2:0 6:4, 6:4

27.09.2020, 14:10 • 1. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.63 2.29

6:4

Zápas zakončila Schmiedlová víťazným forehandom po čiare a vyhráva celkovo po setoch dvakrát 6:4 nad Venus Williamsovou a postupuje do druhého kola na Roland Garros!

5:4

Williamsová zvládla náročnú situáciu, odvrátila dva mečbaly a znižuje na 4:5. O chvíľu bude podávať na víťazstvo Schmiedlová.

5:3

Znova Schmiedlová rozbehala Williamsovú a dostáva sa do vedenia 5:3, takže Američanka bude podávať na udržanie v zápase.

4:3

Williamsová trafila presný forehand po čiare a znižuje už na 3:4, takže stráca už len jeden brejk.

4:2

Williamsová zakončila hru víťazným forehandom a znižuje v druhom sete na 2:4.

4:1

Williamsovej forehand skončil v sieti a Schmiedlová už vedie v druhom sete 4:1.

3:1

Schmiedlová potvrdila brejk, lebo Williamsová vyhodila forehand a vedie v druhom sete už 3:1.

2:1

Na koniec dvojchyba Williamsovej, takže Schmiedlová vedie v druhom sete 2:1 s brejkom.

1:1

Williamsová sa vracia do druhého setu, keď túto hru zakončila presným returnom a vyrovnáva na 1:1.

1:0

Hneď prvé podanie Williamsová v druhom sete stráca po ďalšej chybe a Schmiedlová sa dostáva do vedenia 1:0.

6:4

Williamsová trafila úder do siete a Schmiedlová nakoniec získava prvý set pomerom 6:4, aj keď dvakrát prehrávala o brejk! Avšak tenis to nie je ani z jednej strany vôbec dobrý, rozhoduje viac chýb, ktoré si pripisuje na konto Williamsová. Ale slovenská tenistka je už každopádne len set od postupu do druhého kola.

5:4

Williamsová trafila bekhend do siete a Schmiedlová sa prvýkrát v zápase ujíma vedenia, za stavu 5:4 bude podávať na víťazstvo v prvom sete!

4:4

Schmiedlová zvládla náročný gem na podaní a vracia sa do prvého setu, lebo vyrovnáva na 4:4.

3:4

Ten už konečne Schmiedlová premenila presným forehandom a znova si berie stratené podanie, takže znižuje na 3:4 v prvom sete.

2:4

Williamsová zakončila útok forehandom na čiaru, ktorý Schmiedlová už nevrátila a slovenská tenistka si prehrala druhé podanie za sebou.

2:3

Williamsovej sa nepodarilo potvrdiť brejk, pretože pokazila forehand a Schmiedlová si berie stratené podanie a znižuje na 2:3.

1:3

Dlhá výmena skončila chybou Schmiedlovej z forehandu a Williamsová tak využíva až piaty brejkbal v zápase a dostáva sa do vedenia 3:1 v prvom sete.

1:2

Schmiedlová vyhodila forehand, takže Williamsová zvládla aj svoje druhé podanie a ujíma sa vedenia 2:1.

1:1

Schmiedlová zahrala na záver víťazný bekhend po čiare a vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.

0:1

Tvrdý bekhend Williamsovej už Schmiedlová nevrátila a Američanka si zvládla podržať prvé podanie v zápase.