5:2

koniec (0:1, 2:1, 3:0)

04.12.2022, 21:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • Dávid Švec

Tipsport: 1.59 4.68 4.65

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek neděle a dobrou noc. (23:50:03)

Střely na bránu: 40 – 30 | Přesilová hra: 1/4 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 8
Winnipeg nakonec otočil na domácím ledě zápas s Anaheimem a zvítězil 5:2.

Anaheim vstupoval do zápasu jako poměrně velký outsider, první dvacetiminutovka se mu ale velmi povedla. Nejenže Winnipeg poměrně jasně přestřílel, dokonce se i dostal do vedení. Jedinou branku první třetiny vstřelil krátce po skončení přesilové hry zkušený Jakob Silfverberg.

Anaheim vstoupil do druhé třetiny výborně a brzy se po zásluze dočkal branky na 2:0, ze samostatného úniku se prosadil Brett Leason. Druhá obdržená branka ale jako by domácí tým konečně probudila a Winnipeg začal předvádět lepší hokej a ještě do druhé přestávky stihl srovnat na 2:2. Nejprve snížil Saku Mäenalanen a vyrovnání pak svým premiérovým gólem v NHL zařídil střelou od modré Dylan Samberg.

Třetí třetina už patřila jednoznačně hráčům Winnipegu, kteří dokončili otočku ve skóre. Nakonec vítěznou branku zařídil po rychlé a přímočaré akci skórující Morgan Barron, na 4:2 zvýšil přesnou střelou z levého křídla Mark Scheifele a v závěru utkání se ještě v přesilovce prosadil Nate Schmidt.

59:16

59:16 Nate SCHMIDT - 5:2

59:16

Winnipeg právě vstřelil branku!
Domácí se ještě více přiblížili k vítězství, už vedou 5:2, poté co proměnili přesilovou hru. Po vyhraném vhazování se dostal puk k obránci NATEU SCHMIDTOVI, který od modré čáry rychlou střelou překonal Stolarze, který měl zakrytý výhled. Asistence: Josh Morrissey, Kyle Connor.

59:10

Pionkovu střelu se ještě pokusil tečovat Wheeler, to se mu však nepovedlo a kotouč tak skončil v rukavici Stolarze.

58:42

Hosté dostali puk do útočného pásma a hned poté byla hra přerušena, protože kotouč skončil v ochranné síti.

58:27

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Kevin Shattenkirk – 2 min., držení.

58:01

Hosté to už zkouší bez brankáře s šesti bruslaři na ledové ploše!

57:14

Mark Scheifele opět dostal přihrávku na levý kruh, tentokrát ale nestřílel z tak dobré pozice a Stolarz dokázal puk vyrazit.

56:51

Po zakázaném uvolnění Anaheimu se bude znovu hrát před Stolarzem.

56:21

Z levé strany střílel Michael Eyssimont, tentokrát však dokázal Stolarz úspěšně zasáhnout.

55:12

55:12 Mark SCHEIFELE - 4:2

55:12

Od posledního gólu neuběhla ani minuta a už je tu další gól a Winnipeg už vede 4:2! Puk dostal do jízdy na levé křídle MARK SCHEIFELE a svou milimetrově přesnou střelou se trefil do horního růžku Stolarzovy branky. Asistence: Blake Wheeler, Cole Perfetti.

54:23

54:23 Morgan BARRON - 3:2

5:2

Góly a asistencie: 31. Mäenalanen (Schmidt, Lowry), 34. Samberg (Connor, Dubois), 55. M. Barron (Lowry, Mäenalanen), 56. Scheifele (Wheeler, Perfetti), 60. Schmidt (Morrissey, Connor) – 16. Silfverberg (Vatrano, Shattenkirk), 26. Leason

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Gagner, Dubois, Connor – Barron, Lowry (A), Mäenalanen – Eyssimont, D. Gustafsson, Harkins.
Tréner: Rick Bownees

Anaheim Ducks: Stolarz (Gibson) – Kulikov, Fowler (A), Shattenkirk, Beaulieu, Benoit, Vaakanainen – Terry, Zegras, Henrique (A) – Vatrano, R. Strome, Regenda – Leason, McTavish, Max Jones – Silfverberg (A), Carrick, Grant.
Tréner: Dallas Eakins

Rozhodca: Charron, Markovic – Marquis, Cherrey

Diváci: 13 444