11.12.2016, 17:00 • ZŠ Banská Bystrica • 29. kolo • Dado Balco

: 2.1 4.5 2.9

Koniec zápasu. (19:25:30)

59:19

Košice sa nevedia v presilovke usadiť v útočnom pásme, už sa iba dohráva, domáci dobre bránia.

58:41

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bortňák – 2 min., podrazenie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

58:22

Surový z medzikružia zakončoval nepresne, nesadol mu dobre puk na hokejku.

57:41

Hruška spoza kruhov preveril Košarišťana, ten puk vyrazil.

57:01

Štvrtá lajna Bystrice je dnes pri veľkej chuti, točí teraz hostí vo vlastnej tretine, hlavne Tománek je aktívny.

56:33

Bystrica už kontroluje hru, drží puk na hokejkách, nikam sa bezhlavo nehrnie.

56:01

Dnešné stretnutie sleduje 2307 divákov.

55:05

Klíma prešiel po pravej strany a vyslal puk na Košarišťana, ten zasahuje taktiež dobre.

54:36

Hostia v pätici, z medzikružia zakončuje Lunter a Habal si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

54:11

Maione nahodil puk od modrej, Surový ho tečoval pred Habalom, no nebol úspešný.

53:46

Puk majú na paliciach domáci, ale nie sú s ním pred bránkou, teraz sa dopustili ofsajdu.

52:55

Bystrica v útočnom pásme kombinuje, hrá presilovku a snaží sa pridať piaty gól.

52:34

Vylúčenie v tíme HC Košice (Dudáš – 2 min., narazenie na mantinel).

51:51

Hostia už v pätici, Bystrica však tvorí v útočnom pásme.

51:29

Domáci sa vyhnali z útočného pásma, puk bol za modrou čiarou.

50:48

Domáci až teraz majú tzv. presilovkový kolotoč, no strely spoza kruhov Habal vyráža.

49:51

49:38

Ťavoda dobre oprel košického útočníka o mantinel a zo šance hostí vzišlo.

48:58

Buc pri ľavej žrdi zakončuje, neposiela puk za Habala, domáci majú stále navrch.

48:38

Štvrtá lajna pri chuti, opäť Tománek v koncovke, Habal puk chytá.

48:15

48:15

48:15

Brejk pre Bystricu, najprv pohorel Truchno na Habalovi a z dorážky sa nepresadil zoči – voči nemu ani Tománek.

47:36

Hostia preberajú aktivitu, Košarišťan teraz radšej prikryl ľahký puk na ľade.

46:43

Klíma sa nečakane rozhodol zakončiť z ľavej strany z hornej časti kruhu a zdalo sa mi, že puk lízal hornú žŕdku.

46:27

Domáci kontrolujú vývoj zápasu, nehrnú sa nikam dopredu, ale puk majú na paliciach.

45:32

Komerčná prestávka. Buly sa bude vhadzovať na obrannej modrej čiare Košíc.

45:01

Teraz trošku nezáživnejšia pasáž, nič sa nedeje pred oboma bránkami.

44:01

Dudáš a po ňom Milý zakončovali, ale Košarišťan drží čisté konto po dobrých strelách Košičanov.

43:05

Češík zakončuje pred bránkou, ale nedáva gól. Aj on naň čaká podobne ako Tománek veľmi dlho, tuším už od začiatku sezóny.

42:39

Stále má Bystrica aktivitu na hokejkách, domáci sú častejšie pred bránkou súpera.

41:32

Na bystrickej strane neuspel zblízka Lunter, na košickej preveril Košarišťana Hričina. Hrá sa hore – dole, ale viac majú puk na hokejkách domáci.

40:51

Domáci útočia, sú pri chuti, Hickmott zakončoval z ľavej strany z asi dvoch metrov do Habala.

40:27

Po prihrávke Matouška Lamper zblízka zakončuje, Habala neprekonal.

40:01

V druhej tretine Košičania nevyužili šance v presilovke a ani brejkové situácie a tak pykali. Domáci v tlaku strelili dva góly, keď sa presadili Kafka a Sarault a napokon sa do streleckej listiny zapísal po jedenásť zápasovej gólovej abstinencii aj Roman Tománek. Stav je tak 4:0 a hostia to budú mať v tretej tretine veľmi ťažké niečo ešte s duelom urobiť. Tretia tretina sa začne cca. o 18:52 hod.

40:00

39:30

Bystrica už kontroluje hru v posledných sekundách stredného dejstva.

38:55

Domáci kombinovali v útočnej tretine, ale nezakončovali.

38:00

Domáci sa nikam nehrnú, držia puk na paliciach a snažia sa nepúšťať hostí do pásma.

37:15

Hostia sa snažia dostať dopredu, ale nedarí sa im to, hra je prevažne v strednom pásme.

36:25

36:25 TOMÁNEK - 4:0

36:25

Banská Bystrica dala gól!
Tomáš Surový si nakorčuľoval pred bránku z pravej strany a prihral ROMANOVI TOMÁNKOVI, ktorý našiel voľný priestor medzi žrďou a Habalom a poslal tam šikovne puk. Druhá asistencia Maione.

35:45

Lunter s Bortňákom poriadne hrozili pred Habalom, ale skórovať sa im nepodarilo.

35:09

Domáci už v útočnej tretine, boli s pukom pri mantineli, napokon skončil na ochrannej sieti. Pred buly ešte komerčná prestávka.

34:15

Bystričania už v pätici, ale musia sa brániť, hostia v útočnej tretine.

34:09

34:09

34:09

V oslabení idú do prečíslenia Matoušek a Surový, ktorý zakončuje, no do hornej žŕdky!

33:42

Domáci už vyhodili puk v oslabení a môžu prestriedať.

33:18

Bicek bol pred odkrytou bránkou, ale netrafil puk, odzbrojil ho Ďatelinka.

32:45

L. Nagy si nakorčuľoval do medzikružia a vystrelil, Košarišťan puk vyrazil pred Šedivého, ktorý neskóruje.

32:13

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ťavoda – 2 min., krosček).

32:00

Stále je Bystrica aktívnejšia, má viac puk na paliciach a snaží sa tvoriť.

31:19

Hickmott dostal v útočnom pásme v rohu ihriska od hráča Košíc hokejkou do tváre, nepíska sa a bystrický hráč odchádza zakrvavený na striedačku.

30:58

Po dlhšom čase hostia v útočnom pásme, nahodený puk Deyla od modrej Košarišťan pokryl.

30:05

Až teraz sú domáci v útočnej tretine. Po strele spoza kruhu získali buly pred Habalom.

29:30

Domácim sa nedarí dostať v presilovke do útočného pásma, viazne prihrávka, presnosť...

29:06

Domáci mali puk na paliciach, no dopustili sa zakázaného uvoľnenia, buly pred Košarišťanom.

28:24

Vylúčenie v tíme HC Košice (Šmach – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

27:32

Lamper preveril Habala z dvoch metrov, hostia sa nevedia vymaniť spod tlaku Bystričanov.

26:45

Truchno strieľa z ľavej strany, neskóruje. Habal zostal v bránke, stále sa Košice iba bránia.

25:43

Oddychový čas Košíc.

25:43

25:43 SARAULT - 3:0

25:43

Domáci pri chuti. Tománek spoza bránky nahral CHARLESOVI SARAULTOVI a ten sa z dvoch metrov presadil. Asistencie: Tománek a Truchno.

25:04

25:04 KAFKA - 2:0

25:04

Domáci tlak využili, Lunter sa dobre natlačil pred bránku, dobiedzal a puk Habal nemal pod kontrolou, napokon ho uvidel PETR KAFKA a poslal do odkrytej časti svätyne. Asistoval Bortňák.

24:37

Bortňák to vyskúšal spoza Jankoviča na Habala, neprekvapil ho.

23:58

Domáci tlak, puk okolo bránky Košíc poskakoval, mali ho Bystričania v moci, no nedokázali ho poslať za Habala.

23:14

Brejk v podaní Biceka, má rýchlosť tento hráč a strieľa z ľavej strany, no od Košarišťana ide puk nad bránku.

23:02

Šikovná strela Tománka spoza hráčov z asi troch metrov, Habal zasahuje.

22:45

Bortňák prihral puk rukou pred bránkou, buly teda v strednom pásme po závere pred Habalom.

22:15

Domáci boli dlhšie v útoku, kombinovali tam, tvorili, no Habala nezamestnali.

21:33

Prečíslenie troch na dvoch v podaní hostí a po strele Hričinu puk vyrazil pred Matejku Košarišťan, následne musel zasahovať pred košickým obrancom, zvládol to.

20:45

Domáci dobre podkurovali hosťom v ich obrannom pásme, strieľali obrancovia Cebák a Ďatelinka, Habal pozorný.

20:18

Zakázané uvoľnenie Bystrice, buly pred Košarišťanom.

20:01

V prvej tretine mali viac z hry domáci hokejisti po tom, čo hostia v presilovke nevyužili dve veľké šance. Jediný gól strelil parádnym príklepom v početnej výhode Ďatelinka. Bystričania mali ďalšie dve dobré príležitosti, stav však už nemenili. Aj preto je pred druhou tretinou všetko otvorené. Hrať by sa malo cca. o 17:58 hod.

20:00

19:28

Košice boli v útočnej tretine, snažili sa, ale šancu si nevypracovali.

18:59

Hostia sa snažia teraz niečo vymyslieť smerom dopredu, pridali na dôraze.

18:06

Domáci stále bez Kubku, išiel na ošetrovňu, do hry sa vrátil Matoušek, napokon stačil na jeho ruku ľadový zábal.

17:50

Surový to vyskúšal z ľavého kruhu, ale nemieri presne. Stále má viac aktivity na hokejkách Bystrica.

16:58

Lunter operoval pred Habalom, ale puk nad ľadom nedokázal hokejkou trafiť tak aby skončil v bránke.

16:23

Truchno sa dvakrát z ľavej strany snažil prekonať Habala, nepodarilo sa mu to.

15:50

Matoušek sa natlačil pred bránku z ľavej strany a zakončoval bekhendom, nepodarilo sa mu ani na dvakrát poslať puk za Habala.

15:28

Hickmott si chytil rukou vysoký puk, položil na ľad a zakončoval pred Habalom, no nepokoril ho.

14:55

Bystričania aktívnejší v útoku, ale viac hrajú po rohoch a pri mantineloch.

14:12

Matoušek si zranil ruku po súboji s Dudášom pri mantineli.

13:50

Hostia boli na chvíľku v útočnej tretine, ale nič účinné tam nevymysleli.

12:57

Domáci dobre forčekujú a nedovolia hosťom založiť súvislejšiu akciu.

12:24

Buly v strednom pásme po boji o puk a komerčná prestávka.

11:57

Ďatelinka vystrelil od modrej, pálil tvrdo, no trošku nepresne.

11:24

Po strele Biceka z ľavej strany končí tečovaný puk na ochrannej sieti. Buly pred Košarišťanom.

10:37

Domáci aktívnejší aj teraz, vyhrali buly pred Habalom.

09:52

09:52 ĎATELINKA - 1:0

09:52

Presilovku domáci využili po parádnej strele IVANA ĎATELINKU z ľavej strany príklepom, keď puk poslal od hornej žŕdky do bránky. Asistovali mu Truchno a Matuškin.

09:27

Vylúčenie v tíme HC Košice (Šmach – 2 min., držanie).

09:05

Domáci v pätici a sú v útočnej tretine.

09:02

Prečíslenie Surového s Matouškom, dvaja na jedného, zakončuje kapitán Bystrice, ale iba do bočnej siete.

08:40

Stále nehrajú hostia v útočnej tretine, až teraz sa do nej dostávajú.

08:15

Aj teraz Bystrica vyhodila puk cez všetky čiary a v oslabení môže prestriedať.

07:50

Hostia sa teraz nedokážu usadiť v útočnej tretine počas presilovky.

07:16

07:16

07:16

Suja vystreli z ľavej strany, Košarišťan puk vyrazil a vzápätí vychytal Biceka parádne na čiare. Veľké možnosti hostí.

07:04

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Maione – 2 min., podrazenie).

07:01

Košice sú dlhšie v útočnej tretine a kombinujú tam.

06:46

Hickmott sa predral dopredu, vystrelil z medzikružia, Habal opäť zasahuje. Komerčná prestávka.

06:09

Suja strieľal puk spoza kruhu, trafil ho do tváre Kubku, Ten rýchlo korčuľuje s bolesťami na striedačku, bude potrebovať ošetrenie.

05:44

Maione nahadzoval polovysoký puk spoza kruhu, Habal ho radšej pokryl.

05:41

Zakázané uvoľnenie Košíc, buly bude pred Habalom.

05:15

Viac sa tlačia dopredu Bystričania, zatiaľ vyložená príležitosť chýba.

04:37

Lunter vyskúšal Habala dobrou strelou po ľade z medzikružia, brankár Košíc tiež puk vyrazil do bezpečia.

03:33

Menší závar pred bránkou Košíc, domáci sa napokon k zakončeniu nedostali.

03:01

Suja preveril Košarišťana strelou spoza hráča z pravej strany, gólman Bystrice puk dobre vyrazil.

02:10

Štvrtá lajna Košíc zamestnáva Bystričanov, ale Košarišťan nemá prácu.

01:28

Domáci aktívnejší v útoku, ale nevyslali nebezpečný puk na bránku.

01:04

Od Surového korčule sa odrazil puk, Habal ho radšej prikryl.

00:29

Zakázané uvoľnenie domácich, buly pred Košarišťanom vyhrala Bystrica.

00:01

Bystričania na domácom ľade po prvýkrát v sezóne v červených dresoch, hostia v bielych.
Hráči oboch tímov i rozhodcovia sú už na ľade, o chvíľu zaznie štátna hymna SR.
Bránky sú už osadené, čpavok neuniká, takže sa bude o chvíľu môcť hrať. Zatiaľ sa čaká na príchod hráčov a rozhodcov na ľad.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Kubka, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Matuškin, Mihálik, Cebák, Ťavoda – Lamper, Češík, Matoušek – Buc, T. Surový, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Truchno, Sarault,Tománek.

HC Košice: Habal – I. Jankovič, Deyl, Šmach, L. Matejka, M. Dudáš, Pavúk – L. Nagy, Suja, Bicek – J. Milý, Boltun, Hričina – Tibor Varga, Šedivý, Bartánus – P. Bartoš, R. Hruška, T. Klíma

Rozhodca: V. Snášel. M. Valach – R. Gajan, M. Smrek.

Banskobystričania v piatok nehrali, pretože museli opravovať na zimnom štadióne chladiaci systém. Zápas s majstrom z Nitry sa teda odložil. Predtým v utorok hokejisti spod Urpína zdolali doma Žilinu. Stalo sa tak po troch prehrách v rade. Vrátili sa však k hre, ktorá ich zdobila od začiatku súťaže, teda k dobrej organizácii a zdravej agresivite. Uvidíme, aké stopy zanechal v mužstve práve piatkový výpadok. V sobotu však ´barani´ už na opravenej ľadovej ploche trénovali.

Banská Bystrica je momentálne druhá v tabuľke. Má horšie skóre ako Košice. Oba tímy majú zhodný počet bodov – 63 a pred treťou Nitrou náskok desiatich bodov. Ide teda jednoznačne o šláger kola druhého s prvým, ktorý vysiela aj RTVS.

Košice v piatok vyhrali v Poprade v predĺžení, na Mikuláša uspeli doma s Martinom. Minulú nedeľu prehrali v Nitre a predtým po nájazdoch aj vo Zvolene. Východniari teda taktiež ako Bystričania podávajú kolísavé výkony. Pod Urpínom v tejto sezóne už dvakrát vyhrali zhodne 3:2, prvýkrát v predĺžení, druhýkrát v riadnom hracom čase. Na ľade pri Hrone sa im teda darí, no musia to potvrdiť aj do tretice, čo nebudú také jednoduché.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

4:0

Góly a asistencie: 10. Ďatelinka (Truchno, Matuškin), 26. Kafka (Bortňák, Lunter), 26. Sarault (Tománek, Truchno), 37. Tománek (T.Surový, Maione)

HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan – Kubka, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Matuškin, Mihálik, Cebák, Ťavoda – Lamper, Češík, Matoušek – Buc, T. Surový, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Truchno, Sarault,Tománek.

Rozhodca: V. Snášel. M. Valach – R. Gajan, M. Smrek