– 15 zákroků, 5 OG, úspěšnost 75,0%, odchytal 57:31
Jonas Johansson (COL) – 1 zákrok, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 2:25
Filip Gustavsson (OTT) – 33 zákroků, 6 OG, úspěšnost 84,6%, odchytal 58:50.
Střely na branku: 40 – 21 (10:7, 19:4, 11:10)
Trestné minuty: 8 – 10
Využité přesilové hry: 1/4 – 2/3
Vyhraná vhazování: 49 % – 51 %
Bodyčky: 20 – 20.
Ball Arena hostila docela nevšední zápas. Senators byli většinu času pod velkým tlakem, ale dařilo se jim soupeře školit v proměňování šancí. Jednogólové vedení se neustále přelévalo z jedné strany na druhou. Zachary Sanford svým třetím gólem poskytl Senátorům vedení 5:4, nicméně favorit z Denveru silným finišem vše otočil do vítězného konce. Rantanen srovnal na 5:5 a pouhou minutu a půl před koncem dal z dorážky vítězný gól Alex Newhook. Čtyřbodový Kadri uzavřel stav trefou do prázdné brány.

59:48

59:48 Nazem KADRI - 7:5

59:48

Colorado právě vstřelilo branku!
Teď už puk do opuštěného brankoviště doletěl, takže zápas skončí bláznivým poměrem 7 – 5! NAZEM KADRI přejel červenou čáru, aby se v případě minutí vyhnul icingu. Střílel ale přesně a ke třem asistencím tedy přidává i jednu trefu do černého. Asistence: Devon Toews.

59:40

Forčekující Rantanen okradl o puk Chabota, jenže Stützle skvělým obranným zákrokem nepustil další přihrávku na Kadriho, jenž by jinak střílel do prázdné kasy.

59:27

Sražený puk vyletěl do hlediště a proměnil se v cenný artefakt. Buly ve středním pásmu Senátorům do karet rozhodně nehraje.

59:01

Tim Stützle si připravil švih zpoza levého kruhu. Darcy Kuemper kontroval jistým zákrokem a zabezpečil puk před dorážkou.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:50

Tkachuk důležité vhazování vyhrál. Nahození Connora Browna za moc nestálo, ovšem Laviny si opět pomohly zakázaným uvolněním.

58:40

Senators si okamžitě vzali time-out a odvolali Gustavssona. Ve skoro stejný okamžik jim domácí pomohli vyhozením na icingem.

58:27

58:27 Alex NEWHOOK - 6:5

58:27

Denverskému klubu se do prodloužení nechce! Ze souboje za brankou mezi Metem a Ničuškinem odletěl puk do pravého kruhu. O´Connorovu pohotovou ránu Gustavsson vyrazil kousek před sebe a pak už nestačil reagovat na zasunutí ALEXE NEWHOOKA. Asistence: Logan O´Connor.

57:43

Tohle nebylo takticky úplně dokonalé od Jacka Johnsona, který nahazoval ze středního pásma do několikanásobného ofsajdu.

7:5

Góly a asistencie: 1. Ničuškin (Kadri, Burakovsky), 14. Makar (Landeskog), 34. D. Toews (Kadri, Burakovsky), 43. Makar, 50. Rantanen (Burakovsky, Kadri), 59. Newhook (L. O'Connor), 60. Kadri (D. Toews) – 13. Sanford (L. Thomson, Del Zotto), 20. Zub (B. Tkachuk), 37. Sanford (Ennis), 42. Norris (Stützle, C. Brown), 45. Sanford (B. Tkachuk, L. Shaw)

Colorado Avalanche: Kuemper (34.–36. J. Johansson) – Makar, D. Toews, J. Johnson, Girard, E. Johnson (A), R. Murray – L. O'Connor, Rantanen (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Aube-Kubel, Newhook, Jost – Kiefer Sherwood, Jayson Megna, Helm.

Ottawa Senators: F. Gustavsson (A. Forsberg) – L. Thomson, Chabot (A), Zub, Del Zotto, J. Brown, Mete – Stützle, Norris, B. Tkachuk (C) – C. Brown, Tierney, N. Paul (A) – Watson, L. Shaw, Sanford – Ennis, Gambrell, Formenton.

Rozhodca: Kozari, Hebert – Mills, McNamara

Diváci: 16 706