Tenis

US Open - muži (tvrdý povrch)

Novak Djokovič (1) – Daniil Medvedev (2)

0:3 4:6, 4:6, 4:6

12.09.2021, 22:17 • Arthur Ashe Stadium, Flushing Meadows, New York (USA) • Finále • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.4 3.14

4:6

Je koniec, tretí mečbal DANIIL MEDVEDEV vyžíva priamym bodom, keď poslal tvrdé podanie do Djokovičovho bekhendu a získava prvý grandslam vo svojej kariére, keď sa stal víťazom US Open 2021!

4:5

Priamy bod pre Djokoviča, ktorý získal tretí gem za sebou a znižuje na 4:5, ale Medvedev má na podaní ešte jednu šancu ukončiť zápas.

3:5

Medvedev nevyužil mečbal, gem zakončil forhendom do siete a Djokovič znižuje na 3:5 v treťom sete!

2:5

Nakoniec priamy bod znamená zníženie na 2:5 v treťom sete, ale Medvedev o chvíľu bude podávať na celkový triumf na US Open 2021!

1:5

Priamy bod pre Medvedeva, ktorý vedie 5:1 v treťom sete a víťazstvo na US Open má na dosah!

1:4

Ani tento bekhendový return Medvedev nedostal cez sieť a Djokovič znižuje na 1:4 v treťom sete, ale stále stráca dva brejky.

0:4

Medvedev sa približuje k prvému triumfu na grandslame, keď gem zakončil šťastným víťazným bekhendom cez pásku a v treťom sete vedie 4:0.

0:3

Tentokrát Djokovič zlyhal na sieti a jeho forhendový volej letel do tesného outu, takže Medvedev vedie v treťom sete už 3:0 s dvomi brejkmi!

0:2

Ďalšia neskutočná obrana od Medvedeva, ktorý zakončil na sieti víťazným forhendom a na úvod tretieho setu potvrdil brejk, preto vedie 2:0.

0:1

To už vyzerá veľmi nádejne pre Medvedeva, keď Djokovič pokazil slajzovaný bekhend a ruský tenista má brejk v treťom sete!

4:6

Do tretice to už Medvedevovi vyšlo, keď jeho skrátenie nebolo vydarené, ale Djokovič kazí bekhend z dobrej pozície, preto ruský tenista vyhral druhý set 6:4 a na sety vedie už 2:0!

4:5

Prechod na sieť od Djokoviča, ktorý zakončil smečom a znižuje na 4:5 v druhom sete.

3:5

Gem je na konci, keď Medvedev zahral víťazný forhend do protipohybu Djokoviča a ruský tenista je blízko k zisku druhého setu, lebo už vedie 5:3.

3:4

Ani tento forhendový return Medvedev nedostal cez sieť a Djokovič znižuje na 3:4 v druhom sete.

2:4

Djokovič sa vybral na sieť, ale vyhodil bekhendový volej a Medvedev vedie 4:2 v druhom sete.

2:3

Djokovič sa vybral na sieť, ale tentokrát neuspel, keď ho Medvedev dostal bekhendom do ťažkej situácie a svetová jednotka už nezahrala presný volej, preto ruský tenista má brejk a vedie 3:2 v druhom sete!

2:2

Ďalší bod z podania pre Medvedeva, ktorý odvrátil už celkovo päť brejkbalov Djokoviča a ruský tenista vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.

2:1

Smeč Djokoviča zakončila tento gem a svetová jednotka vedie 2:1 v druhom sete.

1:1

Priamym bodom Medvedev dokončil dôležitý obrat, keď sa dostal zo stavu 0:40 a vyrovnal na 1:1 v druhom sete.

1:0

Medvedev vyskúšal lob, ale letel do outu a Djokovič sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete.

4:6

Eso smerom von z kurtu, ktoré uzatvára prvý set finále a Medvedev ho možno trochu prekvapivo vyhral 6:4, keď na podaní Djokovičovi nedal absolútne žiadnu šancu!

4:5

Djokovič sa drží v prvom sete, keď Medvedev zakončil gem nepresným bekhendom a svetová jednotka znižuje na 4:5.

3:5

Šieste eso pre Medvedeva, ktorý čistou hrou zvyšuje na 5:3 v prvom sete.

3:4

Djokovičov priamy bod končí gem a svetová jednotka znižuje na 3:4 v prvom sete.

2:4

Nemal to úplne jednoduché Medvedev na sieti, ale napokon zakončil smečom a v prvom sete vedie 4:2.

2:3

Na esá je vyrovnané 4:4 a Djokovič znižuje na 2:3 v prvom sete.

1:3

Víťazný forhend po čiare od Medvedeva, ktorý vyhráva 3:1 v prvom sete.

1:2

Vzápätí ďalšie eso a Djokovič sa dostáva z najhoršieho, keď odvrátil dva brejkbaly a znižuje na 1:2 v prvom sete.

0:2

Lenže ďalšiu výmenu od základnej čiary získal Medvedev, ktorý si počkal na dlhý Djokovičov bekhend a v prvom sete vedie 2:0.

0:1

Veľmi dobrý začiatok finále pre Medvedeva, ktorý zahral tvrdý forhend k základnej čiare a Djokovič následne vyhodil forhend pod tlakom, preto si prehráva hneď prvé podanie!