3:4

po s.n. (2:4) (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)

11.12.2016, 16:40 • Arena Riga • Finále • Týna Zíková (@tyn_zikova) cz

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost! Přeji krásný zbytek nedělního večera. Na shledanou! (19:37:14)
Finále Mistrovství světa ve florbale nabídlo velmi vyrovnané utkání. Na počátku první třetiny se do dvougólového vedení dostalo Švédsko. To si ale jeho finský soupeř nenechal líbit a srovnal stav na 2:2. Druhá i třetí třetina byla ještě vyrovnanější, to jsme se ale dočkali pouze jedné branky na každé straně. Základní hrací doba tak nenastínila vítěze a přišla řada na prodloužení. Oba celky se dostaly do skvělých a nadějných šancí, žádnou z nich ale neproměnily. Musely tak rozhodovat až samostatné nájezdy. V těch bylo úspěšnější Finsko, když rozhodující branku vstřelil Mika Kohonen.

Předaní pohárů pro nové mistry

MISTREM SVĚTA VE FLORBALE SE STÁVÁ FINSKO!

Radost finských hráčů, smutek Švédů

70:00

70:00 KOHONEN - autor rozhodující branky

70:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.

Vaananen proměňuje.
Oba týmy vyměnily před začátkem své brankáře.

Samostatné nájezdy začínají.

70:00

Prodloužení skončilo.

69:47

Finsko ještě nahodilo před branku, už bylo ale pozdě.

67:20

Nilsson utíká ostatním hráčům na hracím poli. Branku ale přestřelil a utkání je stále otevřené.

66:52

Finové uklidňují hru a snaží se vymyslet jak na Švédy.

65:31

Carlstrom – Nilsson – Carlstrom! Řada pokusů švédského celku neskončila rozhodnutím.

64:58

Kotilainen nahazuje před zařízení Rehna. Míček ale míří k mantinelu.

64:34

Carlstromovu střelu vyrazil Kosonen. Ten nyní potřebuje lehké ošetření.

63:59

Lamminen rozehrává zpoza vlastní branky.

63:39

Vaananen chtěl vystřelit, míček mu ale utekl. I přes tuto střelu má míček stále na florbalce.

62:36

Larssonovu střelu z poloviny hřiště zablokovala finská obrana a přechází do útoku.

61:58

Volný Kailiala před brankou! Tomu se ale nepodařilo zakončit.

61:34

Nedovolený zákrok jednoho ze švédských hráčů, na trest to však nebylo.

60:47

K míčku se nyní dostávají Švédi a obléhají útočnou polovinu.

60:05

Míčku se opět ujal finský výběr.

60:01

Úvod třetí třetiny byl vcelku poklidný. Finův se podařilo vstřelit gól a tak je skóre po základní hrací době srovnané a jde se do prodloužení.

60:00

59:51

Tu však nevyužil a skóre se nemění.

59:42

Švédsko má k dobru standardní situaci na finské polovině.

59:01

Probíhá poslední minuta základní hrací doby.

58:34

58:34 Velká šance Nilssona

58:34

Na druhé straně gólová šance Nilssona! Míček ale Kosonenovi neproklouzl.

58:21

Zmatek před zařízením Rehna! Tomu vypadl míček z ruky. Finové však nedokázali dorazit balónek za jeho záda.

57:41

Salu jeho soupeř po souboji v rohu poslal za mantinel. Vylučovat se však nebude.

56:44

Volný Samuelsson! Ten vypálil z pravé strany, Kosonen ale předvedl krásný zákrok, když se roztáhla přes celou branku a vyrazil tak míček pryč.

55:57

Švédsko přečkalo oslabení, avšak u míčku stále jeho soupeři.

55:10

Švédsko v plném počtu.

55:02

Žádná ze střel finského celku nazapadla za záda Rehna.

54:32

Kotilainen poslal skákavou přihrávku na Vaananena, který čekal před zařízením, ten ale nedokázal míček zpracovat. Finové pokračují v obléhání.

53:21

Finové si v dnešním finále zahrají první přesilovou hru.

53:10

Vyloučení v týmu Švédsko (Samuelsson M. – 2 minuty, Sekání).

52:37

Rozehrávka finského celku se dostává až do útočné poloviny.

51:48

Samuelsson se prokličkoval před branku Kosonena, jeho střela byla ale neúspěšná.

50:49

Hra nabírá na rychlosti, aktivnější je finský celek.

49:22

Od půlící čáry vyslal svou jedovatou střelu Aro, připravený Rehn ale vyrazil míček.

48:50

Na druhé straně se ke střele dostal Gustafsson, ten ale úspěšný nebyl.

47:47

47:47 KOTILAINEN - 3:3

47:47

Finsko právě vstřelilo branku!
Finský celek srovnává stav. Mezi Rehna a Ostholma si krásně naběhl PETER KOTILAINEN a po přihrávce od Ara zakončoval do prázdné části branky. Asistence: Tommi Aro

46:47

Kailiala před brankou! Zkusil se protočit kolem Rehna, ten byl ale pozorný a nenechal se nachytat.

45:20

Kotilainen se dostává ke střele, tu ale vyráží Rehn.

44:43

Finové napadají švédskou rozehrávku a nyní jsou na míčku.

43:51

Švédi nyní kombinují na obranné polovině, snaží se najít recept na přechod do útoku.

42:52

Hra je z počátku třetiny celkem klidná. Oba celky se snaží hlavně myslet a pak hrát.

41:45

Vaananen nahazoval před branku, tam ale stála švédksá obrana.

40:51

Nyní mají míček na svých florbalkách Švédi a tlačí se do útočné poloviny.

40:25

Ovšem Švédsko na nic nečeká a snaží se aktivně napadat.

40:05

Poslední úvodní buly opět patřilo Finům.

40:01

Ve druhé třetině byl gólově úspěšnější švédský tým. Nicméně herně byli lepší Finové, kteří i ubránili velmi důležité oslabení. Do třetí třetiny tak s lepším pocitem vstupují Švédi.

40:00

39:49

Ke střele se v posledních sekundách opět dostává Kotilainen. Ale ani tato rána nebyla úspěšná.

39:38

Kotilainen se nyní dostává ke střele, ta byla však nepřesná.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé části.

38:30

O míček však přišel a hra se přesouvá na druhou stranu hrací plochy.

38:12

Finský výběr zmáčkl Švédsko na obranné polovině.

37:15

Kailiala se před brankou odrhl od svých protihráčů, ke střele se však nedostal.

36:57

Na míčku opět Finsko.

36:03

Finsko přečkalo oslabení a dokonce se dostalo i do šance.

35:25

Finové v plném počtu.

35:02

Po švédské chybě se ve vlastním oslabení dostávají Finové do útoku, ten jim ale nevyšel a švédská obrana pro jistotu vyhazuje na půdu soupeřů.

34:54

Křižná přihrávka na Nilssona před brankou. Svůj tým ale zachránil Kosonen.

34:03

Finové oslabení zatím přečkávají bez úhony.

33:30

Švédi si zahrají druhou přesilovou hru tohoto utkání.

33:25

Vyloučení v týmu Finsko (Tiitu – 2 minuty, Bránění ve hře).

33:18

Po špatné rozehrávce se do protiútoku dostávají Švédi.

32:52

Lamminen připravuje další útok finského výběru.

31:58

Nilssonovu střelu z voleje vykryl Kosonen.

31:02

Rozehrávku Švédů narušili Finové a tak se opět zmocnili míčku.

30:15

Stenberg s Kailalialou bojují v rohu. Lépe z něj vyšel švédský hráč.

29:47

Ze střední vzdálenosti Ostholm našel Sundstedta, jeho střelu ale zablokoval bránící obránce.

27:59

Rehn předvedl nádherný zákrok po střele osamoceného Sala.

27:30

Po nepřesné přihrávce švédského obránce se k míčku dostávají opět Finové.

26:57

Kailiala se perfektně vytočil zpoza branku, jeho pokus na bližší tyčku ale nohou zastavil Rehn.

25:42

Dotlačit míček za záda Rehna se Finův nepodařilo a tak opět kombinují Švédi.

24:52

U míčku nyní finský celek, který připravuje další útok.

23:49

23:49 GUSTAFSSON - 3:2

23:49

Švédsko právě vstřelilo branku!
Skvěle mířenou střelu po přiťuknutí Samuelssona po standardní situaci poslal TOBIAS GUSTAFSSON. Švédsko jde opět do vedení. Asistence: Mattias Samuelsson

22:45

Další šance Finska. Tentokrát si Kotialnen neporadil s Rehnem.

21:49

Tiitu se dostal do obrovské šance! Z levé strany se mu však Rehna prostřelit nepodařilo a následná dorážka mířila až za branku.

21:01

Nařízený volný úder pro Finsko.

20:20

Švédský tým na nic nečeká, krade míček a přesouvá se do útočné akce.

20:05

Druhé úvodní buly opět patří Finům.

20:01

V první třetině jsme měli šanci vidět nádherný florbal! Aktivita a bojovnost na obou stranách zapříčinila několik perfektních akcí a šancí. Švédsko se z počátku třetiny dostalo do dvoubrankového vedení, to ale neudrželo a Finové tak v 15. minutě dorovnali.

20:00

19:50

Na poslední chvíli se ještě do šance dostává Ostholm, ten ale nepřesně míří a míček letí nad branku.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:57

Před branku Kosonena se nyní dostává Samuelsson, jeho pokus ale svým zákrokem vykrývá.

17:50

Do dalších šancí se dostává švédský výběr, obrana Finů se ale orientuje.

16:20

Divákům se většina rozhodnutí sudích nelíbí a pískají na ně ze všech koutů tribuny.

15:46

Švédy gól lehce rozhodil, naopak Finové se do soubojů pouští ještě drsněji.

14:52

14:52 JOHANSSON - 2:2

14:52

Máme vyrovnáno! Svou šanci přesnou nabídkou Sala perfektně využil SAMI JOHANSSON a vyrovnává. Asistence: Nico Salo

14:40

Zmatek před zařízením Rehna!

13:48

Kotilainen se dostává do několika dalších šancí, Rehn ale veškeré jeho šance zabíjí.

12:05

12:05 KOTILAINEN - 2:1

12:05

Dvougólový náskok Švédska svou brankou snižuje PETER KOTILAINEN. Asistence: Tommi Aro

11:40

Finský výběr nyní rozehrává z útočného rohu.

10:08

10:08 GUSTAFSSON - 2:0

10:08

Rozhodčí museli branku přezkoumat přes video. Nakonec ji ale uznali a TOBIAS GUSTAFSSON zvyšuje! Asistence: Rikard Eriksson

09:28

Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba týmy bojují o každý míček.

08:02

Finsko se také dostává do velkých šancí, ale Rehn je dnes velmi sebejistý a nedává soupeřům šanci.

07:28

07:28 NILSSON - 1:0

07:28

Země tří korunek využívá první přesilovou hru. Před brankou Našel Ostholm KIMA NILSSONA, který zavěsil a posílá Švédsko do vedení. Asistence: Martin Ostholm

06:45

Několik šancí švédského celku skvěle vyrazil Kosonen.

06:35

Ostholmovu ránu vyrazil Kosonen.

06:01

Švédi mají k dispozici první přesilovou hru tohoto utkání.

05:52

Vyloučení v týmu Finsko (Kotilainen – 2 minuty).

05:21

Kotilainen se pokusil prokličkovat mezi švédskými protihráči, to se mu ale nepovedlo.

04:57

Finové lehce uklidňují hru.

04:20

Další protiútok Švédů nevyšel, když Johanssonova pozemní střela minula branku.

03:30

Kotilainen se uvolnil a sám běží na Rehna! Ten jeho pokus skvěl vykryl.

02:45

Finský výběr nyní kombinuje v obranné polovině, jejich soupeři aktivně napadají.

01:50

První gólovou šanci nevyužil Stenfors.

00:34

Do protiútoku se dostávají i Švédi, nic z toho ale není.

00:21

Koilainen vyběhl zpoza branky Kosonena a zkusil svým bekhendem dostat míček do síťky.

00:05

Jako první se míčku ujalo Finsko.

00:01

První lajny obou družstev již nabíhají na hrací plochu a připravují se na úvodní buly.
Před prvním hvizdem ještě zazní obě národní hymny.
Na palubovku zamířily oba celky, utkání za malou chvíli začíná.

Švédsko: Rehn (Paulsson) – Sundstedt, Nilsson, Samuelsson J., Nilsberth, Ostholm – Enstrom. Carlstrom, Svahn, Holmgren, Johansson – Larsson, Eriksson, Kanebjork, Gustafsson, Samuelsson M. – Stenberg, Nordgren, Hedlund

Finsko: Kosonen (Ihme) – Kotilainen, Kailiala, Kukkola, Vaananen, Aro – Salin, Johansson, Salo, Lamminen, Savoven – Tiitu, Moilanen, Pylsy, Kivilehto, Stenfors – Manninen, Kohonen, Junkkarinen

Rozhodčí: Martins Larinovs, Martins Gross.

Na to, jak tato tzv. odveta dopadne, si musíme počkat do 16:40, kdy letošní finále vypukne.
Potvrdí Švédsko svou nadvládu nebo mu Finové letos ukradnou vítězství na zlatém podnose?
Tento severský souboj bude reprízou minulého i předminulého finále světového šampionátu. V obou utkáních se lépe vedlo zemi kolébky florbalu, tedy Švédsku.

Před čtyřmi lety v Curychu šlo o jasný výsledek! Švédi si tehdy vytvořili velký náskok, který poté dokázali i udržet. Švédsko značně přehrálo Finsko poměrem 11:5.

Před dvěma lety v Gothenburgu to už vypadalo lehce jinak. Oba týmy dravě bojovali a až do 47. minuty byl stav vyrovnaný. Utkání pak rozhodl svou dorážkou Henrik Stenberg. Konečné skóre 3:2 tak připadlo na stranu Švédů.
FINSKO

Tento severský celek, stejně jako jeho dnešní soupeř, prolítl veškerými zápasy bez jediné porážky.

Finové nejprve rozmetli německý výběr poměrem 12:1, poté si v posledních minutách poradili se Švýcarskem 6:4. Dalším dvouciferným počtem vstřelených branek si lehce poradili s Estonskem a konečným výsledkem 10:3 postoupili ze skupiny z první příčky.

Ve čtvrtfinále Finsko neinkasovalo ani branku a Dánsku jich nastřílelo rovnou sedm. V semifinále se potkalo s českým výběrem a po infarktovém závěru vyšlo z utkání s lepším výsledkem a to poměrem 4:3.
ŠVÉDSKO

Hráči ze země tří korunek kráčí turnajem bez jediné porážky.

V prvním utkání si jednoznačně poradili s Lotyšskem poměrem 7:2, následně si ve skandinávském souboji jasným výsledkem 8:2 podali Norsko. V dalším utkání získali výhru 8:4 i nad českou reprezentací a ze skupiny postoupili z prvního místa.

Ve čtvrtfinále drtivě přestříleli Německo poměrem 11:0. V rozhodujícím semifinále v poslední třetině utekli Švýcarsku o pět gólů a konečné skóre 7:2 poslalo aktuální světové šampiony opět do finále.
Krásné nedělní odpoledne všem florbalovým fanouškům! Dnešním dnem končí světový šampionát, v jejímž finále se proti sobě postaví dvě severské země. A to konkrétně Švédsko, které se finále zúčastní již po jedenácté, a Finsko, které v semifinálovém duelu prošlo přes českou reprezentaci. Kdo závěr Mistrovství světa ovládne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:40.

3:4

Góly a asistencie: 8. Nilsson (Ostholm), 11. Gustafsson (Eriksson), 24. Gustafsson (M.) – 13. Kotilainen (Aro), 15. Johansson (Salo), 48. Kotilainen (Aro), rozh. náj. Kohonen