Play-off NHL

New York Islanders – Pittsburgh Penguins

4:5

koniec (0:1, 1:2, 3:2) Stav série: 1:2

21.05.2021, 01:10 • Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York • Osemfinále • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 2.47 4.02 2.43

58:30

New York hraje v šesti, Varlamov je na střídačce!

56:24

56:24 Brandon TANEV - 4:5

56:24

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Dnes je možné zřejmě vše, hosté zase vedou. Letangova střela byla sražena, puk se vznesl do výšky a na úrovni břevna jej do odkryté branky sklepl BRANDON TANEV – 4:5. Asistence: Kris Letang, Zach Aston-Reese.

54:17

54:17 Cal CLUTTERBUCK - 4:4

54:17

Islanders právě vstřelili branku!
Neskutečný zápas pokračuje, zase je srovnáno! Po nahození do útočného pásma se puk vrátil na modrou čáru a po nahození stál na tom správném místě u brankoviště CAL CLUTTERBUCK, od kterého se puk odrazil za Jarryho – 4:4. Asistence: Scott Mayfield.

51:33

Vyloučení na obou stranách, dvě minuty za hrubost dostali domácí Matt Martin a hostující John Marino.

48:39

Jared McCann se pak ještě pokoušel o dorážku, jenže pouze vrazil bránícího Dobsona na brankovou konstrukci a dostal za to dvě minuty za krosček.

48:39

48:39 Šance hostů na navýšení náskoku

48:39

Hosté se dostali do brejku dva na jednoho, zakončoval Gaudreau, trefil ale pouze Varlamovův postoj.

47:00

47:00 Jeff CARTER - 3:4

47:00

I hosté využívají přesilovku a zase vedou! Cizikasovi se nepovedlo vyhodit puk do středního pásma, Malkin přihrál do levého kruhu na JEFFA CARTERA a ten se přesně trefil nad Varlamovovo rameno – 3:4. Asistence: Jevgenij Malkin.

46:23

Další pošťuchovaná u Jarryho, tentokrát se ale vylučuje pouze na straně domácích. Dvě minuty za nedovolené bránění brankáři dostal Cal Clutterbuck.

45:54

45:54 Anthony BEAUVILLIER - 3:3

45:54

Přesilovka je bleskově využitá a my máme srovnáno! Z modré čáry se puk dostal k pravému kruhu, kde pohotově po ledě vystřelil ANTHONY BEAUVILLIER a zametl svůj pokus za Jarryho – 3:3. Asistence: Mathew Barzal, Noah Dobson.

45:35

Za hosty dvě minuty za hrubost obdrželi Jake Guentzel, Sidney Crosby, Bryan Rust, Kris Letang a Brian Dumoulin. Jake Guentzel navíc obdržel dvě minuty za sekání a je tu tak přesilovka pro New York.

45:35

Za domácí dostali dvě minuty za hrubost Kyle Palmieri, Jean-Gabriel Pageau, Scott Mayfield, Oliver Wahlstrom a Nick Leddy.

43:46

43:46 Cal CLUTTERBUCK - 2:3

43:46

Máme tu zdramatizování zápasu. Domácí se vymotali z rohu, poté přišly dvě zblokované střely, aby v závěru akce přiklepl Cizikas na CALA CLUTTERBUCKA a ten zblízka zametl puk do odkryté branky – 2:3. Asistence: Casey Cizikas, Scott Mayfield.

38:03

38:03 Jason ZUCKER - 1:3

38:03

A jedna taková akce končí gólem! Hosté předvedli v útočném pásmu svižnou kombinaci, zleva si s pukem na bekhendu najel na střed JASON ZUCKER, po rychlém přehození na forhend krátkým švihem vystřelil nad Varlamovovu lapačku a upravil na 1:3! Asistence: Jevgenij Malkin, Kris Letang.

33:33

33:33 Jeff CARTER - 1:2

33:33

Hosté si berou zpět své vedení. Po rychlé akci pravou stranou prodloužil Gaudreau na JEFFA CARTERA, ten si nabruslil do útočného pásma a nekompromisní ranou překonal Varlamova – 1:2. Asistence: Frécérick Gaudreau, Marcus Pettersson.

31:03

31:03 Scott MAYFIELD - 1:1

31:03

Je srovnáno! Barzal sice při své akci a střele z první neuspěl, akce ale pokračovala, po krátké kombinaci se puk dostal na pravou stranu, kde se hezky uvolnil SCOTT MAYFIELD a svým švihem trefil horní růžek Jarryho branky – 1:1. Asistence: Mathew Barzal, Jordan Eberle.

25:09

Hodně nepovedené střídání hostů, ti hráli v šesti a za příliš mnoho hráčů na ledě jde na trestnou lavici Jason Zucker.

23:25

V obrovské šanci se ocitl domácí Beauvillier, když dostal přihrávku do sóla, jenže to nevyužil, když vystřelil vedle Jarryho branky!

19:39

Nakonec se ale pískal faul zcela mimo hlavní dění a na trestnou lavici zamířil hostující Teddy Blueger. Ten se provinil sekáním.

02:37

Navíc je tu vyloučení na straně domácích, nedovoleného bránění gólmanovi se totiž dopustil Kyle Palmieri.

02:01

02:01 Kris LETANG - 0:1

02:01

Je tu první gól utkání! Hosté se udrželi v útočném pásmu, přišlo nahození KRISE LETANGA od modré čáry a po jemné teči jednoho z bránících hráčů skončil puk za zády marně zasahujícího Varlamova – 0:1. Bez asistence.

4:5

Góly a asistencie: 32. Mayfield (Barzal, Eberle), 44. Clutterbuck (Cizikas, Mayfield), 46. Beauvillier (Barzal, Dobson), 55. Clutterbuck (Mayfield) – 3. Letang, 34. J. Carter (F. Gaudreau, M. Pettersson), 39. Zucker (Malkin, Letang), 47. J. Carter (Malkin), 57. B. Tanev (Letang, Aston-Reese)

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Pittsburgh Penguins: Jarry (Lagacé) – Letang (A), Dumoulin, Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Zucker – F. Gaudreau, J. Carter, McCann – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Rozhodca: Rank, Sutherland – Murray, Mills

Diváci: 6 800