Tenis

US Open - muži (tvrdý povrch)

Novak Djokovič (1) – Daniil Medvedev (2)

0:3 4:6, 4:6, 4:6

12.09.2021, 22:17 • Arthur Ashe Stadium, Flushing Meadows, New York (USA) • Finále • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.4 3.14

4:6

Je koniec, tretí mečbal DANIIL MEDVEDEV vyžíva priamym bodom, keď poslal tvrdé podanie do Djokovičovho bekhendu a získava prvý grandslam vo svojej kariére, keď sa stal víťazom US Open 2021!

15-40

Medvedev dokončil útok víťazným forhendom po čiare a má ďalšie dva mečbaly!

3:5

Medvedev nevyužil mečbal, gem zakončil forhendom do siete a Djokovič znižuje na 3:5 v treťom sete!

A-40

No tak to je neuveriteľné, Medvedev zahral druhú dvojchybu a Djokovič má predsa len brejkbal!

30-40

Djokovičov forhend doletel za základnú čiaru a Medvedev má prvý mečbal na víťazstvo na US Open 2021!

0:3

Tentokrát Djokovič zlyhal na sieti a jeho forhendový volej letel do tesného outu, takže Medvedev vedie v treťom sete už 3:0 s dvomi brejkmi!

40-A

Veľká šanca pre Medvedeva, ktorý má ďalší brejkbal po slajzovanom bekhende do siete od Djokoviča!

0:1

To už vyzerá veľmi nádejne pre Medvedeva, keď Djokovič pokazil slajzovaný bekhend a ruský tenista má brejk v treťom sete!

30-40

Forhendový volej Djokoviča skončil v sieti a Medvedev má brejkbal na úvod tretieho setu!

4:6

Do tretice to už Medvedevovi vyšlo, keď jeho skrátenie nebolo vydarené, ale Djokovič kazí bekhend z dobrej pozície, preto ruský tenista vyhral druhý set 6:4 a na sety vedie už 2:0!

0-40

Krásne zakončenie tejto výmeny, keď Djokovič odpovedal na skrátenie hry rovnakým spôsobom, ale Medvedev ukázal svoju rýchlosť a poslal víťazný úder po čiare, ktorý znamená tri setbaly!

2:3

Djokovič sa vybral na sieť, ale tentokrát neuspel, keď ho Medvedev dostal bekhendom do ťažkej situácie a svetová jednotka už nezahrala presný volej, preto ruský tenista má brejk a vedie 3:2 v druhom sete!

15-40

Po slajzovanom bekhende do siete od Djokoviča má aj Medvedev dva brejkbaly!

40-A

Priamy bod pre Medvedeva, po ktorom Djokovič už stratil nervy a rozbil raketu, za čo dostal varovanie!

A-40

Medvedev už častejšie chybuje v druhom sete, znova vyhodil bekhend a Djokovič má druhý brejkbal!

A-40

V tejto chvíli už Djokovič má brejkbal, keď Medvedev zahral ďalšiu chybu z bekhendu!

30-40

Výborná hra od Medvedeva, ktorý si vybojoval brejkbal víťazným forhendom!

40-0

Ani forhend Medvedeva sa nezmestil do kurtu a Djokovič má tri brejkbaly!

4:6

Eso smerom von z kurtu, ktoré uzatvára prvý set finále a Medvedev ho možno trochu prekvapivo vyhral 6:4, keď na podaní Djokovičovi nedal absolútne žiadnu šancu!

15-40

Po ďalšom priamom bode z podania má Medvedev dva setbaly!

15-40

Ale dva brejkbaly pre Medvedeva tu už sú, keďže Djokovič trafil forhend do siete!

0:1

Veľmi dobrý začiatok finále pre Medvedeva, ktorý zahral tvrdý forhend k základnej čiare a Djokovič následne vyhodil forhend pod tlakom, preto si prehráva hneď prvé podanie!