USA – Fínsko

0:2

koniec (0:0, 0:1, 0:1)

18.05.2017, 16:15 • LANXESS Arena • Štvrťfinále • Tomáš Lengyel (@TomiLengy)

Fíni vyvrátili papierové predpoklady, keď ako štvrtý tím parížskej skupiny zdolali víťaza kolínskej časti Američanov 2:0. Suomi založili svoju hru na precíznej defenzíve a spoľahlivom brankárovi Säterim, čo im prinieslo dôležité víťazstvo. Gólmi sa oň postarali Mikko Rantanen v presilovke a Joonas Kemppainen v prečíslení dvoch proti jednému. (18:28:32)
Najlepší hráči USA na turnaji: Johnny Gaudreau, Anders Lee, Dylan Larkin.
Najlepší hráči zápasu: Jimmy Howard (USA) – Harri Säteri (Fínsko).
Strely na bránu: 26 – 20.

59:33

Brock Nelson zahodil tutovku. Americký útočník zostal úplne sám pred bránou, ale zblízka trafil iba Säteriho.

59:20

Fíni sa dostali na chvíľu pod tlak súpera, ale dokázali vyhodiť puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.

58:46

Americký tréner Jeff Blashill si zobral oddychový čas. Jeho tím pokračuje v powerplay, čo znamená, že na ľade nastane situácia piatich proti štyrom.

58:46

Vylúčenie na fínskej strane. Atte Ohtamaa si odsedí dve minúty za držanie hokejky.

58:30

Američania odvolali brankára aj vo vlastnom oslabení, pretože chcú hrať v rovnovážnom počte hráčov.

58:08

Zámorský výber si ešte viac skomplikoval situáciu. Jack Eichel dostal dve trestné minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

57:20

Americkí hokejisti nemajú na čo čakať, a tak odvolali brankára takmer tri minúty pred koncom tretiny.

56:40

Američania vsádzajú všetko na ofenzívu, ale chýba im presnosť v prihrávkach. Je vidieť, že sú pod tlakom a svoju úlohu hrá aj nervozita.

56:00

Puk sa nebezpečne odrážal pred Harrim Säterim. Fínsky gólman však pohotovo reagoval a posunul svoj tím ešte bližšie k semifinále.

55:17

Lasse Kukkonen nezachytil na modrej čiare prihrávku Mikka Lehtonena a puk tečoval až na americkú striedačku. Hra sa presunula do stredného pásma.

54:59

Veľká šanca amerického tímu. Nick Schmaltz prihral medzi kruhy Jackovi Eichelovi, ale jeho pohotová koncovka bola zastavená pozorným Säterim.