18.02.2017, 16:00 • 42. kolo • Petr Pavlík cz

Tipsport: 2.36 4.5 2.15

Česká sedmnáctka obsadila minulý týden na domácím Turnaji pěti zemí třetí místo

Já se s Vámi loučím a u dalších online přenosů se budu těšit. Mějte se hezky, přeji příjemný zbytek soboty, na počtenou! (18:11:41)
Utkání dovršilo svého konce! Sparťané nakonec utkání zvládli a sami museli čelit nepříjemnému tlaku soupeře. Svěřenci trenéra Pavla Gefferta nadále pokračovali k koncentrovaném výkonu, který korunoval svým gólem do prázdné klece Jan Kern, a stanovil tak skóre na konečných 4:1. Sparťané si tedy připisují veledůležité tři body do tabulky, hosté se naopak a vracejí domů s prázdnou.

59:59

Sparta právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné! Domácí forward JAN KERN nabral rychlost od obranné modré čáry, na světelné zbývalo posledních osm vteřinek, ale sparťan s osmičkou na zádech si tento moment doslova vychutnal a puk dovezl až do opuštěné klece Brňanů. V okamžiku, kdy puk skončil v síti, zbývala pouhá sekunda – 4:1! Bez asistence.

59:37

Sparťané si pečlivě hlídají svůj vybudovaný náskok a nedopouští žádné komplikace.

58:55

Brněnští trenéři odvolávají gólmana Dostála ze svého pracoviště a zkouší to se šesti hráči v poli.

58:55

Kometa se usadil v útočném pásmu a zároveň, kdy je opět přerušená hra, si hostující střídačka vyžádala oddechový čas na poradu.

58:30

Sparťanský forward se hned zapojil do situace, když od mantinelu vyslal střílenou přihrávku na Wojnara, který byl před brankou. Ovšem Jakuba Wojnara dobře pokryl jeden z brněnských beků.

58:00

V momentě, kdy se probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny naskakuje na led z trestné lavici Tomáš Jandus.

56:55

Safin se dostal k puku před Dostálem jako slepý s houslím, avšak jeho ránu dokázal eliminovat Dostál.

56:27

Michal Furch si sjel až k levé tyčce svatyně Wolfa, vzápětí mu nahrával jeden z jeho spoluhráčů, ale první zmiňovaný nedokázal usměrnit touš do sítě.

56:00

Je tu další nedovolený zákrok na straně domácích. Dvě minuty si jde odsedět na trestnou lavici sparťan Tomáš Jandus (SPA).

55:30

55:08

Rozeběhla se poslední pětiminutovka této třetiny, gólman Wolf nyní přikryl puk pod svoji lapačku v nepřehledné situaci před svojí brankou.

54:55

Domácí mohli vystřídat, hosté mezitím najeli do útočné třetiny a snaží se rozhodit bránící čtveřici.

53:55

Safin ve vlastním oslabení hledal Kerna, ten promáchal, ale na modré čáře byl přepraven Radek Jeřábek, který svoji ránu nasměroval jen do bránícího protihráče.

53:35

Pro hosty zřejmě poslední šance jak utkání zdramatizovat. Nyní se ale domácí brání výborně, jelikož vyhazují přes všechny čáry.

53:30

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Duben – 2 min., sekání).

4:1

Góly a asistencie: 4. Komárek (Jeřábek, Kern), 10. Safin (Chlouba, Maršoun), 27. Komárek (Jeřábek, Procházka), 60. Kern – 20. Zábranský (Havránek, Šnajnar)

HC Sparta Praha: Wolf (Hofmann) – Janda, Vlad, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben – Kern, T. Jandus, Svoboda, Seniov, O. Procházka, Komárek, Maršoun, Safin, Pejchal, Chlouba, Dubský, Wojnar. Trenér: Pavel Geffert

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Furch, Sedláček, Zábranský, Mikyska, Šnajnar – R. Havlát, Hasoň, Gajarský, Čejka, Horký, Mlynář, Havránek, Hroudný, Kratochvíl, Ferda, Jajcay, Dymáček. Trenér: Pavel Pazourek

Rozhodca: Horák – Žídek, Ovsík