Kolumbia – Ekvádor

1:0

koniec (1:0)

14.06.2021, 02:00 • Arena Pantanal, Cuiabá • Skupina B • Jan Prošek cz

Copa América má za sebou další zápas. V rámci skupiny B porazila Kolumbie Ekvádor těsně 1:0, jedinou branku zápasu vstřelil v závěru prvního poločasu Edwin Cardona. Žádnou jinou výraznější šanci jsme neviděli, a tak do tabulky skupiny B získává body Kolumbie. Ekvádor předvedl sympatický výkon, vyslal na branku dvě střely, ale na gól to nestačilo. (04:04:18)
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:16.

90+6

90+6

Dostáváme se do poslední nastavené minuty, domácí celek rozehrává od své branky a rozhodl se pro dlouhý výkop.

90+5

Ekvádor rozehrává rohový kop. Centr se snesl před branku, ale Enner Valencia střelou z velkého vápna z otočky pálil vysoko nad. Vykopávat bude David Ospina.

90+4

Hraje se zejména na polovině hrací plochy, právě zde probíhají souboje o míč. Kolumbie míří za výhrou v tomto zápase k za ziskem bodů do tabulky. skupiny B.

90+3

Mnoho šancí v nastaveném čase k vidění není, sledujeme klidnější pasáž zápasu.

90+2

Domácí vybojovali rozehrávku na polovině hrací plochy. Kolumbie míří za výhrou v tomto zápase.

90+2

Ekvádor se sice propracoval na útočnou část hrací plochy, ale do střelecké pozice se tým dostat nedokázal. Kolumbie rychle otáčí hru.

90+1

Posledních několik minut mají hosté na to, aby si zkusili vypracovat výraznější šanci a srovnat.

90+1

Šest minut se bude zastavovat.

90

Žlutou kartu dostává Rafael Borré (Kolumbie). Domácí celek dostává za hodně zbytečný zákrok kartu.

90

Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89

Domácí fotbalisté budou rozehrávat, Daniel Muñoz uvedl míč do hry, ale Piero Hincapié jej před brankou vybojoval a pokouší se směr hry rychle otočit.

89

Ekvádoruž mnoho času na zdramatizování zápasu nemá.

88

Kolumbie rozehrávala volný kop. Po centru před branku hlavičkoval Wílmar Barrios. Jeho rána zamířila přesně do středu branky, kde byl gólman.

87

Žlutou kartu dostává Enner Valencia (Ekvádor). Hodně zbytečný zákrok od hostujícího hráče znamená žlutou kartu.

87

Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, Kolumbie míří za těsnou výhrou ve svém úvodním zápase na turnaji.

85

David Ospina vykopává od své branky, rozhodl se pro výkop až na útočnou část hrací plochy, Jeho spoluhráči si však šanci vypracovat nedokázali.

83

Pedro Ortíz na poslední chvíli dokázal odehrát míč před soupeřem. Hodně velké zmatky v obraně Ekvádoru a domácí toho málem dokázali využít.

81

Óscar Murillo byl zraněný na hrací ploše a bylo nutné jej odnést na nosítkách.

81

Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Edwin Cardona, přichází Gustavo Cuéllar.
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Óscar Murillo, přichází Davinson Sánchez.

81

David Ospina bude rozehrávat, nejprve ale střídání.

80

Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Moisés Caicedo, přichází Damián Díaz.

80

Volný kop pro hosty deset minut před koncem. Přímá rána však končí hodně vysoko nad brankou. Enner Valencia byl tím, kdo zakončoval.

79

Žlutou kartu dostává Daniel Muñoz (Kolumbie). Domácí hráč fauloval soupeře, Enner Valencia byl nedovoleně poslaný k zemi.

78

Domácí brankář rychle rozehrál od své branky, ale spoluhráči pokus o bleskový brejk proměnit nedokázali. Ekvádor získal míč na své polovině, kde bude vhazovat.

77

David Ospina vykopává od své branky a zároveň uklidnil poněkud divokou pasáž hry.

76

Enner Valencia se hodně zlobí, před brankou byl volný, ale spoluhráč mu nepřihrál a místo toho zakončoval sám.

76

Centr se tentokrát snesl před branku, ale gólman vyskočil nejvýš a dokázal vyboxovat míč.

75

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Díky dobré pře nyní Ekvádor vybojoval rohový kop. Nakrátko rozehráno. Následný pokus o zakončení vymyslel Angelo Preciado. Jeho rána byla zblokovaná na roh.

74

Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí to zkoušeli rychlou akcí středem, ale přihrávka před branku postrádala přesnost. Pedro Ortíz v pohodě získal míč.

72

Kolumbie dokázala poměrně rychle zastavit akci soupeře. Nicméně Ekvádor získal míč, Pervis Estupiñán se dostal do střelecké pozice, ale jeho ránu výrazně zastavil brankář David Ospina. Nechybělo mnoho a hosté vyrovnali.

72

Ekvádor rozehrává od své branky, dvacet minut hry zbývá do konce zápasu.

70

David Ospina je ošetřovaný, zdá se, že bude v pořádku a bude moci pokračovat ve zbytku zápasu.

69

Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Gonzalo Plata, přichází Ayrton Preciado.
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Michael Estrada, přichází Jordy Caicedo.

68

Kolumbie to zkoušela středem hrací plochy, ale akci zastavila obrana soupeře.

66

Aktuálně platí jednobrankové vedení, Kolumbie stále vede o jednu branku. Ekvádor hraje sympaticky, ale na nějakou sovu výraznější šanci zatím čeká.

64

Díky aktivní hře vybojovali hosté rohový kop. Ángel Mena centroval před branku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.

63

Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do střeleckých pozic.

61

Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Miguel Borja, přichází Duván Zapata.
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Mateus Uribe, přichází Sebastián Pérez.

60

Půlhodina hry zbývá do konce zápasu a podle papírových předpokladů hraje Kolumbie lépe, dokázala se prosadit.

59

Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Fidel Martínez, přichází Ángel Mena.

58

Zdá se, že bude Ekvádor střídat.

57

Sledujeme klidnější pasáž hry, zatím jsme viděli dvě střely na branku, domácí i hosté vystřelili jednou.

55

G Miguel Borja vedl rychlou domácí akci, ale jeho zakončení postrádalo přesnost. Rozehrávat bude brankář Ekvádoru.

54

Kolumbijská obrana si s akcí soupeře dokázala poradit. Nyní hraje Ekvádor aktivně, tlačí se za vyrovnáním, ale obrana je pozorná.

54

Centr od rohového praporku se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

53

Volný kop nyní rozehrávají hosté. Pervis Estupiñán si připravil míč a vypálil. Jeho rána nebyla vůbec špatná, ale obrana zblokovala na rohový kop.

50

Sledujeme fotbal svázaný taktikou, mnoho šanci k vidění není.

49

David Ospina vykopává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop, který nikdo z jeho spoluhráčů nezpracoval. Míč tak doskákal až k brankáři soupeře.

48

Hosté rozehrávali volný kop. centr se snesl před branku, ale obrana si poradila.

47

Ekvádor se propracoval na útočnou polovinu, ale vyrovnat se mu nepodařilo, akce Damiána Díaze nebyla přesná.

46

Utkání pokračuje druhým poločasem a zdá se, že během přestávky ani jeden trenér neprovedl střídání.

46

Edwin Cardona se jako jediný hráč dokázal v prvním poločase prosadit. Po rychlé akci plynoucí ze standardky dostal míč do branky. Sudí původně gól pro ofsajd neuznali, ale nakonec VAR gól posvětil. Kolumbie vede v poločase těsně 1:0.

45+6

45+6

Už se v prvním poločase nic nestane.

45+5

Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Yairo Moreno, přichází William Tesillo.

45+5

Ekvádor to zkoušel po levé straně, ale do střelecké pozice se vinou špatného centru nedostal.

45+4

Yairo Moreno bude odnesen na nosítkách a zápas pro něj končí s největší pravděpodobností.

45+3

Jeden z domácích hráčů je ošetřovaný na hrací ploše, je to Yairo Moreno.

45+2

Kolumbie se pokoušela vypracovat si výraznější šanci, ale rychlou akci zastavila obrana.

45+1

Čtyři minuty uvidíme navíc. To už ovšem Ekvádor rozehrál rohový kop, který k výraznější šanci nevedl.

45

Dostáváme se do poslední minuty v prvním poločase, uvidíme, kolik se bude nastavovat.

43

43. Edwin CARDONA - 1:0

43

Kolumbie právě vstřelila branku!
Ačkoliv původně na hrací ploše gól sudí pro ofsajd neuznali, následně situaci posuzovalo video. VAR rozhodl o tom, že EDWIN CARDONA v ofsajdu nebyl, a tak branka platí. V závěru poločasu se po rychlé akci dostává Kolumbie do vedení.

43

Situaci posuzoval VAR, branka platí.

41

Volný kop pro Kolumbii. Edwin Cardona rozehrál na krátko. Následně kombinace pokračovala dál a míč do branky po rychlé akci dostal. Edwin Cardona. Branka však pro ofsajd neplatí.

40

Domácí se pokoušeli vypracovat si výraznější šanci, ale obrana hostů si pomohla nedovoleně.

39

Volný kop pro Kolumbuii. Po centru Edwina Cardona se k hlavičce dostal Yerry Mina. Jeho zakončení míří nad.

38

Juan Cuadrado se podle rozhodčího dopustil faulu, což se mu nelíbí. Hrát tedy budou fotbalisté v modrém.

37

Angelo Preciado se svými spoluhráči kombinoval na polovině hrací plochy, ale do slibnější střelecké pozice se Ekvádor nedostal.

36

Deset minut hry zbývá do konce prvního poločasu a sledujeme velkou fotbalovou bitvu, v níž je na prvním místě taktika.

35

Ekvádor to zkoušel po straně, Gonzalo Plata však v rozhodující chvíli přišel o míč.

34

Daniel Muñoz vybojoval autové vhazování na polovině hrací plochy. Neměl komu přihrát, a tak míč vrátil ke své brance.

34

Hraje se na polovině hrací plochy, právě zde probíhají souboje o míč.

32

56 vs 44 procent. Tak vypadá držení míče v dosavadním průběhu tohoto zápasu.

31

Půlhodina hry je pryč, v tomto zápase čekáme na nějakou výraznější šanci, sledujeme spíše takticky vedenou fotbalovou bitvu.

30

Gonzalo Plata je po souboji s Barriosou asi zraněný a žádá si ošetření na hrací ploše poblíž půlící čáry.

29

Kolumbie se nyní prokombinovala až před branku, ale pokus o střelu zblokovala obrana.

29

Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznějších šancí.

28

Ekvádor to zkoušel dlouhým centrem za obranu, ale akce byla hodně nepovedená. Míč získal David Ospina, který rychle rozehrál.

27

Centr znovu mířil na vzdálenější tyč, ale i tentokrát v tomto prostoru byl připravený brankář, který vyskočil a míč získal.

26

Ekvádor vybojoval rohový kop, svůj druhý v zápase.

25

Žlutou kartu dostává Mateus Uribe (Kolumbie). Domácí hráč poněkud nevybíravým způsobem fauloval soupeře, za což vidí kartu.

24

Ekvádor musí rozehrávat až od své branky, do kombinace se zapojil i brankář Pedro Ortíz.

24

Ekvádor má nyní míč pod kontrolou a postupně se pokoušel přejít do střelecké pozice. Na půlce v souboji však o míč přišel.

23

Angelo Preciado byl ošetřovaný mimo hrací plochu a vypadá to, že se brzy vrátí do hry. Podle všeho je zdravotně v pořádku. Už se vrátil.

21

Dvacet minut hry je pryč, zatím sledujeme velkou fotbalovou bitvu, na nějakou výraznější šanci zatím čekáme.

20

Fotbalisté ve žlutém se prokombinovali na útočnou polovinu, ale přišli o míč. Ekvádor pokus o rychlý brejk nevyužil.

19

Juan Cuadrado byl po jednom ze soubojů na polovině hrací plochy otřesený, byl to souboj s Michaelem Estradaem. Podle všeho ale bude v zápase pokračovat.

18

Ekvádor se po delší době prokombinoval na útočnou polovinu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale na výraznější šanci čeká.

16

Enner Valencia neží na hrací ploše, sudí přerušil hru. Hostující brankář se těžko zvedá. Absolvoval totiž tvrdý souboj v pokutovém území po rohovém kopu.

15

Kolumbie vybojovala aktivní hrou rohový kop. Centr se snesl před branku, mířil ke vzdálenější tyči, ale brankář vyskočil a míč získal.

14

David Ospina bleskově tedy rozehrál, ale jeho spoluhráči na útočné polovině o míč přišli.

13

Domácí vybojovali volný kop. Juan Cuadrado se rozhodl pro centr před branku, ale gólman snadno získal míč po výskoku.

11

Moisés Caicedo špatně zpracoval míč, a tak nedokázal ohrozit branku. Gólman Kolumbie tedy bude rozehrávat.

10

Úvodních deset minut hry je pryč, nyní Kolumbie kombinuje na polovině hrací plochy a čeká na nějakou výraznější šanci.

9

Angelo Preciado vyslal do šance spoluhráče, ale Óscar Murillo výborně vymětl a zastavil šanci soupeře za cenu autového vhazování.

8

Ekvádor se usadil na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet. Obrana Kolumbie je zatím pozorná.

5

Michael Estrada z Ekvádoru se jako první hráč dostal ke střele. Jeho rána ze střední vzdálenosti končí mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.

3

Pedro Ortíz se zapojil do rozehrávky svého celku, ale následný dlouhý nákop na útočnou polovinu nebyl přesný.

2

Centr se snesl před branku, ale hostující obrana si dokázala poradit. Směr hry se tedy otáčí.

1

Angelo Preciado (Ekvádor) odehrál centr před branku mimo hrací plochu. Uvidíme rohový kop hned v první minutě.

1

Angelo Preciado (Ekvádor) vybojoval autové vhazování na obranné polovině, ale jeho tým ale o míč rychle přišel.

1

Zápas začal, Kolumbue hraje ve žlutém, Ekvádor v modrém.

1

Kolumbie: Ospina – D. Muñoz, Y. Mina, Murillo, Moreno – J. Cuadrado, Barrios, Uribe, Cardona – Borré, Borja.
Náhradníci: Quintana, C. Vargas – G. Cuéllar, L. Díaz, S. Medina, Campaz, S. Pérez, Perlaza, Tesillo, D. Sánchez, D. Zapata, Muriel.

Ekvádor: P. Ortíz – An. Preciado, Arboleda, Hincapié, Estupiñán – Plata, Méndez, M. Caicedo, D. Díaz – E. Valencia, Estrada.
Náhradníci: A. Domínguez, Galíndez – Arreaga, J. Caicedo, Campana, F. Martínez, Franco, Mena, Noboa, Pineida, Ay. Preciado, F. Torres..
Zápas brzy začne.
Pro oba celky se jedná o úvodní utkání na turnaji.
Hrát se bude v Areně Pantanal, která byla v roce 2014 postavená pro mistrovství světa.
Fotbalisté Kolumbie v tomto kalendářním roce odehráli dva zápasy. Nejprve vyhráli nad Peru 3:0 (Mina, Urbie, Diaz), a pak remizovali 2:2 s Argentinou (Muriel, Borja).
V tomto reprezentačním cyklu odehrál Ekvádor zatím jen dva zápasy. Nejprve nestačil na Brazílii 0:2, a pak na Peru 1:2. Jedinou ekvádorskou branku vstřelil dvacetiletý Gonzalo Plata.
Jedná se o zápas skupiny B, ve které je kromě Kolumbie a Ekvádoru také Peru a Venezuela.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase turnaje Copa América proti sobě nastoupí Kolumbie a Ekvádor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.