Tenis

US Open - muži (tvrdý povrch)

Novak Djokovič (1) – Daniil Medvedev (2)

0:3 4:6, 4:6, 4:6

12.09.2021, 22:17 • Arthur Ashe Stadium, Flushing Meadows, New York (USA) • Finále • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.4 3.14

Neskutočný výkon svetovej dvojky Daniila Medvedeva, ktorý zastavil svetovú jednotku Novaka Djokoviča a nedovolil mu získať kalendárny grandslam, ktorým by sa osamostatnil v historickej tabuľke pred Federerom a Nadalom. História sa aj tak prepisuje, keďže Medvedevovi to na tretí pokus vo finále grandslamu vyšlo a tiež oplatil Djokovičovi prehru z Australian Open, zároveň je po Maratovi Safinovi iba druhým ruským tenistom, ktorý vyhral US Open. Dnes Medvedev dominoval takmer v každej štatistike, zaváhal iba pri prvom podaní na víťazstvo v treťom sete, keď nevyužil mečbal a Djokovič tak získal tri gem za sebou. Nič to však nebolo pre Djokoviča platné, keďže Medvedev už druhé podanie na víťazstvo zvládol, keď využil v poradí tretí mečbal. V Rusku sa tak môžu začať veľké tenisové oslavy, ktoré budú trvať určite dlho. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem úspešný štart do nového týždňa! (00:42:30)

Koniec zápasu

4:6

Je koniec, tretí mečbal DANIIL MEDVEDEV vyžíva priamym bodom, keď poslal tvrdé podanie do Djokovičovho bekhendu a získava prvý grandslam vo svojej kariére, keď sa stal víťazom US Open 2021!

30-40

Ďalšia dvojchyba pre Medvedeva práva na mečbale.

15-40

Medvedev dokončil útok víťazným forhendom po čiare a má ďalšie dva mečbaly!

15-30

Mečbaly neprichádzajú, keďže Medvedev vyhodil forhend.

0-30

Znova je Medvedev blízko k mečbalom, Djokovič poslal forhend do siete.

0-15

Dôležitá výmena pre Medvedeva, ktorý sa dočkal dlhého forhendu od Djokoviča.

4:5

Koniec prestávky, podávať bude Daniil Medvedev.

4:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5

Priamy bod pre Djokoviča, ktorý získal tretí gem za sebou a znižuje na 4:5, ale Medvedev má na podaní ešte jednu šancu ukončiť zápas.

40-15

Ani forhend Medvedeva nepodržal a Djokovič má dva gembaly.

30-15

Medvedevov bekhend sa do kurtu nezmestil.

15-15

Medvedev zrýchlil krížnym forhendom a Djokovič už nezareagoval včas.

15-0

Djokovič má teraz menšiu výhodu a získal ďalšiu výmenu vďaka bekhendu k základnej čiare.

3:5

Medvedev nevyužil mečbal, gem zakončil forhendom do siete a Djokovič znižuje na 3:5 v treťom sete!

A-40

No tak to je neuveriteľné, Medvedev zahral druhú dvojchybu a Djokovič má predsa len brejkbal!

40-40

Ale Medvedev ho zahodil druhou dvojchybou v geme.

30-40

Djokovičov forhend doletel za základnú čiaru a Medvedev má prvý mečbal na víťazstvo na US Open 2021!