Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – DVTK Miškovec

5:3

koniec (1:2, 3:0, 1:1)

24.01.2021, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 34. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka

Tipsport: 1.3 5.8 6.88

V tretej tretine pre hostí vzplanula iskra nádeje, keď v 48. minúte znížil na rozdiel jedného gólu Wehrs. Domáci však prekvapenie už nepripustili a v 49. minúte poistil víťazstvo Popradu gólom Skokan. Poprad zdolal DVTK 5:3. (19:17:39)

59:46

Hrá sa v rohu klziska, hráči bojujú o puk.

59:26

Flick vletel teraz do útočného pásma o čosi skôr, po ofsajde uvidíme vhadzovanie v strednom pásme.

59:01

Hosťom sa nedarí natrvalo sa usadiť v pásme, Popradčania to už hrajú zodpovedne bez vzniku chýb.

58:30

Wehrsovi puk na modrej čiare ušiel a hostia sa musia vrátiť s pukom do obranného pásma.

58:11

Spoza ľavého kruhu to strelou skúšal Révész, mieril však mimo brány. Hostia sa snažia udržať pásmo a predviesť záverečný nápor.

57:26

Ďalekosiahle vysunutie Páterku sa neskončilo úspešne, píska sa zakázané uvoľnenie a presúvame sa pred Adorjána.

56:40

Láda nahadzoval puk zo stredného pásma. Za bránkou ho zachytil Dalhuisen, čaká na nových spoluhráčov a rozohráva.

56:04

Handlovský prekorčuľoval s pukom poza bránu, následne hostia získali puk, Galanisz však oň prišiel v strednom pásme.

55:22

Hamerlík zbrklo rozohrával. Puk sa pred bránou dostal na hokejku Andersona, ktorý ihneď strieľal, ale iba do popradského gólmana.

54:42

Dalhuisen vysúval po krídle Livingstona, ktorého však na útočnej modrej pri mantineli odstavil protihráč.

54:13

V brejku dvoch proti jednému sa ocitli hostia. Magosi z ľavého kruhu dával na pravý kruh Rokalymu, ktorému puk vyskočil do vzduchu a odtiaľ ho už neskrotil. Hamerlík to vyriešil prikrytím.

53:46

Skokan spracovával puk na modrej čiare, ale už to bolo v ofsajdovom postavení, čo signalizoval rukou čiarový rozhodca.

53:06

Hostia už sú v pätici. Strelou spoza ľavého kruhu to po prieniku skúsil Rob Flick, mieril však vysoko na plexisklo.

52:38

Daniel Kiss v pokoji po pravom krídle vyviezol puk a propagačným nahodením pozdravil Hamerlíka.

52:11

Dalhuisen to nahadzoval od modrej, neprešlo to však pred bránu cez dvojicu protihráčov a hostia sa oslobodili.

51:38

Popradčania rozbehli presilovku, prihrávajú si v útočnom pásme, no zatiaľ je to bez strely.

50:57

Poprad získava presilovú hru. Dvomi minútami za podrazenie je potrestaný Nikandrosz Galanisz.

5:3

Góly a asistencie: 7. Matej Paločko (Drgoň, Matúš Paločko), 23. Matúš Paločko (Hajnik, Hudec), 32. Vandas (Bjalončík, Handlovský), 39. Livingston (Mešár, Bjalončík), 49. Skokan (Svitana) – 3. Wehrs (Osterberg), 6. Flick (Anderson, Turbucz), 48. Wehrs (Turbucz)

HK Poprad: Hamerlík (Rychlík) – Drgoň, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Mešár, Bjalončík, Livingston – Vandas, Zagrapan, Handlovský – Hajnik, Matej Paločko, Matúš Paločko – Jevoš

DVTK Miškovec: Adorján (B. Kiss) – Wehrs, Bukor, Láda, D. Kiss, Vojtkó, Szirányi – Rokaly, Vas, Osterberg – Csányi, Galanisz, Magosi – Turbucz, Flick, Anderson – Miskolczi, Páterka, Révész

Rozhodca: Korba, Lokšík – Stanzel, Frimmel