4:5

koniec (1:0, 2:4, 1:1)

17.02.2017, 17:00 • SE aréna • 46. kolo • Michael Hruška

Tipsport: 2.44 4.5 2.2

V dnešnom zápase diváci videli až deväť gólov. Obe mužstvá si vypracovali veľký počet gólových príležitostí a diváci sa rozhodne nemali na čo sťažovať. Šťastnejším tímom boli v tejto gólovej prestrelke napokon hostia a zo zápasu si odnášajú všetky tri body. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:25:17)

59:50

Rozhodca hru poslal do stredného pásma a domácim sa už pravdepodobne vyrovnať nepodarí.

59:35

Domáci sú v útočnom pásme a kombinujú.

59:10

Rozhodca pri útočnej snahe domácich odpískal ofsajd a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.

58:14

Odrazený puk sa dostal na hokejku Jakuba Sukeľa, ale ten bol dobre bránený a nedokázal zakončiť.

57:50

Oddychový čas domácich.

57:10

Stümpel sa po Nádašdiho strele mohol ocitnúť pred odkrytou bránkou, ale puk mu na poslednú chvíľu preskočil hokejku.

57:00

Puk hostia vyrazili na ochrannú sieť a vhadzovať sa bude v ich obrannom pásme.

56:20

Hostia po vhadzovaní okamžite puk vyhodili mimo obranné pásmo.

56:17

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Ťavoda – 2 min., vrazenie na mantinel).

55:56

Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Domáci buly vyhrali ale rýchlo prišli o útočné pásmo.

55:35

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Langhammer – 2 min., podrazenie).
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hovorka – 2 min., filmovanie pádu + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

54:58

Žilina dala gól!
V rýchlom protiútoku bol JURAJ JURÍK, ktorý z veľkého uhla poslal puk na bránu. Nagy nevedel kde má puk a ten sa napokon dokotúľal za jeho chrbát. Bez asistencií.

54:25

Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Žiliny. Buly vyhrali domáci a zakladajú akciu spoza vlastnej brány.

54:00

Stümpel sa snažil vysunúť Laca na útočnej modrej čiare, ale ten bol dobre bránený a puk mu obrancovia vypichli.

53:15

Žilina je v útočnom pásme, ale Handlovského prihrávku dokázali domáci obrancovia zachytiť.

52:30

Stehlík vypálil od modrej čiary, ale tento puk Tomek betónmi vyrazil.

51:42

Liptovský Mikuláš dal gól!
Liptáci využívajú presilovú hru. Kriška poslal puk na modrú čiaru TOMÁŠOVI NÁDAŠDIMU, ktorý prudkou strelou vyrovnáva stav stretnutia. Asistencie: Martin Kriška, Marek Uram.

51:00

Nádašdi vyslal prudkú strelu od modrej čiary. Tomek mal zakrytý výhľad, ale s touto strelou napokon problém nemal.

50:41

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Grman – 2 min., držanie).

50:22

Oba tímy už hrajú v plnom počte a Žilina zostáva v útočnom pásme.

49:30

Jurík sa uvoľnil v útočnom pásme, ale bol dobre odzbrojený a Žilina prichádza o puk.

48:54

Uram v oslabení vnikol do útočného pásma a spoza obrancu vystrelil. Tomek puk chytá a hru prerušuje.

48:35

Liptáci puk vyhadzujú a na chvíľu sa sa oslobodzujú.

48:20

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Moravčík – 2 min., podrazenie).

47:53

Grman vnikol do útočného pásma a puk nahodil na brankára. Nagy hru prerušuje.

47:37

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Holovič – 2 min., sekanie).

47:13

Tentokrát vystrelil od modrej čiary Čížek. Nagy puk vyrazil pred seba, ale a Žilina sa dostala k viacerým dorážkam, ale nedokázala ich premeniť na gól.

46:50

Hovorka vystrelil od modrej čiary a Nagy puk s prehľadom chytá a hru prerušuje.

46:46

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Uram – 2 min., hákovanie).

46:30

Nádašdi vystrelil od modrej čiary, ale puk letel len nad Tomekovu bránku.

45:35

Domáci puk opäť vyhadzujú. Žiline sa zatiaľ v tejto presilovej hre moc nedarí.

44:20

Hostia kombinujú v útočnom pásme, ale k strele sa nedostali a puk sa domácim podarilo vyhodiť.

44:04

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Vybíral – 2 min., podrazenie).

43:05

Švihálek sa z rohu klziska pekne natlačil až pred brankára, ale bol dobre bránený a nedokázal dobre zakončiť.

42:30

Matúš Sukeľ si pekne nakorčuľoval do útočného pásma. Jeho strela spoza obrancu brankárovi vypadla, ale napokon puk obrancovia odpratali do bezpečia.

42:15

Buly v útočnom pásme domáci vyhrali a okamžite sa k strele od modrej čiary dostal Stehlík, ale tento puk brankár chytá.

42:12

Vybíral nahodil puk zo stredného pásma na Tomeka a ten hru päť prerušuje.

41:13

Domáci buly vyhrali, okamžite sa nasťahovali do útočného pásme, kde Tomek hru prerušuje.

41:08

Rozhodca odpískal ofsajd Liptovského Mikuláša a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

40:25

Hovorka bol po odrazenom puku v obrovskej príležitosti, ale nedokázal trafiť odkrytú bránku.

40:01

Žilina v druhej tretine dokázala využiť svoje šance a dostala sa do vedenia 3:4. Liptáci si vypracovali takisto viacero príležitostí, ale nedokázali ich premeniť na gól.

40:00

39:51

V závere tretej tretiny sa pred bránkou Liptovského Mikuláša ocitol RASTISLAV KONEČNÝ a presnou strelou k tyčke posiela svoj tím do vedenia. Asistencie: Daniel Brejčák, Václav Stupka.

39:38

Tak toto bola obrovská šanca Liptovského Mikuláša, v ktorej sa ocitla formácia Matúša Sukeľa. Tomek ale dokázal zachrániť svoj tím aj napriek veľkému množstvu dorážok.

39:00

Hostia majú puk na hokejkách, ale nevedia sa dostať do útočného pásma.

38:15

Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Žiliny. Buly vyhrali hostia a Tomek hru opäť prerušuje.

38:01

Stehlíkovu strelu od modrej čiary vyrazili obrancovia na ochrannú sieť.

37:14

Nádašdi pekne vysunul po pravej strane Jakuba Sukeľa, ktorý vystrelil z ľavého kruhu, ale Tomek jeho strelu dokázal zneškodniť a prerušuje hru.

36:48

Domáci sú v útočnom pásme, ale k strele sa zatiaľ nedostali.

35:49

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Handlovský – 2 min., nedovolené bránenie).

35:35

Konečný fantasticky našiel pred Durným VÁCLAVA STUPKU, ktorý presnou strelou vyrovnáva na 3:3. Asistencie: Rastislav Konečný, Marcel Holovič.

34:52

Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Buly vyhrali hostia, ale ich nahodený puk do útočného pásma zachytili obrancovia Liptovského Mikuláša.

34:11

Vybíral sa spoza brány snažil nájsť Laca, ale ten sa pod tlakom obrancu k puku nedostal.

33:00

Žilina bola s pukom za vlastnou bránou, ale nepresnou prihrávkou puk darovala svojmu súperovi.

32:17

Langammer z uhla vystrelil, Tomek puk vyrazil rovno na hokejku Jakuba Sukeľa, ale ani jeho dorážka neprešla za brankárov chrbát.

31:17

Uram krínžou strelou našiel osamoteného Krišku, ale ten nedokázal zakončiť.

30:30

Handlovský bol v rýchlom protiútoku v oslabení, ale jeho strelu Nagy vyrazil za bránu.

30:10

Liptáci prišli o útočné pásmo.

30:00

Puk skončil na ochrannej sieti a vhadzovanie sa tak bude opäť v útočnom pásme domácich.

29:56

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Čížek – 2 min., nedovolené bránenie).

29:51

Ondruš sa po rýchlom protiútoku Žiliny dostal k odrazenému puk pred Nagyom, ale jeho strelu dokázal brankár zneškodniť.

28:55

Žilina kombinuje v útočnom pásme. Grman sa pred bránou snažil nájsť spoluhráča, ale domáci dokázali puk zachytiť a idú do útoku.

28:24

Vybíral prihral puk Richardovi Hunovi medzi kruhy, ale ten vystreliť pod tlakom protihráča nedokázal.

27:05

Domáci buly vyhrali a rozohrávajú spoza vlastnej brány.

27:00

Žilina zapríčinila ofsajd a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

26:12

Domáci v plnom počte.

24:55

Uram sa obetavo hodil do prihrávky a puk vyhodil do stredného pásma.

24:27

Rozhodca odpískal postavenie v bránkovisku a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

24:16

Hovorkova prudká strela od modrej čiary bola tečovaná ale Nagy puk bez problémov chytá.

24:12

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Langhammer – 2 min., hákovanie).

23:40

Hostia sú v útočnom pásme, ale nepresnou prihrávkou prichádzajú o puk. V následnom rýchlom protiútoku Liptákom sa ocitol Lištiak, ale tomu puk skĺzol z hokejky a Tomek prerušuje hru.

22:30

RICHARD STEHLÍK si nakorčuľoval zo stredného pásma až pred Tomeka a presnou strelou ku tyčke posiela svoj tím do vedenia. Asistencie: Andrej Laco, Vladimír Vybíral.

21:12

Striedanie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Durný, prichádza Nagy.

21:12

A je opäť vyrovnané. Strelu RASTISLAVA KONEČNÉHO Durný dokázal zastaviť, ale puk sa napokon pomaličky dokotúľal do brány. Asistencie: Marcel Holovič.

20:57

Liptáci dokázali rýchlo odpovedať. Od modrej čiary vystrelil FILIP MEZOVSKÝ. Asistencie: Martin Kriška, Matúš Sukeľ.

20:16

Okamžite po začatí druhej tretina dokázali hostia vyrovnať. Húževka pekne do útočného pásma vysunul RADIMA HRUŠKU , ktorý presnou strelou prekonáva brankára. Asistencie: Peter Húževka, Marek Hovorka.

20:01

Liptáci boli v prvej tretine lepším tímom a vytvorili si viacero gólových príležitostí. Stav zápasu sa podarilo otvoriť Nádašdimu po perfektnej Stümpelovej prihrávke v presilovej hre. Žilina bude na začiatku druhej tretiny ešte hrať presilovú hru takmer celé dve minúty.

20:00

19:53

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kadlubiak – 2 min., hákovanie).

19:48

Hovorka bol po vyrazenom puku v obrovskej príležitosti, ale nedokázal Durného prekonať.

19:00

Liptáci zvýšili aktivitu a robia obrane Žiliny problémy.

17:38

Kriška vysunul po pravej strane Langhammera, ktorý sa snažil v páde zakončiť ale tesne minul Tomekovu bránku.

17:13

16:44

Jakub Sukeľ sa dostal do úniku, ale jeho strelu dokázal Tomek zneškodniť a bude sa vhadzovať v obrannom pásme Žiliny.

16:30

Žilina sa zatiaľ v presilovej hre do útočného pásma nedostala.

16:04

Liptáci majú puk na hokejkách a zdržujú hru.

15:39

Stümpel puk opäť vyhadzuje.

15:22

Liptáci puk po vyhadzujú a Žilina zakladá akciu spoza vlastnej brány.

15:13

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Laco – 2 min., podrazenie).

14:59

Richard Huna pekne vysunul Stümpela, ktorý mal čas na zakončenie a z pravého kruhu vystrelil. Tomek puk chytá a prerušuje hru.

13:40

Lištiak sa snažil pretlačiť spoza brány pred Tomeka, ale puk mu na poslednú chvíľu ušiel a Žilina sa dostáva do útočného pásma.

12:28

Vhadzovanie v obrannom pásme Žiliny vyhrali domáci. Nádašdiho strelu od modrej čiary brankára betónom vyrazil za bránku.

11:29

Neprehľadná situácia pred Durným, ktorú Žilina využiť nedokázala. Domáci obrancovia odviedli dobrú prácu a puk odpratali do bezpečia.

10:17

Jakub Sukeľ v obrovskej príležitosti. Na útočnej modrej čiare si dokázal spracovať vysoký puk, pretlačil sa popri obrancovi, ale v páde jeho zakončenie nebolo ideálne a puk minul bránu.

09:20

Domáci rozohrávajú útočnú akciu z vlastného pásma, ale sú dobre napádaní Žilinčanmi.

08:35

Švihálekovu strelu od modrej čiary Durný chytá a hru prerušuje.

08:10

Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Žiliny. Buly vyhrali Liptáci ale o puk prichádzajú a Žilina tak zostáva v útočnom pásme.

07:30

Langhammer mohol ísť s Jakubom Sukeľom do prečíslenia 2 na 1, ale na poslednú chvíľu mu dokázali obrancovia puk vypichnúť.

06:15

Domáci dokázali presilovú hru využiť. Stümpel perfektnou krížnou prihrávkou našiel TOMÁŠA NÁDAŠDIHO, ktorý prudkou strelou prekonáva Tomeka. Asistencie: Jozef Stümpel, Martin Kriška.

05:55

Domáci sa držia v útočnom pásme, ale k strele sa dostať zatiaľ nevedia.

05:40

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Macejko – 2 min., podrazenie).

05:02

Števuliak za bránou Žiliny povykrúcal obrancov, ale nemal komu prihrať a napokon o puk prišiel.

04:10

Juríkova prudká strela bola zblokovaná a k puku sa dostávajú domáci.

03:08

Hovorka sa krížnou prihrávkou snažil nájsť osamoteného Handlovského pred bránou Liptovského Mikuláša, ale domáci dokázali puk zachytiť.

02:27

Vybíral sa dostal s pukom do útočného pásma. Jeho strela z ľavého kruhu letela tesne mimo bránky Tomeka.

01:40

Po odpískanom ofsajde sa vhadzuje v strednom pásme. Pri puku zostali domáci a rozohrávajú z obranného pásma.

01:10

Hostia zachytili puk v strednom pásme. Húževka vystrelil od modrej čiary, ale Durný bol pripravený a strelu chytá.

00:15

Domáci sa okamžite dostali do útočného pásma, ale v súboji za bránkou o puk prišli.

00:01

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Durný – Bagin, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Burzala, Šiška, Kadlubiak, Moravčík – Vybíral, Stümpel, Laco – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Števuliak, Langhammer, J. Sukeľ – Lištiak, Ro. Huna, Ri. Huna

MsHK Žilina: Tomek – Ťavoda, Čížek, Juraško, Brejčák, Macejko, Grman, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka – Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter

Rozhodca: Jura, Snášel – Korba, Riš.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní piatkového hokejového zápasu 46. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne MsHK Žilina. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
Liptáci do svojho kádra v posledných dňoch priviedli tri posily. Do útoku prichádza Jakub Langhammer a obranné rady vystužia Emil Bagin a Patrik Luža. V poslednom kole Liptovský Mikuláš podľahol Zvolenu na vlastnom ľade tesne 4:5. Liptáci sa v prvej tretine dostali do vedenia 2:0, ale v druhej tretine dokázali hostia ich náskok zmazať a vyrovnať. Na začiatku tretej tretiny Liptáci svojmu súperovi opäť odskočili o dva góly, ale Zvolen sa nevzdával a napokon dokázal zápas otočiť a zvíťaziť. Liptáci sú v tabuľke na desiatej priečke s 53 bodmi a budú mať čo robiť aby sa vyhli baráži.
Skóre: 122:156
Najproduktívnejší hráč: Uram Marek (9+24)

MsHK Žilina
Žilinčania svoj posledný duel odohrali na štadióne v Banskej Bystrici. Góly padali iba v druhej tretine tohto stretnutia a prvý sa dokázali presadiť hostia zo Žiliny, keď v 22. minúte strelil gól Jurík. Banská Bystrica ale nenechala nič na náhodu a už po minúte dokázal vyrovnať Gründling. Domáci dokázali Žiline nadeliť do konca druhej tretiny ešte ďalšie tri góly. Postupne sa presadili Zigo, Hickmott a Maione, ktorý upravil na konečných 4:1 a Banská Bystrica, tak zostala na čele Tipsportligovej tabuľky. Žilina je v tabuľke najvyššej hokejovej súťaže na štvrtom mieste so 75 bodmi.
Skóre: 146:133
Najproduktívnejší hráč: Hovorka Marek (22+30)

Posledný vzájomný zápas:
MsHK Žilina – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Góly: 18. Rogoň (Gmitter, Prokop), 24. Hruška (Hovorka, Juraško), 35. Stupka (Hovorka, Drábek), 38. Hovorka (Handlovský, Ondruš) – 20. Šiška (Stümpel), 48. J. Sukeľ
Vylúčenia: 5:3
Strely: 24:24
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

4:5

Góly a asistencie: 7. Nádašdi (Stümpel, Kriška), 21. Mezovský (Kriška, M. Sukeľ), 23. Stehlík (Laco, Vybíral), 52. Nádašdi (Kriška, Uram) – 21. Hruška (Húževka, Hovorka), 22. Konečný (Holovič), 36. Stupka (Konečný, Holovič), 40. Konečný (Brejčák, Stupka), 55. Jurík

Rozhodca: Jura, Snášel – Korba, Riš