FA Cup

Southampton FC – Norwich City

1:0

koniec (0:0)

18.01.2017, 20:45 • St. Mary's Stadium, Southampton • 3. kolo • David Panuška cz

Tipsport: 1.4 4.75 7.1

Ode mě je to pro dnešek vše, díky za pozornost a někdy u onlajnů zase nashledanou. (22:38:05)
Domácí to nakonec zvládli a postupují do dalšího kola FA Cupu. Saints byli sice aktivnější, ale rozhodující branku se jim povedlo vstřelit až v poslední minutě. Hrdinou utkání se stal útočník Shane Long.

90+3

90+1

Southampton právě vstřelil branku!
Tak to je koncovka utkání jako hrom! SHANE LONG se stává hrdinou, kterému se povedlo vstřelit branku v posledních momentech utkání.

90

V poslední minutě základní hry musel ještě zasáhnout McGovern. Proti němu zakončoval mladý obránce Sam McQueen.

88

Po pravé straně hrozil Nathan Redmond. Jeho centrovaný míč byl ovšem zblokován a následně odehrán mimo ohrožení branky.

85

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Ben Godfrey, přichází Ray Grant.

84

Dvakrát to zkoušel nebezpečně bývalý hráč Norwiche, Nathan Redmond. Ani jednou se mu ale nepovedlo otevřít skóre utkání. Zamíří utkání do prodloužení?

83

Russell Martin se po pár chvilkách na hřišti zvedl a nejspíše bude pokračovat v utkání. Uvidíme, zda to jeho obranný výkon ovlivní.

81

Sergi Canós to hned zkoušel, pokus španělského fotbalisty byl ale nakonec zablokován. To mohl být nástup do utkání.

80

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Kyle Lafferty, přichází Sergi Canós.

78

Jordy Clasie to zkoušel z dálky. McGovern byl ale připraven na tuto střelu a míč ukryl v rukavicích. Anglický brankář hned rozehrává.

75

Nathan Redmond zahrával přímý kop, který byl ale zablokován a hosté se hnali do protiútoku. Ten ale nijak zakončen nebyl.

74

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Josh Murphy, přichází Jacob Murphy.

72

Domácí celek bude rozehrávat standardní situaci z velice dobré pozice. Povede se Saints konečně otevřít účet tohoto utkání?

71

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Jay Rodriguez, přichází Nathan Redmond.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Oriol Romeu.

69

Opět dobře postupoval s míčem Josh Murphy. Ten ale nakonec nedokázal přihrát někomu do lepší pozice. I tak nyní předvedl dobrou hru.

67

Jay Rodriguez se dostával do dobré šance, ale nakonec se mu ji nepovedlo využít. Tlak Southamptonu se ovšem zvyšuje.

Utkání sleduje 13 517 diváků!

62

Více jak hodina hry je za námi a my stále čekáme na úvodní branku střetnutí. Aktivnější jsou domácí, těm ale chybí koncovka.

59

Do zajímavé šance se dostával útočník Jay Rodriguez. Ten byl ale nakonec nachytán v ofsajdové pozici, odkop od branky Norwiche.

57

Aktivní talentovaný Josh Murphy vybojoval další slibný přímý kop pro svůj celek. Hosté stále drží nadějný výsledek a naději k postupu do dalšího kola.

55

Saints byli nyní hodně blízko první brance utkání! Joshua Sims se dostal s míčem do vápna, kde se mu ale pozorného McGoverna nakonec překonat nepovedlo.

53

Z dálky to technickou střelou zkoušel James Ward-Prowse, jeho pokus ale nakonec skončil jen vedle branky. Pohodová situace pro hosty.

51

Velký závar byl k vidění ve vápně Norwiche. Vše ale nakonec ukončil útočný faul domácího celku. Pokračovat se tak bude odkopem od branky.

50

Prvoligový celek je i nadále hodně aktivní a snaží se projít do šestnáctky. Norwich ale dnes brání opravdu skvěle.

47

Hodně tvrdě dohrál Simse hostující Brady. Domácí tak mohou v klidu rozehrát svou akci ze středu travnaté plochy.

46

První poločas je u konce. Zatím je stav nerozhodný, Norwich stále drží naděje na postup do dalšího kola, kde by je čekal Arsenal. Druhý poločas začne ve 21:48.

45+1

45

Nad rámec bezbrankového poločasu se bude nastavovat ještě jedna minuta. Stále čekáme na první branku tohoto střetnutí.

42

Robert Brady se nakonec opřel do míče, který nakonec skončil jen nad brankou Harryho Lewise, devatenáctiletého brankáře Southamptonu.

41

Aktivní Josh Murphy vybojoval na pravé straně standardní situaci. Dnes hraje opravdu dobře a obraně Sotonu často zatápí.

38

Ryan Bennett nyní zastavil dvě příležitosti domácího celku. Nejdříve zastavil pronikání po levé straně, stejně jako následný centr.

36

Faulovalo se i na straně druhé. Norwich se tak po delší době k ničemu dostane, rozehrávat bude přímý kop.

35

Následně Southampton kopal přímý kop z levé strany. Celá akce byla zakončena odehráním míče na další rohový kop utkání.

33

Opět byl útok domácího celku přerušen na stoperovi Bassongovi. Ten hraje opravdu výborně.

28

Jay Rodriguez se dostal k míči a postupoval na Pinta. Ten mu padl pod nohy a tuto situaci ukončil dobře pro hostující celek.

26

Následný rohový kop Southamptonu byl odvrácen opět Bassongem. Důrazný obránce míč odkopl daleko od branky Pinta.

25

Hned poté, byl africký obránce Sebastien Bassong pod tlakem. Zahrát tak musel jen na aut, Soton tak dosáhl toho, co potřeboval.

24

Ben Godfrey nyní předvedl pohotový zákrok proti pokusu domácích hráčů. Ti jsou i nadále aktivnější, branka ovšem dosud nepadla.

20

Celou situaci rozehrál Brady, jehož centrovaný míč byl odehrán mimo nebezpečí domácí branky.

20

Hodně aktivní Josh Murphy následně prošel přes obránce a po faulu vybojoval dnes několikátou standardní situaci pro svůj celek.

19

Celou akci rozehrával záložník Pritchard. Lewise ovšem jeho pokus nemohl překvapit, míč ukryl ve svých rukavích.

18

Kyle Lafferty byl ve vzdušném souboji držen. Druholigový celek tak bude mít k dispozici další standardní situaci.

16

Domácí hrají aktivněji, ale Norwich se zatím dobře brání a využívá protiútoků. Josh Murphy získal míč a vybojoval standardní situaci na polovině hřiště.

14

Po ofsajdu, ve kterém byl Shane Long, se hra přesunula rychle kupředu. Tam se hostům povedlo vybojovat přímý kop.

13

Hra se nám začíná pomalu otevírat. Pritchard se nyní nevydal dopředu jen kvůli tomu, že by čelil několikanásobné přesile.

12

Obranným zákrokem se nyní blýskl Bennett. Spoluhráč Brady se následně zmocnil míče a odehrál jej do bezpečí.

10

Záložník Pritchard nyní fauloval jednoho z domácích. Následná standardka ale nebyla zakončena v gólový efekt.

8

Do první zajímavější akce se hnal hostující Josh Murphy. Ten vyslal do pokutového území nebezpečný centr, míč byl ovšem odehrán včas.

7

Domácí se postupně dopracovali až ke střeleckému pokusu. Ten ale nebyl přesný, a tak se bude kopat od branky Pinta.

5

Hned poté byl na pravé straně faulován Joshua Sims. Pokračovat se tak bude dalším přímým kopem domácích fotbalistů.

4

Ryan Bennett se pokoušel rozehrát akci Norwiche. Jeho nákop ale skončil jen na tribuně a k míči se tak dostávají domácí.

2

Hned ve druhé minutě se hosté provinili faulem. Útočníka Longa poslal k zemi hostující obránce Sebastien Bassong.

1

Oba celky právě vcházejí na travnatou plochu St. Mary's Stadium. Za pár chvilek začne utkání mezi Southamptonem a Norwichem.

Southampton FC: Lewis – Martina, Yoshida, Stephens, McQueen – Clasie, Reed, Ward-Prowse, Sims – Long, Rodriguez.
Náhradníci: Taylor – Cédric, Gardos, Tadić, Romeu, Redmond, Højbjerg.

Norwich City: Pinto – Bennett, Klose, Bassong, Martin – Jo. Murphy, Godfrey, Brady, Pritchard – Lafferty.
Náhradníci: Jones – Naismith, Canos, Ja. Murphy, Grant, Ramsay, Middleton..
Jak se jim daří v lize?

Southampton zažívá v Premier League hodně špatné období. Mužstvo Clauda Puela prohrálo hned poslední čtyři duely. Z ligové výhry se radovali naposledy přesně před měsícem. Soton se tak se ziskem čtyřiadvaceti bodů krčí na třinácté pozici.

Norwich City se po sestupu do druhé nejvyšší ligy pokouší opět o postup zpátky. Zatím to ale nevypadá tak, jak by to nejspíše vypadat mělo. Žlutozelení jsou na jedenáctém místě, na play-off ztrácí propastných osm bodů.
PRVNÍ UTKÁNÍ

Southampton byl mnohem aktivnější celkem a sedm minut před koncem prvního poločase jej dostal Virgil van Dijk do vedení. O něj hosté přišli ve dvaapadesáté minutě, kdy proměnil penaltu Steven Whittaker. Soton si vzal své vedení zpět o patnáct minut později, opět se prosadil obránce – nyní Maja Jošida. Druhé utkání vymodlil svou brankou v nastavení Steven Naismith.

Norwich City 2:2 Southampton FC
52. Whittaker (pen.), 90+2. Naismith – 38. van Dijk, 67. Jošida
Krásný večer všem fanouškům anglického fotbalu. Southampton vyzve v opakovaném utkání FA Cupu druholigový Norwich. Utkání na východu Anglie skončilo před jedenácti dny remízou 2:2! Kdo se bude nakonec radovat z postupu?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.