Anna Karolína Schmiedlová – Venus Williams

2:0 6:4, 6:4

27.09.2020, 14:10 • 1. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.63 2.29

Tak Schmiedlová dokázala využiť až tretí mečbal, ale postup si zaslúžila určite viac ako Williamsová, pretože postupom času začala byť lepšou tenistkou od polovičky prvého setu. Síce v prvom sete dvakrát prehrávala o brejk, dokázala ho otočiť a vyhrala ho 6:4. V druhom sete naopak bola Schmiedlová stále vo vedení, viedla už 4:1, ale Williamsová záver ešte zdramatizovala. Nakoniec ale postupuje hráčka, ktorá spravila menej chýb a postup do druhého kola je pre Schmiedlovú určite úspech. V druhom kole si Schmiedlová zmeria sila s finalistkou US Open bieloruskou tenistkou Viktoriou Azarenkovou. Ja sa s vami lúčim a teším sa na vás pri ďalších športových online prenosoch! (16:22:04)

Koniec zápasu

6:4

Zápas zakončila Schmiedlová víťazným forehandom po čiare a vyhráva celkovo po setoch dvakrát 6:4 nad Venus Williamsovou a postupuje do druhého kola na Roland Garros!

40-30

Williamsovej úder skončil v sieti, takže tretí mečbal pre Schmiedlovú!

30-30

Dôležitý fiftín pre Schmiedlovú, lebo Williamsovej sa nevydaril záverečný úder.

15-30

Presný return Williamsovej a Schmiedlová pod tlakom chybuje z bekhendu.

15-15

Ale Williamsová dáva do toho všetko, teraz doslova ubila Schmiedlovú tvrdými údermi.

15-0

Schmiedlová zvládla prvú ťažkú výmenu, keď ju zakončila winnerom z forehandu.

5:4

Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

5:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:4

Williamsová zvládla náročnú situáciu, odvrátila dva mečbaly a znižuje na 4:5. O chvíľu bude podávať na víťazstvo Schmiedlová.

40-A

Williamsová má dokonca výhodu, keď jej pomohol presný bekhend.

40-40

To je neuveriteľné, ani druhý mečbal Schmiedlová nevyužila, aj keď bola veľmi blízko, ale jej forehand neprešiel cez sieť.

40-30

Williamsová predviedla, že je veľkou bojovníčkou a pripisuje si víťazný forehand po čiare.

40-15

Schmiedlová má dva mečbaly po výbornom údere z bekhendu do protipohybu!

30-15

Už len dve loptičky chýbajú Schmiedlovej, lebo Williamsová vyhodila bekhend.

15-15

Schmiedlová ukázala rýchle nohy a dokázala výmenu zakončiť víťazne na sieti.

0-15

Williamsová zvládla dlhú výmenu od základnej čiary a získava prvý bod tejto hry.

5:3

Znova Schmiedlová rozbehala Williamsovú a dostáva sa do vedenia 5:3, takže Američanka bude podávať na udržanie v zápase.