24.01.2021, 04:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • Jan Prošek cz

Bez české a slovenské účasti.
Kdo se postavil do brankoviště?
Connor Hellebuyck (WPG) – 18 zákroků, 3 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 60:00
Marcus Högberg (OTT) – 32 zákroků, 5 OG, úspěšnost 86,5%, odchytal 59:28
Dvě třetiny to byla přetahovaná, kterou ve svůj prospěch rozhodl domácí celek ve třetí třetině. Winnipeg Jets vyhrává tento zápas 6:3 zejména díky povedené poslední třetině, kterou vyhrál 4:0. Ve třetí třetině měli domácí 19 střel, hosté jen čtyři. Zasloužená výhra Jets.

59:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině a podle všeho i v tomto zápase.

58:46

Marcus Högberg (Ottawa) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

58:24

V poklidném tempu se utkání dohrává, hosté jsou sice v útočném pásmu, ale mají problémy s přesností střelby.

57:51

57:51 Mark SCHEIFELE - 6:3

57:51

Winnipeg právě vstřelil branku!
U mantinelu vybojoval kotouč ve středním pásmu Wheeler, pak se přžes Connora dostal až k MARKU SCHEIFELEMU, který snadno trefil prázdnou branku Ottawy. Je to jasné, domácí tento zápas vyhrají. Asistence: Kyle Connor a Blake Wheeler.

57:40

Kotouč je ve středním pásmu a domácí se nikam neženou.

57:20

Senators hrají v šesti, odvolali brankáře.

57:18

Gól neplatí, protože gólu Senators předcházelo postavení mimo hru, velmi dobrý tah domácí střídačky, která si vzala trenérskou výzvu.

57:18

Hra se přezkoumává pro ofsajd.

56:55

56:55 Andrew COPP - 5:3

56:55

Hodně důrazný byl před brankou ANDREW COPP a vyplatilo se. Nadvakrát dokázal prostřelit brankáře soupeře. Asistence: Paul Stastny a Dylan DeMelo.

55:45

55:45 Paul STASTNY - 4:3

55:45

Hned několik velkých šancí měli domácí v přesilovce a nakonec se také dokázali prosadit. Po dobré přihrávce byl před brankou neobsazený PAUL STASTNY. Jeho rána zapadla mezi betony brankáře. Asistence: Blake Wheeler a Mark Scheifele.

6:3

Góly a asistencie: 15. Ehlers (Pionk, Lowry), 29. Connor (Wheeler, Scheifele), 43. Copp (Stastny, Ehlers), 56. Stastny (Wheeler, Scheifele), 57. Copp (Stastny, DeMelo), 58. Scheifele (Connor, Wheeler) – 25. Dadonov (N. Paul, Gudbranson), 32. B. Tkachuk (Watson), 35. N. Paul (Anisimov, Reilly)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, DeMelo, Forbort, Pionk, Stanley, Beaulieu – Connor, Scheifele, Wheeler – Copp, Stastny, Ehlers – Perreault, Lowry, Appleton – Harkins, Lewis, Vesalainen.

Ottawa Senators: M. Högberg (M. Murray) – Chabot, N. Zajcev, Reilly, J. Brown, Wolanin, Gudbranson – B. Tkachuk, Norris, Batherson – N. Paul, Anisimov, Dadonov – Tierney, Stepan, Co. Brown – Haley, Paquette, Watson.

Rozhodca: Meier, Syvret – Cherrey, Barton