Pohár majstrov (ženy)

Zug United – 1. SC TEMPISH Vítkovice

4:1

koniec (0:1, 2:0, 2:0) Stav série: 1:0

16.09.2023, 17:00 • Kantonsschule Zug, Švýcarsko • 1 • Štvrťfinále • Marek Valkovič cz

Do zápasu mnohem lépe vstoupily hráčky hostů, když po 33 vteřinách vedly. Později se ale stav obrátil a ačkoliv se Vítkovice snažily o vyrovnání, nepodařilo se jim to a budou muset za týden doma vyhrát v základní době. Nehledě na to, o kolik branek by příště zvítězily, musely by potvrdit postup v prodloužení. (19:05:20)
Nejlepší hráčkou Vítkovic se stala Vendula Maroszová.
Nejlepší hráčkou Zugu se stala Weronika Nogová.

59:59

59:59 HARDIOVÁ - 4:1

59:59

Zug United právě vstřelil branku!
Až na potřetí se podařilo domácím hráčkám potvrdit svou výhru, a to konkrétně IVANĚ HARDIOVÉ, která zametla míček do prázdné branky. Asistence: Romana Gemperleová.

59:31

Řepková dvakrát minula prázdnou branku.

59:00

Rozehrávka je pod velkým tlakem, Vitkovice si nemohou vypracovat větší šanci.

58:36

Příleská už je na střídačce a hosté hrají v 6.

58:14

Oddechový čas pro tým 1. SC TEMPISH Vítkovice.

58:00

Poslední 2 minuty třetí třetiny a Vítkovice stále prohrávají o 2 branky.

57:03

Švýcarský celek se snaží v klidu držet míček a zároveň svůj náskok dvou branek.

56:15

Ratajová pálila na Příleskou, která však drží naději pro hostující tým.

55:13

Tohle pro Vítkovice nevypadá moc dobře, 2 branky nejsou ve florbalu mnoho, ale v dnešním zápasu moc gólů nepadá.

54:29

ISABELLE GERIGOVÁ překonává Příleskou a zvyšuje náskok na 3:1. Asistence: Corin Rüttimannová.

53:02

Šponiarová zvolila dlouhou přihrávku vzduchem na Seevaldovou, která na ni však nedosáhla a míček má opět brankářka Zugu.

52:18

Kubečková si vyjela z rohu do pozice před branku, ale střelou tahem výbornou Müllerovou nepřekonala.

51:43

Matýsková hledala bekhandem někoho před brankou, skákající míček se však odrazil mimo nebezpečný prostor.

50:40

Zug teď trpělivě drží míček a spíše se snaží přiblížit k vysněnému konci a také vítězství.

50:00

Posledních 10 minut mají hráčky Vítkovic na srovnání.

49:05

První formace Zugu v každém střídání děla obraně soupřek velké problémy.

48:26

Hostující hráčky pálí z každé pozice, ale často jen to první blojující hráčky.

48:07

47:25

Vítkovicím se stále nedaří vyhodit míček ze své poloviny.

46:55

Šupáková střílela ze slibné pozice na branku Vítkovic, ale mířila vedle.

46:45

Mnohem lépe vychází zatím přesilovka domácím hráčkám.

46:07

Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice:
Sikorová – 2 min., Nedovolené vrážení.

45:56

45:00

V první minutě přesilovky přišly pouze dvě střely na branku, ale tu vítkovickou, přesilovky zatím hostům vůbec nevychází.

43:56

Vyloučení v týmu Zug United:
Ratajová – 2 min..

43:50

Šponiarová vystřelila do bloku Denisy Ratajové, která střelu zblokovala rukou.

42:40

Koncovka trápí hráčky Vítkovic i ve 3. třetině, už několik slibných střel mířilo vedle nebo do brankářky.

41:39

Staňková hledala podél mantinelu svou spoluhráčku, přihrávka byla vystižena.

40:38

40:37

Maroszová už se radovala z branky, ale ta byla dle rozhodčích vstřelena vysokou holí, takže nebyla uznána.

40:01

Míček mají hráčky Vítkovic, mohou tedy v přesilovce ještě zatlačit.

40:01

Tak jak Vítkovice začaly první třetinu, tak začaly hráčky Zugu druhou periodu. Po vyrovnání byly domácí hráčky aktivnější a dokázaly využít početní převahu. Od toho momentu měly více ze hry hráčky Vítkovic, které měly velkou přiležitost v podobě trestného střílení, tu však nevyužily. Do poslední části hry vstoupí hráčky Vítkovic v početní převaze, která bude trvat 38 vteřin.

40:00

39:59

Přesilovka hostům vůbec nevyšla, jediná střela přišla v poslední vteřině, s tou si Müllerová hravě poradila.

39:01

Poslední minutu 2. třetiny odehrají Vítkovické hráčky v přesilovce. Zatím jim bohužel chybí střelba.

38:38

Řepková – 2 min., Nedovolené vrážení.

38:14

Grapenová prošla podél mantinelu až do slibné pozice, ale z úhlu nedokázala prostřelit výborně chytající Müllerovou.

38:00

Ani několik dalších střel Vítkovic nedorazila na místo určení, Zug výborně blokuje. Gól do šatny je ale na spadnutí.

37:10

Marošová byla úplně sama před prázdnou brankou, ale skákavou přhrávku nedokázala umístit mezi 3 tyče.

36:23

Andereggová si proklestila cestu až za soupeřovu branku, snažila se kolem ní otočit, ale míček do branky nezasunula.

35:10

Česká hráčka v barvách Zugu Ratajová hledala před brankou svou spoluhráčku, ta však stála zády k brance a nedokázala zakončit.

34:15

2 na 1 šly Marošová a Hyršová, bohužel ani tuhle šanci neproměnily.

33:31

Vítkovické hráčky teď zatlačily, získaly volný úder z rohu a přepustily místo své elitní formaci, která se bude snažit o vyrovnání.

32:36

Řepková výborně napadá rozehrávku Vítkovic a získává tím míček pro svůj tým.

31:26

Rüttimanová je zatím nejlepší hráčkou domácích, málem přidala další branku, ale Příleská výborně zasáhla.

29:43

Seevaldová hledala zadovkou spoluhráčku v rohu, která ale mířila jinam, a tak míček je na hokejkách Zugu.

29:13

Velmi pomalu jela Kubečková, už si Müllerovou položila na zem, ale miček nedokázala v tutové šanci zvednou a trefila jen ležící brankářku.

29:12

Trestné střílení pro Vítkovice po faulu na Kabelkovou v úniku.

27:12

Česká zástupkyně v týmu Zugu Ratajová ztratila na útočné polovině míček, ale z brejku Vítkovic nevznikla žádná větší šance.

26:21

Vítkovcké hráčky se snaží o vyrovnání, ale Zug poctivě brání.

25:18

Marošová pálila z nebezpečné pozice, ale Müllerová si se střelou poradila.

24:33

24:33 GERIGOVÁ - 2:1

24:33

Hráčky Zugu se s tím nemazaly, po pár přihrávkách si míček vzala ISSABELE GERIGOVÁ a napálila míček k tyčce, kam se Příleská nestihla přesunout. Asistence: Martina Řepková.

24:11

Staňková – 2 min., Sekání.

23:40

Další centr z rohu hřistě směřoval před branku Müllerové, míček nikdo do branky nesrazil.

23:06

Po sporném zákroku získaly míček hráčky Zugu, a pokračují tak v tlaku.

22:25

2. formace domácích se teď snaží uklidnit hru a čekají na chybu soupřek.

21:40

Hraje se teď nahoru dolů, střely létají na obě branky.

20:20

20:20 RÜTTIMANNOVÁ - 1:1

20:20

A je tu bohužel srovnání, ještě rychlejší branka než v 1. třetině. Střelu CORIN RÜTTIMANOVÉ sice Příleská vyrazila nad sebe, ale míček si pak srazila do vlastní branky a hráčky Zugu se radují. Asistence: Ronja Bichselová.

20:01

Hráčky jsou již na svých místech, druhá třetina může začít.
Hráčky Vítkovic na své soupeřky vlétly a už v první minutě vstřelily první branku. V aktivní hře dále pokračovaly, ale další gól už nepřidaly, později se hra vyrovnala. Po první třetině tedy platí nadějný stav 0:1.

20:00

19:40

Poslední tlak v první třetině pro Zug, ten byl ubráněn poctivou obranou hostí.

18:32

Tak dlouho si hráčky hostí vyměňovaly míček, až z toho získaly přečíslení, ale skákavý míček do branky nedorazily.

16:50

Několik standardních situací z rohu hřistě měly k dispozici hráčky Vítkovic, ale větší šanci z toho nezískaly.

16:15

Sikorová teď udělala několik kliček a otoček, až se dostala do slibné střelecké pozice, ale střela nebyla přesná.

15:05

Domácí kombinují na své polovině, hráčky Vítkovic dobře blokují.

14:02

Jedna z hráček Zugu se drala do samostatného úniku, hraničním ale čistým zákrokem byla zastavena.

13:00

Vítkovice jsou stále nebezpečnější, střílí z každé pozice, což dělá Müllerové problémy.

09:40

Hyršová se snažila vydolovat míček zpod Müllerové, ale ta ho měla pod kontrolou.

09:20

V první polovině první třetiny jsou lepší hráčky Vítkovic, které si vytváří mnohem více nebezpečných šancí.

08:32

Ratajová střílela z půlky hřiště, následnou dorážku Příleská zlikvidovala.

07:40

Nogová se snažila překonat obranu sprintem podel matinelu, její přihrávka ale nebyla přesná.

06:15

Husková pálila z úhlu pouze do boční síťky.

05:52

Zug začal vysoko napadat, což dělá obránkyním Vítkovic problémy.

05:15

Rüttimannová působí jako tvůrkyně hry a snaží se hledat své spoluhráčky z obrany.

04:26

Staňková si naváděla míček na střelu, ještě hledala lépe postavenou spoluhráčku, ale přihrávka byla zablokována.

03:30

Staňková hledala dlouhou skákanou přihrávkou v brejku svou spoluhráčku, ale ta si míček nezpracovala.

03:02

Zug nyní hledá mezírku v obraně soupeře, ale marně.

02:09

Tlak hostí vyústil v faul domácích. Následná střela z volného úderu mířila jen do dobře připravené stěny.

01:23

Brejk dvě na jednu zastavily hráčky Vítkovic faulem.

00:33

00:33 PLÁNKOVÁ - 0:1

00:33

Vítkovice právě vstřelily branku!
Rychlá branka pro Vítkovice. Husková se rozběhla po křídle a našla před brankou volnou ELIŠKU PLÁNKOVOU, která zakončila do prázdné branky. Asistence: Barbora Husková.

00:01

Úvodní buly pro Zug.

00:01

Zug United: M. Müllerová (Riboniová) – Andereggová, Nogaová, Horvathová, Šupáková, Hoornová, Kistlerová, Knuselová, Burkhardtová – Gerigová, Ruttimannová, Bichselová, Řepková, Ratajová, Gemperleová, Ottová, S. Müllerová, Hardiová, Abeggová
Trenér: Natálie Martináková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská (Karasová) – Staňková, Lenfeldová, Planková, Smetanová, Matýsková, Kubalčíková, Hrobařová – Hyršová, Kubečková, Maroszová, Seevaldová, Sponiarová, Hušková, Kabelková, Sikorová, Grapenaová, Willmannová, Gajdošová
Trenér: Dušan Dudešek

Rozhodčí: Ralph Keel, Marcel Siegfried.
Hráčky Vítkovic nastupují v žlutých dresech, jejich soupeřky v modrých.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zvládly pokřik před začátkem utkání, zápas brzy začne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:1

Góly a asistencie: 21. Rüttimannová (Bichselová), 25. Gerigová (Řepková), 55. Gerigová (Rüttimannová), 60. Hardiová (Gemperlová) – 1. Plánková (Husková)

Tréner: Natálie Martináková

Tréner: Dušan Dudešek

Rozhodca: Ralph Keel, Marcel Siegfried