koniec po predl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

26.09.2022, 01:00 • Rogers Arena, Vancouver • Štěpán Slovák cz

Česká a slovenská stopa:

Adam Klapka (CAL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, 11:49 čas na ledě
Adam Růžička (CAL) – 0+0, +1 účast, 5 střel na bránu, 18:12 čas na ledě (04:37:58)
Střely na branku: 28-45
Je dobojováno! Ještě dvanáct minut před koncem to vypadalo, že hosté kráčí za prvním vítězstvím v přípravě, ovšem krátce nato snížil Podkolzin, při hře bez brankáře pak srovnal Garland. Utkání během základní hrací doby nabídlo 14 nevyužitých přesilovek! To se změnilo v prodloužení po vyloučení domácího Podkolzina, Flames měli rázem dostatek prostoru a Stone trefoval odkrytou branku.

63:39

63:39 Michael STONE - 2:3

63:39

Calgary právě vstřelilo branku!
Několik rychlých přihrávek, pak výměna míst. MICHAEL STONE obdržel milimetrově přesný pas z pravé strany a nikým nehlídaný trefoval odkrytou klec, je rozhodnuto! Asistence: Matthew Phillips a Jakob Pelletier.

63:22

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Vasili Podkolzin – 2 min., podrážení.

62:44

Bekhendové zakončení hostujícího obránce Desimoneho vyrážel gólman Silovs, jsme za půlkou pětiminutového prodloužení.

61:28

Dva domácí hity během krátké chvíle, Tyler Myers si vyšlápl na Kevina Rooneyho, Jett Woo na Trevora Lewise.

61:01

Na první gólmanský zákrok zatím čekáme, Růžička po minutě prodloužení svým zakončením minul domácí branku.

60:01

Střely na branku po třetí třetině: 28-39

60:00

59:18

Zákrok Silovse po zakončení Phillipse. Flames se chtějí dostat zpět do vedení ještě v základní hrací době, vhazovat se bude v jejich útočném pásmu.

58:29

58:29 Conor GARLAND - 2:2

58:29

Vancouver právě vstřelil branku!
Canucks hráli v šesti. Pettersson našel před bránou úplně volného CONORA GARLANDA, který sice napoprvé trefil jen pravý beton přesouvajícího Wolfa, ovšem z dorážky se nemýlil! Asistence: Elias Pettersson a Andrej Kuzmenko.

57:29

Do hry vstoupil čárový rozhodčí, který signalizoval ofsajd. Následovat bude poslední komerční přestávka ve třetí části.

56:42

Zakončení Desimoneho pohlídal Silovs, který přerušil hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu Flames, tohle hostům vyhovuje.

55:11

Pelletier je na ledě, Vancouver nevyužil ani sedmou přesilovku v zápase. Mnoho příležitostí neměl, vyslal jedinou střelu.

54:42

Až po více než minutě a půl první střela v přesilové hře od Canucks. Zakončoval Di Giuseppe, vyrážel dnes téměř bezchybný Wolf.

53:05

Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Jakob Pelletier – 2 min., nedovolené bránění.

52:25

V době, kdy se hraje zase v plném počtu, střílel hostující Stone. To byl Silovsův už osmý úspěšný zákrok ve třetí třetině!

51:03

Silovs si poradil se střelou Valimakiho i s následnou dorážkou Pelletiera a stále drží naděje svého týmu na případné srovnání.

50:08

Danny DeKeyser – 2 min., nedovolené bránění.

49:24

Hit Gilberta proti Di Giuseppemu, ten mu to za necelých deset vteřin vrátil, na ledě se pořádně přiostřilo, další bitka doslova visí ve vzduchu.

48:07

48:07 Vasilij PODKOLZIN - 1:2

48:07

Domácí hokejisté dramatizují vývoj utkání! VASILIJ PODKOLZIN si to od pravého mantinelu namířil přímo před branku, kde kotouč nadvakrát dotlačil za dnes jinak skvěle chytajícího Wolfa! Asistence: Tyler Myers a Conor Garland.

47:41

Vincent Arseneau – 5 min., bitka.

Adam Klapka – 2 min., bitka.

47:41

Šarvátka jeden na jednoho, spíše pěstní souboj, do kterého se dostali Arseneau s Klapkou. Pochopitelně se bude vylučovat na obou stranách.

46:53

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, k vidění je poměrně mnoho střel. Brankář Wolf vychytal Podkolzina, který vyrážel.

46:02

Brankář Silovs to zatím nemá vůbec jednoduché. Z pravého kruhu zakončoval Ritchie, avšak hostující gólman připsal další zákrok!

44:34

Klapka je na ledě, Canucks v přesilovce bez jediné střely. Ta přišla až nyní, pálil Woo a Wolf pro jistotu přerušil hru.

43:16

Ne, přesilovky dnes opravdu nepatří k oblíbeným herním činnostem. Pozornost Silovse vyzkoušel v oslabení Meloche.

42:21

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Adam Klapka.

40:51

Další střelecký pokus, tentokráte od Rooneyho. Silovs zůstává pozorný, vyloučený Kalynuk se chystá k návratu na led.

40:36

První střelecký pokus směrem na domácí bránu ve třetí části vyslal Stone, ale na Silovse si nepřišel, přesilovka Flames pokračuje.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 02:59.
Střely na branku po druhé třetině: 16-25
Stejně jako úvodních dvacet minut hry, i těch dalších nám nabídlo jedinou trefu a znovu se o ni postaral hostující celek. Flames vedou díky šťastné trefě Jonese už dvougólovým rozdílem a zatím vše nasvědčuje tomu, že do přípravy vstoupí vítězstvím.

40:00

39:06

Wyatt Kalynuk – 2 min., krosček.

38:49

38:49 Ben JONES - 0:2

38:49

Zničehonic druhá trefa Flames! Hodně smolná trefa pro domácího gólmana, který se vracel do branky v době, kdy BEN JONES chytře nastřeloval jeho zadní beton. Od něj se kotouč odrazil do sítě! Asistence: Mitchell McLain a Nick Desimone.

37:39

Horvat přistrčil pro rozjetého spoluhráče do levé strany, Rathbone poté nepříliš důraznou střelou vyzkoušel lapačku Wolfa.

37:17

Růžička za vlastní brankou bojoval o kotouč u mantinelu. Byl úspěšnější, Calgary se vzápětí osvobodilo jen icingem.

36:35

Do hry se zapojil také Martin, který rozehrával svým spoluhráčům. Canuks chtěli potrestat špatného střídání soupeře, avšak Arseneau z pravého kruhu mířil pouze doprostřed branky.

35:39

Wolf jakoby chtěl přerušit hostující trápení a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravici, to ale až po komerční pauze.

34:10

Hraje se daleko od Martina, přesně tohle domácím vyhovuje. Vše nasvědčuje tomu, že ani devátá přesilovka nebude využita.

33:18

Téměř dvě minuty jsou pryč a zatím to vypadá, že za pár vteřinek se rozeběhne i druhý trest, kterým byl potrestán Arseneau.

31:53

Hosté od úvodu přesilovky střelecky nelení. Stone i Pelletier vychytání Martinem, přesto tlak Canucks pokračuje.

31:27

Vincent Arseneau – 2 min., krosček + 2 min., hrubost.

30:42

Klapka se sice vrátil na led, ale nápor Canucksu trvá. Ani jejich čtvrtá přesilovka změnu ve skóre nenabídla, přesto byla nejnebezpečnější.

30:06

Rychlá přihrávka z pravého kruhu od Petterssona pro Kuzmenka. Druhý jmenovaný před prázdnou bránou promáchl!

29:35

Puk po lehké teči Kuzmenka zůstal na malou chvíli před Wolfem. Hostující gólman skočil po kotouči a překazil tak domácí možnosti na skórování.

28:34

Adam Klapka – 2 min., držení.

28:18

Další špatně vyřešené hostující přečíslení, tentokráte se na Martina řítili tři proti dvěma, jenže přihrávka od pravého mantinelu nebyla přesná.

27:39

Po necelých třech minutách je přerušena hra, což znamená jediné. Komerční přestávku.

26:33

Na led se vrátil vyloučený Lockwood. Flames se ubránili bez výraznějších potíží, ani šestá přesilovka nám dnes branku nenabídla.

24:57

Dělovka Desimoneho pouze do prostoru brankáře Martina, který ani neměl nápad hledat kotouč, rozhodčí přerušili hru.

24:26

William Lockwood – 2 min., hákování.

23:32

Poprvé o sobě dali vážněji vědět i hosté. Rooneyho vychytal Martin a Flames se musí zase rychle vracet do obrany.

22:33

Stoprocentní příležitost na srovnání! Na Podkolzina zívala odkrytá svatyně, on ale bekhendovým zakončením trefil pouze oblouk branky!

22:00

Po úspěšném buly Horvata od modré čáry pálil obránce DeKeyser. Wolf měl odkrytý výhled, připsal si snadný zákrok.

21:54

Moc se toho nemění ani v úvodu druhé dvacetiminutovky. Druhé zakázané uvolnění od Flames během krátké chvíle.

21:24

Canucks už pár vteřinek hrají v plném počtu. Ven z branky vystartoval Wolf, poté hrál riskantně k mantinelu. Se štěstím to zvládl bez úhony.

20:35

Vyloučený Arseneau se za malou chvíli vrátí na led. Jeho absence zatím není znát, puk za brankou hostujícího gólmana Wolfa.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 02:01.
Střely na branku: 7-13
Úvodní dvacetiminutovka hry měla klasické rysy prvního ostřejšího utkání po delší pauze. Spousta nepřesností, pět dvouminutových trestů a mnoho dalšího. Flames přesto vedou, do vedení je po návratu z trestné lavice poslal ve třinácté minutě McLain.

20:00

19:43

Hosté chybovali v rozehrávce, místo ohrožení Martina se hra v úplném závěru po zakázaném uvolnění přesouvá před brankáře Wolfa.

18:59

Růžička úspěšnější na buly, Phillips pak vyslal skrytou střelu, ovšem kotouč směřoval přesně do prostoru brankáře Martina!

18:51

Vincent Arseneau – 2 min., hrubost.

18:02

Několik tvrdších hitů z obou stran, Flames špatně vyhodnotili přečíslení tři na jednoho, rozběhly se poslední dvě minuty první třetiny.

17:24

Wolf po ráně Kalnyuka od modré čáry bez masky, rozhodčí pochopitelně přerušují hru.

16:51

Ani třetí přesilovka zatím domácí nevychází dle představ. Kotouč za bránou Martina, na led míří druhá přesilovková formace Canucks.

15:45

Brett Ritchie – 2 min., nedovolené bránění.

15:45

Po nahození od Horvata před brankou projížděl Ritchie. Ten nechtěně zasáhl brankáře Martina, rozhodčí přesto bude vylučovat.

15:05

Shepard je zpátky na ledě, hosté svou početní převahu rovněž nevyužili. Po trefě McLaina ale stále vedou, následovat bude další komerční pauza.

14:09

Flames vstupují do druhé části přesilovky. Nebezpečně v předbrankovém prostoru clonil Phillips. Nechybělo mnoho a mohl se dostat k dorážce.

13:16

Za kruhy zůstal volný Stone. Jeho pokus směřoval do hrudi Martina, domácí se vzápětí dokázali osvobodit a mohou prostřídat.

12:51

Cole Shepard – 2 min., vysoká hůl.

12:40

12:40 Mitchell MCLAIN - 0:1

12:40

Obrovská hrubka Michejeva ve středním pásmu. Snadno přišel o kotouč a hosté šli do zajímavého přečíslení. Pettersen chytrou žabkou od pravého mantinelu prostrčil na MITCHELLA MCLAINA, který bekhendovým zakončením v samostatném úniku otevřel skóre! Asistence: Mathias Emilio Pettersen a Ben Jones.

11:24

Canucks v obrovském tlaku, postupně zakončovali Pettersson s Garlandem, oba ale ve slušných střeleckých pozicích minuli branku.

10:26

Mitchell McLain – 2 min., vysoká hůl.

09:23

Spousta soubojů u mantinelu a především nepřesných rozehrávek. Je znát, že jde o první ostřejší utkání sezóny pro oba týmy.

07:56

Nor Pettersen vyzkoušel Martina od modré čáry, hosté se dostali i k následné dorážce, jenže ta byla zablokovaná.

07:20

Rathbone se skvěle uvolnil, prostrčil kotouč mezi bruslemi soupeře, pak nahazoval na Wolfa. Před ním vznikla první vážnější potyčka, vylučovat se nebude.

06:40

Nikdo nevěděl, kde je puk. Až na Jonese, který jej zpoza branky posílal před Martina. McLain se o pár vteřinek ke střele, snadná práce pro domácího gólmana. Následovat bude komerční přestávka.

05:25

V úvodu poměrně dost přerušení. Jones zablokoval pokus Podkolzina, Martin vzápětí pokryl volný puk, vhazovat se bude v jeho blízkosti.

05:04

S tvrdou střelou Růžičky si poradil brankář Martin, domácí hokejisté se vzápětí osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

04:09

Schwindt na ledě, Flames kompletní. V úvodu početní nevýhody je podržel brankář Wolf, pak to zvládli naprosto ukázkově.

03:17

Dobrá práce hostujících hokejistů v obranném pásmu, hráči Canucks si posílají puky po mantinelu, Schwindt se brzy vrátí na led.

02:22

Wolf se v úvodu rozhodně nenudí! Střelecký pokus kapitána Horvata vyrážel před sebe, následně skočil po puku a přerušil hru.

01:49

Cole Schwindt – 2 min., podrážení.

01:25

První výraznější šance zápasu. Z pravého kruhu pálil Kuzmenko, ovšem brankář Wolf vyrážel pohotově levým ramenem!

00:36

První zakončení od modré čáry, zkoušel to hostující Meloche. Kotouč byl zablokován jedním z mnoha hráčů před brankou.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:3

Góly a asistencie: 49. Podkolzin (Myers, Garland), 59. Garland (Pettersson, Kuzmenko) – 13. McLain (Pettersen, Jones), 39. Jones (McLain, Desimone), 64. Stone (Phillips, Pelletier)

Vancouver Canucks: Martin (Silovs) – Woo, Rathbone, Schenn, Myers (A), Kalynuk, DeKeyser – Di Giuseppe, Arseneau, Dries, Focht, Garland, Horvat (C), Kuzmenko, Lockwood, Michejev, Pettersson (A), Podkolzin, Shepard
Tréner: Bruce Boudreau

Calgary Flames: Wolf (Čečeljov) – Zadorov, Stone, Valimaki, Meloche, McLain, Gilbert, Desimone – Jones, Klapka, Lewis (A), Lucic (A), Pelletier, Pettersen, Phillips, Ritchie, Rooney, Růžička, Schwindt
Tréner: Darryl Sutter