Malaga CF – RCD Espanyol Barcelona

0:1

koniec (0:1)

08.01.2018, 21:00 • 18. kolo • Tomáš Lengyel (@TomiLengy)

Po záverečnom hvizde sa na ihrisku strhla mela. Na výsledku sa však nič nezmení. Espanyol Barcelona dosiahol na trávniku Malagy prvé víťazstvo vonku v aktuálnej seźone. Zabezpečil mu to presný zásah Sergiho Dardera zo šiestej minúty. Hostia sa dostali do rýchleho vedenia a potom hrali predovšetkým defenzíve. Proti najhoršiemu útoku La Ligy to ale stačilo. Andalúzania sa napriek veľkej snahe nedokázali gólovo presadiť a zostávajú na dne tabuľky. (22:52:05)

90+4

90+3

Borja Bastón zviedol vzdušný súboj s brankárom Pauom Lópezom. Domáci útočník poslal loptu nad brvno.

90+3

Plynie záverečná minúta dnešného stretnutia. Lopta je pri brankárovi Robertovi, ktorý ju vykopne čo najďalej.

90+2

Hostia umne využívajú posledné striedanie v nadstavenom čase. Z ihriska odchádza strelec jediného gólu Sergi Darder, ktorého vymenil Esteban Granero.

90+1

Nad rámec riadneho hracieho času sa pridávajú ešte tri minúty. Hlavný rozhodca nemal dôvod nadstavovať viac.

90

Malaga nevyužila rohový kop. Luis Hernández síce hlavičkoval, no bol tiesnený a nedokázal namieriť na bránu Barcelončanov.

89

Do šestnástky hostí lieta jedna lopta za druhou. Defenzíva Espanyolu však dobre odoláva záverečnému tlaku súpera.

87

Javi López sa nechal okopať pri čiare. Youssef En-Nesyri bol hráčom, ktorý fauloval a poskytol hosťom loptu.

86

Andalúzania pohrdli rohovým kopom. Dnes im štandardky nevychádzajú podľa predstáv rovnako ako celá ofenzívna činnosť.

85

Pablo Piatti chcel rozbehnúť rýchly brejk Espanyolu, ale bol atakovaný zozadu a zostal ležať na trávniku. Hlavný rozhodca prekvapivo nepískal.

84

Youssef En-Nesyri zvolil jednoduché, ale neúčinné riešenie. Center medzi hráčov Espanyolu nemohol priniesť Malage úspech.

83

Javier Ontiveros úspešne prenikol po ľavom krídle, obišiel dvoch súperov, ale jeho prudká prihrávka nenašla spoluhráčov pred bránou.

81

Antonio Mateu Lahoz zase siahol do kapsičky. Tentoraz bol potrestaný Javi Fuego (Espanyol), ktorý si pomohol faulom v strede poľa.

80

Do konca riadneho hracieho času zostáva posledných desať minút. Malaga márne hľadá cestu k odomknutiu hosťujúcej brány.

79

Barcelončania nezužitkovali priamy kop. Mario Hermoso loptu zakrútil smerom na bránu, ale k úspechu mu chýbal aspoň meter.

78

Hlavný rozhodca vytiahol žltú kartu. Diego González (Málaga) totiž zastavil Pabla Piattiho tesne pred šestnástkou nebezpečným sklzom.

76

Espanyol nevyužil veľkú šancu na rozhodnutie. Hostia postupovali traja proti jednému, no Sergio García nedokázal presne prihrať voľným spoluhráčom.

0:1

Góly: 6. Darder

Karty:   7. Recio (MLG), 78. González (MLG) – 3. David López (ESB), 32. Hermoso (ESB), 81. Fuego (ESB)

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 12:2. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 18:11.

Malaga CF: Roberto – Rosales, L. Hernández, Miquel, González – Keko (69. Añor), Juankar, Recio (C), Castro (59. Ontiveros) – En-Nesyri, Peñaranda (59. Bastón).
Náhradníci: Prieto – Kuzmanović, Bastón, Añor, Ricca, Ontiveros, Baysse.

RCD Espanyol Barcelona: Pau López – Javi López (C), David López, Hermoso, Caricol – V. Sánchez (62. Vilà), Fuego, Darder (90+2. Granero) – Baptistão (65. Piatti), G. Moreno, Sergio García.
Náhradníci: Diego López – Naldo, Vilà, Melendo, Piatti, Roca, Granero.