2:1

koniec (1:0, 1:0, 0:1)

18.05.2017, 20:15 • LANXESS Arena • Štvrťfinále • Tomáš Lengyel (@TomiLengy)

Tipsport: 1.12 11.5 17.5

Kanadská reprezentácia skompletizovala zoznam štvrťfinalistov svetového šampionátu. Javorové listy od začiatku duelu diktovali tempo a mali jasnú hernú prevahu. V koncovke však zlyhávali na výbornom Philippovi Grubauerovi, ktorý pustil za svoj chrbát iba strelu Marka Scheifeleho a dorážku Jeffa Skinnera. Nemci hrozili len sporadicky a v závere znížili vďaka úspešnému brejku Yannica Seidenberga. Na viac ale nemali a museli sa zmieriť s tesnou prehrou. (22:36:01)
Najlepší hráči Nemecka na turnaji: Christian Ehrhoff, Dennis Seidenberg, Leon Draisaitl.
Strely na bránu: 50 – 20.
Najlepší hráči zápasu: Mark Scheifele (Kanada) – Philipp Grubauer (Nemecko).

59:40

Sean Couturier sa prebojoval do útočného pásma a spomedzi kruhov preveril Grubauera. Nemci si zobrali oddychový čas, ale vhadzuje sa pred ich bránou a času je málo.

59:20

Kanada drží puk v okolí nemeckej bránky a eliminuje snahu domáceho tímu o prípadné vyrovnanie stavu.

58:40

Philipp Grubauer chcel už dávnejšie opustiť bránu, ale jeho spoluhráči nedokázali dostať puk z vlastného pásma.

57:33

Kanada mohla rozhodnúť, ale Alex Killorn nedokázal zblízka prekonať vynikajúco chytajúceho Philippa Grubauera.

56:36

Kanadskí reprezentanti majú všetko pod kontrolou a postupne ukrajujú sekundy. Nemeckým hokejistom sa kráti čas na vyrovnanie.

55:50

Väčšina ľudí v kolínskej hale stojí a netrpezlivo sleduje posledné sekundy tretej tretiny. Nemci však majú problém vôbec získať puk.

55:38

Jason Demers vypálil bez prípravy príklepom, ale Philipp Grubauer jeho úmysel prečítal a úspešne zasiahol.

55:04

Nemeckí fanúšikovia by chceli vidieť vyrovnanie svojho tímu, ale Kanada kontroluje puk a nepúšťa súpera ani do útočného pásma.

54:27

Philipp Grubauer skrotil neposedný puk pred bránou a schoval ho do lapačky. Nasleduje posledná reklamná prestávka v zápase.

54:01

Kanada mohla v presilovke rozhodnúť, ale paradoxne inkasovala a zdramatizovala zápas. Nemci na tribúnach aj na ľade výrazne ožili.

53:21

Nemecko dalo gól! Domáci fanúšikovia jasajú, pretože dokázali znížiť vo vlastnom oslabení. Kanadská defenzíva si nedala pozor na YANNICA SEIDENBERGA, ktorý využil samostatný nájazd a prekonal Calvina Pickarda úspešným blafákom. Asistencia: Christian Ehrhoff.

52:01

Nemci budú hrať v oslabení, pretože si nedali pozor na striedanie a hrali šiesti. Dve trestné minúty odpyká Frederik Tiffels.

51:50

Sean Couturier bol v ďalšej gólovej šanci. Kanadský útočník stál pred bránou, získal odrazený puk a posielal ho do siete. Na poslednú chvíľu zasiahol jeden z Nemcov.

2:1

Góly a asistencie: 18. Scheifele (R. O'Reilly, Marner), 39. Skinner (Matheson, Scheifele) – 54. Y. Seidenberg (Ehrhoff)

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux (C), R. O'Reilly – Duchene (A), Couturier, Killorn – B. Schenn, Konecny, Marner – Point.

Nemecko: Grubauer (Greiss) – Reul, Ehrhoff (C), D. Seidenberg (A), Müller, Abeltshauser, Hördler, Krueger – Kink (A), Y. Seidenberg, Kahun – Draisaitl, Reimer, Ehliz – Macek, Plachta, Hager – Schütz, Wolf, Tiffels – Fauser.

Rozhodca: Hribik (CZE), Stricker (SUI) – Ritter (USA), Suominen (FIN).

Priebeh zápasu
1. tretina
16:15 GER 2 Reimer, hákovanie
17:11 CAN 1:0 Scheifele (R. O'Reilly, Marner)
Po 1. tretine
2. tretina
26:22 GER 2 Draisaitl, hákovanie
27:56 CAN 2 Marner, nebezpečná hra vysokou hokejkou
35:14 CAN 2 Giroux, zdržiavanie hry / zašľapovanie puku
38:08 CAN 2:0 Skinner (Matheson, Scheifele)
Po 2.tretine
3. tretina
45:17 GER 2+10 Wolf, napadnutie oblasti hlavy a krku+napadnutie oblasti hlavy a krku
47:02 CAN 2 B. Schenn, nedovolené bránenie
50:05 CAN 2 Killorn, hrubosť
52:01 GER 2 príliš veľa hráčov na ľade, odpyká Tiffels
53:21 GER 2:1 Y. Seidenberg (Ehrhoff)