Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – HKM Zvolen

6:5

koniec (2:1, 2:3, 2:1)

23.11.2021, 19:30 • Zimný štadión mesta Poprad • 19. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka

Tipsport: 2.2 4.39 2.6

Hoci Zvolen v 45. minúte šiel do vedenia po zásahu Jedličku, Poprad v závere tretej tretiny napokon skóroval dvakrát a strelcom oboch gólov a napokon aj teda toho víťazného bol obranca Mike Dalhuisen. Poprad teda získava tri body, Zvolen vychádza naprázdno. (21:59:46)

59:40

Kotvanovi ušiel puk do stredného pásma.

59:29

Ďalší nahodený puk Čiliak odrazil preč.

59:12

Zvolenčania získali puk, od modrej čiary nahadzoval Leskinen a Čiliak si našiel strelu vo svojej moci.

58:53

Po vyhratom buly vyhodil puk Drgoň preč a cez plexisklo sa odrazil až mimo hracej plochy.

58:48

Brankár Robin Rahm odišiel na striedačku, vhadzuje sa pred Čiliakom.

58:48

Zvolenský tréner Peter Oremus si vyžiadal oddychový čas po prerušení hry.

58:38

Poprad dal gól!
Minútu a 22 sekúnd pred koncom tretej tretiny je Poprad znovu vo vedení. Veľmi podobná situácia ako pri predošlom góle, MIKE DALHUISEN dostal puk na modrú čiaru a skrytou strelou švihom prekonal zvolenského gólmana.
Asistencia: Patrik Svitana.

58:14

Leskinen nemal dostatočnú podporu od spoluhráčov, aby niečo vymyslel v útočnom pásme. Na starosť si ho hneď zobrali hráči Popradu a nedovolili mu vystreliť.

56:41

Svitana obkorčuľoval okolo brány a už mal hlavu hore, aby vyhľadal nakorčuľovaného Bjalončíka. Prihrávku mu však nakoniec neposunul.

55:51

Ully mal puk na hokejke v útočnom pásme, poľahky ho iba posúval na zadný mantinel, kde ho však Arniel nedokorčuľoval.

54:29

Poprad prichádza s vyrovnávajúcim gólom. Skokan udržal puk na hokejke, prešiel k pravému kruhu a krížnou prihrávkou našiel MIKEA DALHUISENA, ktorý dobre mierenou strelou švihom prekonal Rahma.
Asistencie: Dávid Skokan, Patrik Svitana.

54:03

Svitanovi sa na prihrávku ukazoval medzi kruhmi Drgoň, ktorého napokon protihráči pokryli.

53:14

Zvolenčania vyhodili puk von z obranného pásma bezpečne tak, aby z toho nebol icing. Poprad sa zatiaľ v tretej tretine nevie dostať do tempa, nemajú takú pohodu na hokejkách ako Zvolenčania.

52:07

Skokan prešiel s pukom medzi kruhy, odtiaľ preveril brankára Rahma ľahkou strelou priamo na hruď.

51:44

Rymsha nabral rýchlosť v strednom pásme, ponúkol puk Svitanovi, ktorý to nahadzoval na zadný mantinel, kde však nebol nik.

50:54

Strela príklepom od modrej čiary z hokejky Branislava Kubku skončila priamo vo výstroji Mareka Čiliaka.

6:5

Góly a asistencie: 7. Arniel (Ully, Bondra), 18. Skokan (Svitana, Brejčák), 35. Šišovský (F. Mešár, Rymsha), 39. Bondra (Arniel), 55. Dalhuisen (Skokan, Svitana), 59. Dalhuisen (Svitana) – 2. Leskinen (Krieger, Saracino), 30. Marcinek (Chlepčok, Kubka), 34. Krieger (Roy, Leskinen), 40. Roy (Zuzin, Jedlička), 45. Jedlička (Kotvan)

HK Poprad: Čiliak (Valluš) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, M. Mešár, Demo – Ully, Arniel, Bondra – Svitana, Skokan, Livingston – Handlovský, F. Mešár, Šišovský – Jevoš, Bjalončík, Kundrik – Dzivjak
Tréner: Corey Neilson

HKM Zvolen: Rahm (Halama) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško, Kubka, Barcík – Zuzin, J. Mikúš, Stupka – Leskinen, Krieger, Puliš – Jedlička, Saracino, Török – Csányi, Marcinek, Chlepčok – Gubančok
Tréner: Peter Oremus

Rozhodca: Korba, D. Konc st. – Vyšný, Jurčiak