1:3 4:6, 6:3, 3:6, 4:6

27.09.2020, 15:43 • 1. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.11 6.57

4:6

Gomboš dokonal senzáciu presným forehandom v prvom kole Roland Garros, keď vyradil obrovského favorita, pravdepodovne aj celého turnaja, chorvátskeho tenistu Bornu Čoriča! Gomboš uspel v štvorsetovej bitke po setoch 6:4, 3:6, 6:3 a 6:4, pričom v treťom sete prehrával 1:3! Fantastický úspech pre slovenský tenis, Norbert Gomboš má veľký skalp v prvom kole Roland Garros!

15-40

Dva mečbaly pre Gomboša po forehande do siete od Čoriča!

30-40

Čoričov úder nadvihla páska do outu a Gomboš má veľkú šancu.

40-30

Gombošov bekhend letel do tesného outu a Čorič má brejkbal aj v tejto hre.

40-0

Bohužiaľ forehand Gomboša letel do siete a Čorič má hneď tri brejkably.

0:1

Čorič zahral bekhend do siete a Gomboš si berie podanie Čoriča hneď na začiatok štvrtého setu, vedie 1:0.

15-40

Gomboš fantasticky zabojoval a dostáva sa k dvom šanciam, keď na sieti zahral winner z forehandu.

3:6

Priamy bod z druhého podania pre Gomboša, ktorý otočil tretí set z 1:3 na 6:3 a ujíma sa vedenia 2:1 na sety! Slovenský tenista začal byť od polky tretieho setu lepším hráčom a nakoniec ho zaslúženie a nečakane otočil. Už len set delí Gomboša od veľkého prekvapenia.

0-40

Čorič vyhodil return a Gomboš má tri setbaly!

3:5

To je výborný tenis zo strany Gomboša, ktorý výmenu zakončil volejom na sieti a za stavu 5:3 bude podávať na víťazstvo v treťom sete!

30-40

Ľahká chyba Čoriča na sieti, takže Gomboš má dokonca brejkbal.

3:3

Čoričovi uletel forehand do outu, takže Gomboš sa vracia do tretieho setu a vyrovnáva na 3:3.

30-40

Presný Gombošov bekhend a šanca pre slovenského tenistu.

2:1

Gomboš už štvrtý brejkbal neodvrátil, lebo znova chybuje a Čorič sa dostáva do vedenia 2:1 v treťom sete.

A-40

Lenže potom vyhodený bekhend, preto má Čorič štvrtý brejkbal.

A-40

Čorič si vypracoval tretí brejkbal, pretože zahral nádherný víťazný forehand na čiaru.

40-15

Ale Čorič má dva brejkbaly, lebo Gomboš zahral nevynútenú chybu z forehandu.

6:3

Čorič ho premenil vďaka dorému podaniu, ktoré Gomboš vrátil do siete a vyrovnáva stav stretnutia a druhý set vyhral pomerom 6:3! Gomboš mal v druhom sete štyri brejkbaly, ale nevyužil ani jeden a sám si prehral jedno podanie, ktoré mu vôbec nevyšlo. Takže Čorič nie je určite lepší hráčom, ale vyrovnáva na 1:1 na sety.

40-30

Chorvátsky tenista trafil eso a má setbal.

5:3

Nevynútená chyba z forehandu Gomboša, takže Čorič bude podávať na víťazstvo v druhom sete za stavu 5:3.

40-0

Čorič má z ničoho nič tri brejkbaly, pretože prehodil Gomboša na sieti pekným forehandom.

40-A

Ale vyhodený forehand Čoriča dáva Gombošovi ďalšiu možnosť.

40-A

Gombošovi vyšiel útok, pretože trafil forehand presne na základnú čiaru a má brejkbal.

40-A

Vo výmenách je momentálne lepší Gomboš, Čoričov forehand letel za základnú čiaru.

30-40

Gomboš sa výborne ubránil a dočkal sa chyby Čoriča z forehandu, takže má brejkbal.

4:6

Fantastický a hlavne nečakaný výsledok, keď Gomboš ako veľký outsider vyhral prvý set proti Čoričovi 6:4! Slovenskému tenistovi stačil na to jeden brejk a pri vlastnom podaní nemal žiadne problémy, takže dúfajme, že bude v tomto výkone pokračovať aj v druhom sete.