápnom domácich stratila, do akcie po pravej strane vyrazil Southampton.

90+2

90+2. Jay Rodriguez - 3:0

90+2

Southampton dal gól!
FC založil akciu po ľavej strane, prihrávkami na jeden dotyk dostal od Longa loptu v pokutovom území JAY RODRIGUEZ, ktorý nedal Koubekovi šancu.

90+1

Sparta to skúsila na kolmý center, Lafata cez hruď loptu spracoval, nedokázal ju však prihrať niektorému zo spoluhráčov.

90

Forster poslal odkopom loptu až za stredovú čiaru, Gräfe nad základný hrací čas pridáva tri minúty, tak to ukázal na svetelnej tabuľke štvrtý rozhodca duelu Gittelmann.

89

Long vystrelil spoza šestnástky z ľavej strany, presnejšie z jej rohu, loptu však poslal mimo priestor bránky hostí.

88

Pulkrab za svoj útočný faul ďalším potrestaným mužom v zápase.

88

FC drží loptu na kopačkách, zápas už len dohrávame a nikomu sa vpred akosi nechce.

86

Útočný faul hostí, loptu má k dispozícii domáci klub, aj ju rýchlo rozohral, Long sa však vystavil do ofsajdu.

84

Od Pulkraba skončil balón za postrannou čiarou, lopta pre domácich.

83

FC zahral loptu pred bránku, kde aj došlo k ataku na hráča domácich, Gräfe penaltu pískať nebude, následná strela van Dijka skončila nad bránkou Sparty.

83

Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Oriol Romeu, prichádza Steven Davis.

82

Martina dostal loptu do voľného priestoru na pravú stranu, Frýdek sa stihol vrátiť a loptu v sklze poslal za bránkovú čiaru.

80

Frýdek neuspel strelou z hranice veľkého vápna, odkop z malého vápna bude realizovať gólman Forster.

80

FC stratil loptu pred veľkým vápnom Sparty, ktorá zakladá svoju útočnú akciu.

79

Václav Kadlec chcel loptu dostať až do kuchyne, jeho center z ľavej strany z bránkovej čiary Romeu poslal do bezpečia.