01.10.2022, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • Mateo cz

Střely na bránu: 19:31
Zásahy brankářů: 29:19
Vyloučení: 3:3
Vyhraná buly: 21:25 (04:03:18)
Z tohoto utkání je to všechno. Ještě jednou se omlouvám za technické problémy na začátku přenosu. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště. Na počtenou! Hezký zbytek dne a celého víkendu.
Washington nakonec vítězí 2:0, když jeho výhru stvrdil 66 sekund před koncem do prázdné brány Lars Eller. Oba gólmani Capitals Kuemper i Lindgren nepustili ani jeden gól a podělili se o čisté konto. Detroit tak v přípravě zaznamenal druhou porážku, Washington naopak podruhé vyhrál. Z českých hráčů v dresu Detroitu na ledě se nikdo střelecky neprosadil.

58:54

Washington právě vstřelil branku!
Jenže risk bez brankáře domácím nevyšel. Puk do prázdné brány poslal střelou zápěstím LARS ELLER. Asistence: Martin Fehérváry a John Carlson.

58:32

Detroit to zkouší bez brankáře!

58:00

Poslední dvě minuty základní hrací doby.

56:41

Oba týmy kompletní.

56:30

Edvinsson se vytočil zpoza brány Washingtonu, ale jeho následný střelecký pokus Lindgren vyrazil. Pěkná akce mladého Švéda.

54:04

Washington rozjíždí útočnou akci z vlastního obranného pásma.

53:50

Blíží se konec utkání, ale Washington už se nikam moc nežene a hlídá si výsledek.

53:10

Kuzněcov čekal na pravém kruhu na přihrávku, ale obrana Detroitu přihrávku na něj zablokovala.

51:49

Jonsson-Fjällby svou střelou prověřil svého krajana Brattströma. Ten ale zasahuje.

51:26

Erne pálil z mezikruží, ale Lindgren vložil do rány vyrážečku a zasahuje.

50:48

Puk za bránou rozehrává Brattström a posílá ho svým spoluhráčům.

50:30

Lapierre pálil kousek za pravým kruhem. Trefil ale pouze připraveného Brattströma, který schoval puk mezi své betony. Vhazování před jeho bránou.

49:45

Iorio pálil zprava, ale rána prolétla vedle Brattströmovy brány.

49:29

Zakázané uvolnění Capitals. Po komerční přestávce se bude vhazovat před bránou Lindgrena.

48:43

Puk za brankou Capitals. Zde pomohl s rozehrávkou také brankář Lindgren.

47:56

Zakázané uvolnění Detroitu vrací hru před jeho bránu.

47:15

Hirose tvrdým, ale čistým hitem zastavil protihráče. K puku se ovšem nakonec nedostal.

46:56

Domácí vyhodili puk až na zakázané uvolnění. Vhazuje se před jejich bránou.

46:45

45:58

Další ránu vyslal z mezikruží Kuzněcov. Brattström znovu připraven.

45:40

Dobrá rána Oshieho z mezikruží. Brattström vyráží.

44:52

Vhazuje se před bránou Red Wings. Na oslabení přichází také Filip Hronek, který je teď na ledě.

44:45

Edvinsson – 2 min., nedovolené bránění.

44:28

Po dalším Brattströmově zákroku se vhazuje před jeho bránou.

44:22

Suter přizvedl puk do ochranné sítě.

44:04

O puk se bojovalo u mantinelu, hráči Detroitu ho nakonec vyhodili na icing. Vhazování před jeho bránou.

43:06

Ránu Jonssona-Fjällbyho chytá Brattström do své lapačky. Vhazuje se před jeho bránou.

42:35

Capitals se dostali s pukem před bránu Detroitu. Brattström si puk našel a za bránou ho nahrává svým spoluhráčům.

41:20

Erne těsně minul Lindgrenovu bránu.

40:48

Zpoza vlastní brány rozjíždí akci hráči Red Wings.

40:14

Hned na úvod puk je až za bránou Lindgrena, ten ho posílá svým spoluhráčům.

40:01

Oba týmy jsou zpět na ledě, třetí třetina za pár okamžiků začíná.
Střely na bránu po 2. třetině: 19:13.
Ve druhé třetině už jsme viděli gól. Dal ho přesnou ranou zápěstím obránce John Carlson. Protočili se také na obou stranách brankáři. Kuemper i Lindgren zatím branku nedostali. Uvidíme, co přinese třetí třetina. Třetí třetina začne zhruba ve 3:20.

37:31

Domácí v plném počtu, Kubalík zpět na ledě.

36:57

Lindgren pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

36:23

Hráči Capitals rozjíždějí akci zpoza vlastní brány.

35:31

Kubalík – 2 min., sekání.

34:51

Odpískána přihrávka rukou.

34:50

Zadina pálil zápěstím, ale trefil připraveného Lindgrena, který vyráží.

34:13

Spezia vypálil, ovšem Lindgren zasahuje.

33:35

A je tu první gól! Přesnou střelou zápěstím se prosazuje JOHN CARLSON. Asistence: Lucas Johansen a Jevgenij Kuzněcov.

33:33

A znovu ta samá situace, jako před chvíli. Ovečkin pálí, Brattström zasahuje.

33:22

Brattström zasahuje proti ráně Ovečkina zápěstím.

32:27

Lindgren zasahuje proti ráně Edvinssona.

31:59

Fehérváry blokuje ránu Berggrena.

31:43

Hned první zákrok pro Brattströma, který zasahuje proti Lapierrově ráně zápěstím.

31:30

Střídání v týmu Washington Capitals:
ze hřiště odchází Kuemper, přichází Lindgren.

31:30

Střídání v týmu Detroit Red Wings:
ze hřiště odchází Husso, přichází Brattström.

31:09

Strome pálil zápěstím, ovšem Husso znovu zasahuje.

31:08

Lindström čistým způsobem poslal k zemi Stromea.

30:53

Protas těsně míjí Hussovu bránu. Na první gól utkání stále čekáme.

30:19

Kuempera teď prověřil svou ranou Hronek, ale brankář Washingtonu zasahuje.

28:45

Czarnikovu ránu zblokoval Carlson.

28:25

Stromeovu ránu zápěstím likviduje dalším zákrokem Husso, který má puk ve výstroji a přerušuje hru.

27:07

Odpískána hra vysokou holí.

27:02

Další hit Fehérváryho. Tentokrát proti Rasmussenovi. Fehérváry dnes opravdu ve velkém počtu rozdává hity.

26:43

Kuemper musel vytáhnout další zákrok proti Rasmussenově střele zápěstím.

25:00

Další ránu zapsal Suter, ale Kuemper znovu připraven.

24:48

Erneho střelu zápěstím likviduje Kuemper.

24:03

V další šanci se ocitl Zadina, který ale z dobré pozice těsně minul.

23:25

Fehérváry čistým hitem trefil Speziu, ten se těžce sbírá z ledu.

23:12

Ovečkin těsně minul Hussovu branku.

22:39

Malenstynovu ránu zápěstím chytá Husso, který má puk ve své výstroji.

21:53

Husso má další zásah, tentokrát proti střele zápěstím Lapierra.

21:11

Edvinssonovu ránu zablokoval dobrým obranným blokem útočník Eller.

20:24

S Rasmussenovou ranou si poradil Kuemper.

20:01

Střely na bránu po 1. třetině: 4:8
První třetina branku nepřinesla. Oba týmy zatím dobře brání a drží je brankáři. Druhá třetina začne zhruba ve 2:26.

20:00

18:21

Ovečkin se dostal ke střele a vypálil. Husso zasahuje a má kotouč v lapačce.

16:43

Jensenovu ránu chytá Husso a má puk v lapačce.

16:25

Leason z dobré pozice těsně minul Hussovu bránu.

15:40

Jednomu z týmů odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

15:17

Na druhé straně minul branku Hirose.

15:07

Na bránu Hussa vypálil Oshie, ale těsně minul.

14:04

Chiarotovu ránu zablokoval dobrým zákrokem Iorio.

14:02

12:34

Berggren se bekhendem pokoušel překonat Kuempera, což se mu ale nepovedlo.

12:02

Fehérváry – 2 min., vražení na hrazení.

12:00

Rána zápěstím od Edvinssona končí zákrokem Kuempera.

10:48

Další střelecký pokus si připsal Chiarot, který těsně minul bránu.

10:31

Dobrá rána Zadiny končí zákrokem Darcyho Kuempera.

10:05

Zadina nyní čistým hitem zastavil Johansena a Detroit vyráží dopředu.
Omlouváme se za technické problémy s onlajnem. Snažíme se je co nejrychleji vyřešit.

05:00

Oba týmy si zatím žádnou větší šanci nevytvořily.

00:01

Ještě zazní státní hymna USA.
Detroit oblékne červené dresy, Washington bílé.
Detroit už nastupuje na ledovou plochu.
Utkání začne s drobným zámořským zpožděním, zhruba za 5 minut.

Detroit Red Wings: Husso (Brattström) – Biakabutuka, Edvinsson, Hronek, Chiarot, Kampfer, Lindström, Sebrango – Andreasson, Berggren, Czarnik, Erne, Hirose, Kubalík, Rasmussen, Shine, Söderblom, Spezia, Suter, Worrad, Zadina.
Trenér: Lalonde

Washington Capitals: Kuemper (Lindgren) – Carlson, Fehérváry, Gustafsson, Iorio, Jensen, Johansen, Nardella – Borgström. Eller, Hathaway, Jonsson Fjällby, Kuzněcov, Lapierre, Leason, Malenstyn, Oshie, Ovečkin, Protas, Snively, Strome.
Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Dunning, Rank.
Vítám všechny hokejové příznivce! Příprava na nový ročník NHL je v plném proudu a my se zaměříme na souboj domácího Detroitu a hostujícího Washingtonu. Do týmu Red Wings přibyl z českých hráčů útočník Dominik Kubalík, který se po konci v Chicagu stal volným hráčem. A právě proti Blackhawks odehrál Detroit první utkání v rámci přípravy a na domácím ledě podlehl 2:4. Nepomohly ani dvě branky útočníka Adama Erneho. Kubalík v tomhle zápase nenastoupil. Naopak v tom druhém, ve kterém hrál Detroit na ledě Pittsburghu, dal Dominik Kubalík dva góly a přispěl k výhře 6:2. Jeden z gólů dal při vlastním oslabení. Jednou brankou se na vítězství podílel také další český útočník Filip Zadina, který přidal i jednu asistenci. Jednu asistenci měl také bek Filip Hronek. Detroit prostřídal hned 4 brankáře během těchto dvou utkání. V prvním proti Chicagu se představili Alex Nedeljkovic a Jussi Olkinuora, v tom druhém se představili Victor Brattström a Sebastian Cossa.
Washington sehrál také dva zápasy. V tom prvním nejprve na domácím ledě nestačil na Buffalo poměrem 3:4 v prodloužení a ve druhém vyhrál na ledě Philadelphie 3:1, kde dvěma góly přispěl k výhře Dylan Strome. Také Washington ozkoušel různé brankáře. V zápase proti Buffalu chytal celý zápas Zachary Fucale a na ledě Philadelphie se v brance ukázali Charlie Lindgren a právě Fucale. Uvidíme, kteří brankáři na obou stranách dostanou šanci jako startující brankáři v tomto utkání. Úvodní buly bude vhozeno v Little Caesars Areně v Detroitu vhozeno kolem 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

0:2

Góly a asistencie: 34. Carlson (Johansen, Kuzněcov), 59. Eller (Fehérváry, Carlson)

Detroit Red Wings: Husso (32. Brattström) – Biakabutuka, Edvinsson, Hronek, Chiarot, Kampfer, Lindström, Sebrango – Andreasson, Berggren, Czarnik, Erne, Hirose, Kubalík, Rasmussen, Shine, Söderblom, Spezia, Suter, Worrad, Zadina.
Tréner: Lalonde

Washington Capitals: Kuemper (32. Lindgren) – Carlson, Fehérváry, Gustafsson, Iorio, Jensen, Johansen, Nardella – Borgström. Eller, Hathaway, Jonsson-Fjällby, Kuzněcov, Lapierre, Leason, Malenstyn, Oshie, Ovečkin, Protas, Snively, Strome.
Tréner: Peter Laviolette

Rozhodca: Dunning, Rank