Borna Čorič – Norbert Gombos

1:3 4:6, 6:3, 3:6, 4:6

27.09.2020, 15:43 • 1. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.11 6.57

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, Gomboš dokázal vyradiť 26. hráča rebríčka ATP Bornu Čoriča na úvod Roland Garros. Nie že by Čorič naozaj zrejme nemal zlý deň, ale na to sa nikto pýtať nebude, lebo Gomboš pokračuje v podobných výkonoch aké predvádzal na US Open a zaslúžene sa dočkal veľkého víťazstva. V prvom sete mu na víťazstvo jeden brejk. V druhom sete Gomboš nevyužil zopár šancí a jedno podanie mu vôbec nevyšlo, takže preto Čorič vyrovnal. Lepšie vstúpil chorvátsky tenista aj do tretieho setu, ale Gomboš sa postpne rozohral k fantastickému výkonu a otočil tretí set z 1:3 na 6:3. V štvrtom sete rozhodol opäť jeden brejk, aj keď Čorič mal svoje šance, ale nevyužil ich. V druhom kole bude Gomboš už dokonca favoritom proti rakúskemu tenistovi Rodionovi. Slovenský tenis tak dnes zažil prekvapivo úspešný deň, keď svoje úvodné zápasy v Paríži zvládli Schmiedlová aj Gomboš. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri tenise znova nabudúce! (18:52:06)

Koniec zápasu

4:6

Gomboš dokonal senzáciu presným forehandom v prvom kole Roland Garros, keď vyradil obrovského favorita, pravdepodovne aj celého turnaja, chorvátskeho tenistu Bornu Čoriča! Gomboš uspel v štvorsetovej bitke po setoch 6:4, 3:6, 6:3 a 6:4, pričom v treťom sete prehrával 1:3! Fantastický úspech pre slovenský tenis, Norbert Gomboš má veľký skalp v prvom kole Roland Garros!

15-40

Dva mečbaly pre Gomboša po forehande do siete od Čoriča!

15-30

Víťazný forehand po dobrom podaní a už len dve loptičky od postupu je Gomboš!

15-15

Následne si skúsene počkal na chybu Čoriča z forehandu.

15-0

Ale Gomboš začína forehandom do siete, čo nie je príliš pozitívne.

4:5

Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.

4:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5

Čorič sa dokázal ešte udržať v zápase, znižuje na 4:5, ale o chvíľu bude podávať na postup do druhého kola a veľkú senzáciu Norbert Gomboš.

40-0

Vyzerá to na bezproblémový gem pre Čoriča po ďalšom priamom bode.

30-0

Ani druhý return sa Gombošovi vôbec nepodaril.

15-0

Čorič začína priamym bodom, pretože Gomboš nevrátil jeho podanie.

3:5

Na záver ôsmeho gemu eso, Gomboš vedie v štvrtom sete 5:3 a Čorič bude podávať na udržanie v zápase!