bet-at-home ICE Hockey League

Moser Medical Graz 99ers – HC LERAM Orli Znojmo

4:5

koniec po predl. (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0, 0:1) Stav série: 0:2

04.03.2022, 19:15 • Eisstadion Graz Liebenau, Štýrský Hradec • Predkolo • Karel Jedlička cz

Tipsport: 2.2 4.34 2.62

Znojemští hokejisté si mohou místo rozhodujícího třetího utkání odpočinout po dnešním maratónu, který přinesl dva velké zvraty. Znojmo na začátku zápasu využilo přesilovku 5 na 3 i následnou klasickou, domácí však od 15. minuty zápasu nepustili otěže hry a otočili z 0:2 na 4:2. Navzdory chvílemi až drtivé převaze domácích se Moravané nevzdali, dovedli zápas do prodloužení a brankář Kantor je za neuvěřitelných 68 úspěšných zákroků odměněn radostí ze šťastného postupového gólu v 89. minutě.

Střely na bránu 72:33 (9:8, 17:6, 15:9 – 22:8, 9:2)
Vyloučení 8:8
Využití 0:2 (22:57:03)

Radost hokejistů Znojma

87:44

Orli právě vstřelili branku!
Domácí útoky se rozbily o Kantora jako o vlnolam, naopak z kontru vyrážel Engstrand Bartkovu střelu jen před SEBASTIÁNA GORČÍKA, který úspěšnou dorážkou posílá Znojmo do čtvrtfinále!
Asistence: Jan Bartko, Radek Prokeš.

85:50

Vhazovalo se znovu v pásmu Orlů, kteří ale byli úspěšnější a vyvážejí kotouč dopředu.

84:50

Grafenthin ohrozil Kantora jedovatou střelou z vnější části kruhu. Znojemským hokejistům se pak nelíbilo najetí do brankáře, krátkou šarvátku rozhodčí rychle roztrhli.

82:05

Z úhlu neprostrčil puk pod Kantorovu výstroj po ledě Latta.

81:04

Znojemský gólman raději zalehává Grafenthinem nastřelený puk.

80:32

Kantor rozklekem vyráží Ograjenšekovu střelu zápěstím přes obránce.

80:01

Začalo druhé prodloužení.
Dvacet nastavených minut nepřineslo rozhodnutí, Pavel Kantor pochytal nevídaných 22 puků, i když málokterý zákrok byl proti vyložené šanci. Hokejový maratón bude pokračovat opět za čtvrt hodiny.

Střely na bránu 63:31 (9:8, 17:6, 15:9 – 22:8)
Využití 0:2

80:00

První prodloužení skončilo.

79:29

Vhazovat se bude v obranném pásmu znojemských Orlů.

78:59

Oba celky hrají v plném počtu.

78:12

Kotouč poskakoval nebezpečně blízko znojemské brány, domácí hráči ho však nedokázali zkrotit a namířit na bránu.

76:59

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Zintis Zuševics – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Radim Matuš – 2 min., hrubost).

76:33

Střela znojemského útočníka z otočky byla přizvednuta do plexiskla.

76:12

Tejnor si došlápl na protihráče, domácí se domáhali odpískání faulu, ale jednalo se o čistý hit.

75:56

V těchto chvílích se hraje dost opatrně, bez šancí, na hráčích obou mužstev už je znát únava.

73:29

Orli vyhazují přes celé hřiště, buly se chystá po Kantorově pravici.

72:47

Ofsajd zastavuje protiútok domácího klubu.

72:21

Delší plynulou pasáž ukončil zákrok Pavla Katnora, který je opět mnohem zaměstnanějším z mužů s maskou.

70:52

Urostlý obránce Blood pálil příklepem do Kantorova betonu. Znojemský brankář měl odkrytý výhled a zasáhl rozklekem s jistotou.

69:55

Kantor utěsnil prostor u tyčky při výpadu Kena Ograjenšeka.

69:06

Znojmo se vybičovalo k salvě, rány šly do hrazení, do brankáře i do protihráčů a vše ukončila posunutá brána Štýrského Hradce.

68:04

Zakázané uvolnění Orlů vrací hru před Pavla Kantora.

67:30

67:02

Younan dal hůl do golfového úderu Schiechlovi a vychýlil jeho ránu vedle znojemské klece.

66:03

Hostům se v oslabení podařilo vyvézt kotouč a pošetřit čas.

65:30

Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Filip Ahl – 2 min., podrážení).

64:20

Hjalmarsson se po rychlé kličce ven netrefil mezi tyče, kotouč se k němu ale po chvilce vrátil a další střela již znamenala práci pro Kantora.

61:59

Gorčík švihl zápěstím přes obránce a Engstrand měl co dělat, aby rozklekem jeho nepříjemný projektil vytěsnil.

61:07

Boivin po vyražené střele z úhlu padá v souboji u mantinelu, vylučovat se nebude. Jeho rival hned zvedá ruce nad hlavu, že je v tom nevinně.

60:31

Na střelu Radka Prokeše z 10 metrů domácí brankář dobře viděl a vyráží ji.

60:01

Stejně jako ve Znojmě se ani ve štýrské metropoli nerozhodlo v základní hrací době a o postupu Znojma či návratu série na jih Moravy rozhodne prodloužení, které se bude hrát jako klasická třetina po patnáctiminutové přestávce. Domácí ve třetí třetině dovršili obrat z 0:2 na 4:2, ale Znojmo zásluhou Ilji Zubova a Radka Prokeše dosáhlo na vyrovnání.

Střely na bránu 41:23 (9:8, 17:6, 15:9)
Vyloučení 7:6
Využití 0:2

60:00

Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Ograjenšek – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Svoboda – 2 min., nesportovní chování).
Rozhodčí trestají další potyčku při odchodu do šaten.

60:00

58:42

Christian Engstrand zastavuje hru, vhazuje se v obranném pásmu klubu ze Štýrského Hradce.

58:09

Znojmo nepustilo domácí do zakončení, ale také jeho protiútok ztroskotal.

56:43

Okamžitě po vyhraném buly rozjásal znojemskou výpravu trefou v pádu nejlepší kanonýr hostů RADEK PROKEŠ.
Asistence: Anthony Luciani.

56:40

Domácím se dařilo držet hosty na distanc, nakonec se rána jednoho z obránců roztříštila o zadní mantinel a oranžovočerní vyhazují na zakázané uvolnění.

54:22

Orli rozjíždějí další akci zpoza vlastní brány.

53:45

Po objetí brány se z otočky trefuje po ledě ILJA ZUBOV. Domácí reklamovali ofsajd, který předcházel jejich úspěšnému protiútoku, ale rozhodčí na záznamu nic takového neobjevili. Branka platí.
Asistence: Filip Ahl, Ryan Culkin.

53:19

Přesilovka se Rakušanům příliš nepodařila, Znojmo je kompletní.

51:19

Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Dominik Tejnor – 2 min., hrubost).

49:34

Dnešní utkání sleduje 1639 diváků.

49:00

Engstrand se natáhl na bok na brankové čáře a takto vychytal zblízka v tísni dorážejícího Imma Erikssona.

48:30

Štýrský Hradec právě vstřelil branku!
MICHAEL ZALEWSKI si nabruslil do palebné pozice a nechytatelnou dělovkou z vrcholu kruhu propálil Kantora.
Asistence: Simon Hjalmarsson, Ken Ograjenšek.

46:58

Kantor vyrážel střelu po buly rozklekem, volný kotouč pak jeden z obránců Znojma vyhazuje včas z nebezpečného prostoru.

46:52

Domácí navážejí kotouč do útočného pásma a strhla se další, tentokrát izolovaná potyčka, která se obejde bez trestu.

46:15

Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Boivin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Latta – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Bartko – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., hrubost).
Rozhodčí se už několik minut radí v boxu časoměřičů, prohlížejí video a snaží se rozklíčovat tresty.

46:15

46:15 K vyhecovanému play-off patří i bitky

46:15

Hromadnou řežbu po závaru na znojemském brankovišti by zřejmě u boxerské poroty vyhráli na body rakouští hokejisté.

44:09

Domácí dobrým forčekingem vybojovali puk a Kantor se jen ohlédl za Bloodovým švihem, který proklouznul vedle jeho zadní tyčky.

42:24

Řada je na Znojmu. Joshua Brittain však z těžkého úhlu neprostřelil domácího brankáře.

41:05

Grafenthin centroval z rohu kluziště před bránu, kde pohotovým doklepnutím nadvakrát dovršil obrat skóre ADIS ALAGIĆ.
Asistence: Dominik Grafenthin, Zintis Zuševics.

40:01

Góly ve Štýrském Hradci padají stále do stejné brány vlevo od střídaček. Po dvou znojemských trefách z úvodní třetiny se do ní pro změnu dvakrát trefili domácí, kteří mají zhruba od 15. minuty velkou převahu.

Střely na bránu 26:14 (9:8, 17:6)
Vyloučení 4:2
Využití 0:2

40:00

39:42

Hosté se ještě pokusili dotáhnout jednu útočnou akci, ale těsně před sirénou ztrácejí kotouč a domácí pohodlně vyhazují.

39:05

Ofsajd byl pískán znojemským hokejistům.

37:17

Oberkofler vyzkoušel Kantora z rohu útočného pásma od modré čáry.

35:35

Domácí opět přebírají iniciativu, Gordon střílí z mezikruží do přetíženého brankáře Znojma.

35:12

Početný kotel žene hokejisty v oranžovém za dokonáním obratu. Orli se většinou brání, teď se však do výpadu prosmýkl Ilja Zubov. Střelu ruského útočníka zápěstím z těžkého úhlu vyráží Engstrand ramenem.

34:31

Boivin zachytil zpětnou přihrávku Ograjenšeka a po jeho přiťuknutí napnul síť za Kantorem dělovkou od modré čáry BEN BLOOD.
Asistence: Michael Boivin, Ken Ograjenšek.

34:11

Rozhodčí rozpažují při závaru u znojemské brány. Ten vyvolala tečovaná střela od mantinelu na modré čáře, která prošla odrazem o několik bruslí křížně brankovištěm.

32:32

Jeden ze znojemských útočníků pohrdl dobrou možností, když zůstal sám na zadní tyči, křížnou střelou však minul domácí klec.

31:16

Obě mužstva jsou v plném počtu.

29:58

Hjalmarssonův příklep srazila znojemská obrana do rohu a hromadně se střídá.

29:24

Při hře 4 na 4 zapomněli Orli na Ograjenšeka, který byl na kruhu úplně sám a po jeho golfové ráně se Kantor ohlížel za sebe, zda mu kotouč nepropadl. Naštěstí pro český celek se tak nestalo.

29:16

Fanoušci zuří, ale domácí hokejista pádu na zadek v rohu kluziště skutečně hodně přidal.

29:16

Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Tor Immo Eriksson – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Michael Schiechl – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání).

28:37

Konečně zavládla radost mezi většinou přítomných v hale. Zalewski dostal přihrávku za obranu, tváří v tvář mohla zakončovat už sám, ale ještě chytře nabídl kotouč na zadní tyč, kde ho tečoval za Kantorova záda KEN OGRAJENŠEK.
Asistence: Michael Zalewski, Michael Kernberger.

28:00

Znojmo vyhazuje na zakázané uvolnění.

26:36

Z levého kruhu pro vhazování pálil Michal Kvasnica, tečovaný pokus rozvlnil ochrannou síť.

25:00

Lattovu dělovku chytá spolehlivý Kantor, na kterého rakouští hokejisté stále marně hledají recept.

23:13

Gorčíkův golfový úder ukryl Engstrand v lapačce.

21:04

20:35

Kantor vyráží Zalewského střelu bez přípravy z mezikruží.

20:01

Znojmo je blízko postupu do čtvrtfinále, když sérii nedovolených zákroků domácích potrestaly dvakrát v rychlém sledu kombinace tria Prokeš, Sedlák, Culkin. V závěru se Moravané ocitli pod silným tlakem, který bude ještě pokračovat 64 vteřin v přerušené přesilovce po změně stran. Od 15. minuty si Kantor připsal sedm zákroků, zatímco Engstrand zasahovat nemusel.

Střely na bránu 9:8
Vyloučení 3:1
Využití 0:2

20:00

19:57

Těsně před sirénou ještě přichází zákrok znojemského brankáře snad hranou vyrážečky proti ukryté ráně od modré.

19:18

Erik Kirchschläger zakončoval rychlou přesilovkovou souhru zblízka, Kantor vyrážečkou přizvedl nebezpečnou střelu do ochranné sítě.

19:04

Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Brett Neumann – 2 min., sekání).

18:27

Největší šanci Štýrského Hradce měl Zalewski, který si našel před brankovištěm křížnou přihrávku do jízdy, ale Kantor se stačil na čáře přesunout a zakončení zblízka vyráží.

17:49

Domácí se vzchopili k velkému náporu a zasypávají Kantora střelami. Brankář Orlů vyráží Lattův pokus od modré.

16:38

Vhazuje se ve znojemském pásmu po dalším zákroku Pavla Kantora, který i na Ackeredovu střelu dobře viděl.

15:27

Schiechlova prudká rána z vrcholu kruhu mířila doprostřed brány a zůstává v Kantorově výstroji.

14:58

Hosté marně reklamovali zakázané uvolnění oranžovočerných, čároví ukazují, že se hraje dál.

13:21

Z úhlu mířil do Engstrandova betonu hostující obránce Bartko.

11:45

Do potyčky s jedním z hokejistů Štýrského Hradce se za znojemskou bránou dostal Culkin, rozhodčí tentokrát netrestají.

11:32

Kantor vyráží rozklekem ztlumenou střelu Erika Kirchschlägera od modré, Jihomoravané pak nedotáhli protiútok, když přihrávka mířila do prostoru za bránou.

10:59

I v pokračující přesilovce zůstala na ledě stejná formace, která udeřila i podruhé. V pádu zakončil přesně průnik mezi kruhy RYAN CULKIN. Asistence: Sebastian Gorčík, Radek Prokeš.

9:24

ADAM SEDLÁK využívá tvrdou střelou z mezikruží přesilovku pět na tři a ve znojemském kotli panuje nadšení. Asistence: Radek Prokeš, Ryan Culkin.

9:11

Gorčík a Prokeš doráželi zblízka na Engstranda neúspěšně, ale nápor Znojma trvá.

8:47

Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Ben Blood – 2+2 min, faul kolenem).

7:58

Culkin z dálky střílí do brankáře.

7:48

Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Zintis Zuševics – 2 min., sekání).

6:00

Znojmo oplácí akcí Radima Matuše z levého křídla, zakončenou od mantinelu prudkou ranou do Engstrandova betonu.

4:58

Pavel Kantor si pohlídal Kirchschlägerův průnik po pravém křídle a přerušuje hru.

3:44

Luciani tečoval zblízka Bartkovu střelu od modré čáry, domácí brankář Engstrand se vyznamenal semaforem.

2:30

K dispozici máme pouze velmi nekvalitní stream bez časomíry a grafiky, nicméně se pokusím v rámci možností dění na ledové ploše přiblížit. Rozlišit jednotlivé hráče bude dnes obtížné.

1:30

Při prvním střídání se vrhli do útoku domácí, poté strávili nějaký čas v útočném pásmu hosté, ale rakouský brankář zatím zasahovat nemusel.

0:38

Kantora vyzkoušel z bezprostřední blízkosti Blood, který nedokázal dorazit kotouč za jeho záda.

00:01

Domácí budou hrát v oranžových dresech, hosté v černých. Předzápasový ceremoniál se poněkud protáhl, nyní jsou ale zahajovací formace připraveny na ledě k úvodnímu buly.

Moser Medical Graz 99ers: Engstrand (Nußbacher) – Blood, Boivin, Kirchschläger, Ackered, Pfeffer, Altmann, Kernberger, Krainz – Hjalmarsson, Zalewski, Ograjenšek – Grafenthin, Alagić, Latta – Gordon, Schiechl, Zuševics – Pesendorfer, Oberkofler, Maurer
Trenér: Gustafsson

Tesla Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann
Trenér: Hanlon

Rozhodčí: Hronský, Nikolić – Bärnthaler, Durmis.
Předkolo play-off pokračuje ve Štýrském Hradci, kde může Znojmo v sérii hrané pouze na dva vítězné zápasy potvrdit postup. V úvodním utkání na Moravě zvítězili Orli 3:2 po prodloužení, kdy hosté po Ahlově vítězné trefě ze 70. minuty pochopitelně nedostali příležitost potřetí dotáhnout jejich náskok.
Domácí však budou moci oproti středečímu duelu nasadit Gordona, Oberkoflera a Altmanna, kteří se vyléčili z covidu, naopak zraněný Martin má po sezóně. Na straně Znojma chybí jen nemocný Zubov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

4:5

Góly a asistencie: 29. Ograjenšek (Zalewski, Kernberger), 35. Blood (Boivin, Ograjenšek), 42. Alagić (Grafenthin, Zuševics), 49. Zalewski (Hjalmarsson, Ograjenšek) – 10. Sedlák (Prokeš, Culkin), 11. Culkin (Gorčík, Prokeš), 54. Zubov (Ahl, Culkin), 57. Prokeš (Luciani), 88. Gorčík (Bartko, Prokeš)

Tréner: Gustafsson

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann
Tréner: Hanlon

Rozhodca: Hronský, Nikolić – Bärnthaler, Durmis