1:1 6:7 (3), 7:6 (5), 4:0; 0-0

skreč Klein Grécko – Slovensko 1:1

16.09.2023, 12:08 • Atény, Grécko • 2. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.07 8.54

Stefanos Tsitsipas v dramatickej bitke s Lukášom Kleinom vybojoval vyrovnávajúci bod a po prvom dni je stav v Davis Cupovom stretnutí medzi Gréckom a Slovenskom vyrovnaný 1:1. Klein podal výkon na hranici možností a bol veľmi blízko k najväčšiemu víťazstvu kariéry, ale svoju šancu zahodil najmä v tesnej koncovke v tajbrejku druhého setu. V rozhodujúcom sete najprv stratil dobre rozohranú hru na podaní a následne sa ozvali aj kŕče, ktoré nedovolili Kleinovi zápas dohrať a radšej zvolil regeneráciu pred zajtrajším dňom, v ktorom by sa mal predstaviť vo štvorhre aj dvojhre. Napriek všetkému si však Klein zaslúži veľký rešpekt za mimoriadne húževnatý výkon, ktorým piatemu hráčovi na svete narobil poriadne problémy a k veľkej senzácii chýbal naozaj len kúsok. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok soboty! (14:59:16)

Lukáš Klein však pochopil, že dohrávať tretí set už nemá žiaden zmysel, pretože by to s najväčšou pravdepodobnosťou skončilo kanárom od Tsitsipasa, a tak sa pre pretrvávajúce kŕče rozhodol zápas skrečovať!

4:0

Tsitsipas na sieti zakončil túto hru ľahkým forhendovým zakončením, po ktorom vedie 4:0 v treťom sete.

40-30

Lenže Tsitsipas si vždy vie pomôcť esom, po ktorom má gembal.

30-30

Ale ani Tsitsipas nie je stopercentný proti zdravotne indisponovanému Kleinovi, pretože krížny forhend bol nepresný.

30-15

Ďalší jednoduchý priamy bod pre Tsitsipasa.

15-15

Priamy bod pre Tsitsipasa.

0-15

Kleinovi sa podarilo dostať Tsitsipasa do pohybu a ešte vytiahol úspešný dropshot.

3:0

Nasleduje prestávka a výmena strán.

3:0

Klein si teda zobral medical timeout, aby sa ešte mohol pokúsiť zápas dohrať, aj keď s obratom už asi počítať nemožno.

3:0

3:0

Klein opäť vo výmene od základnej čiary nemal šancu, pretože dobiehaný forhend poslal do siete a Tsitsipas už má náskok 3:0 v rozhodujúcom sete s dvomi brejkami!

A-40

Klein naďalej bojuje najmä sám so sebou a po dlhom bekhende má Tsitsipas ďalší brejkbal!

40-40

Tsitsipasovi stačí hrať s rozumom a víťazný forhend poslal do otvoreného kurtu.

30-40

Klein využil kratší bekhendový return Tsitsipasa na víťazný krížny forhend.

30-30

Tsitsipas teraz aspoň nezvládol bekhendový return.

30-15

Ešte väčšie problémy pre Kleina po dvojchybe.

15-15

No naozaj to Klein nemá jednoduché, pretože má veľké problémy s pohybom a prišla jednoduchá forhendová chyba.

0-15

Klein trafil piate eso v zápase, po ktorom má však evidentné kŕče v ľavej nohe.

2:0

Kleinov forhend bol dlhý a Tsitsipas potvrdil brejk čistou hrou, po ktorej vedie 2:0 v treťom sete.

40-0

Tsitsipas si pripísal už deviate eso v zápase a má šancu na čistú hru.

30-0

15-0

Tsitsipas otvára hru na potvrdenie brejku esom von z kurtu.

1:0

Tsitsipas si opäť veril vo forhendovej výmene a počkal si na dlhý úder od Kleina, ktorému vôbec nevyšiel vstup do rozhodujúceho setu a stráca podanie!

40-30

Vo forhendovej prestrelke mal navrch Klein, pretože jeho ďalší krížny úder zastavila sieť!

30-30

Klein chcel výmenu rozhodnúť rýchlym forhendom, ale jeho pokus skončil v sieti.

15-30

Klein si neporadil s returnom pod nohy a forhend bol dlhý.

0-30

Nasledoval priamy bod pre Kleina.

0-15

Klein začal tretí set presvedčivým forhendovým zakončením na sieti.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Klein.

0:0

7:6

Na záver druhého setu veľmi pekná dlhá výmena, ktorú Tsitsipas dokázal rozhodnúť víťazným forhendom a vynútil si tak rozhodujúci tretí set, keď tajbrejk druhého setu vyhral v tesnej koncovke 7:5!

6-5

Klein prvú možnosť odvrátil priamym bodom.

6-4

Tsitsipas predviedol neuveriteľnú defenzívu a forhendom si vynútil chybu Kleina, po ktorej má ďalšie dva setbaly!

5-4

Tsitsipas trafil eso von z kurtu a je blízko k setbalom.

4-4

Klein však vytiahol vynikajúci return, po ktorom zakončil víťazným forhendom.

4-3

Žiaľ Klein si pripisuje šiestu dvojchybu v zápase a daroval Tsitsipasovi minibrejk.

3-3

Klein však reaguje priamym bodom a strany sa menia za stavu 3:3 v tajbrejku druhého setu.

3-2

Tsitsipasovi sa podarilo otočiť nepriaznivý stav v tajbrejku druhého setu po víťaznom forhende.

2-2

Tsitsipas bol rýchlo na sieti a s prehľadom zakončil.

1-2

Minibrejk je však vymazaný, pretože Klein namieril forhend do siete.

0-2

Tsitsipas je zjavne frustrovaný po ďalšej nevynútenej chybe z krížneho bekhendu.

0-1

Vynikajúci začiatok pre Kleina, ktorý si rozbehal Tsitsipasa a vynútil si jeho bekhendovú chybu.

6:6

A vďaka ďalšiemu bodu z podania si Klein vybojoval tajbrejk v druhom sete po tom, čo odvrátil až tri setbaly.

40-A

Klein má konečne výhodu po priamom bode.

40-40

Klein zvládol mimoriadne náročnú výmenu po druhom podaní, keď si vynútil forhendovú chybu Tsitsipasa a odvrátil aj tretí setbal.

A-40

Žiaľ Klein zaznamenal piatu dvojchybu a bude čeliť tretiemu setbalu!

40-40

Aj ten však Klein vymazal vďaka priamemu bodu.

A-40

Lenže bekhend Kleina zastavila sieť a Tsitsipas má druhý setbal!

40-40

Klein ho odvrátil priamym bodom.

A-40

Klein sa vydal na sieť, ale nezvládol náročný halfvolej a Tsitsipas má setbal!

40-40

Tsitsipas však naďalej bojuje a po víťaznom forhende po čiare si vybojoval zhodu.

30-40

Tsitsipas v dlhej výmene nevydržal a po nečisto trafenom forhende má Klein gembal.

30-30

Ale Klein to bude mať ťažké po bekhende, ktorý skončil v sieti.

15-30

Klein zachoval chladnú hlavu v ďalšej výmene od základnej čiary a trafil víťazný forhend k ľavej čiare.

15-15

Bekhendový return Tsitsipasa padol na základnú čiaru a Klein namieril forhend do siete.

0-15

Klein začína druhé podanie na udržanie v druhom sete priamym bodom.

6:5

6:5

6:5

Napokon priamy bod pre Tsitsipasa, ktorý vedie 6:5 v druhom sete.

40-30

Lenže Tsitsipas trafil šieste eso v zápase a má gembal.

30-30

Ďalšiu výmenu sme nestihli vidieť, ale zjavne prišla chyba Tsitsipasa a Klein bude hrať o brejkbal.

30-15

Tsitsipas trafil eso na téčko, ktoré bolo jeho piate v zápase a potvrdilo to aj jastrabie oko.

15-15

Klein zahodil veľkú šancu, keď mal na sieti jasnú pozíciu, ale forhend poslal za základnú čiaru.

0-15

Tsitsipasovi sa na sieti nepodarilo zakončiť a Klein ho dokázal forhendom obhodiť.

5:5

Klein dokončil hru na podaní priamym bodom, odpovedá tiež čistou hrou a vyrovnal na 5:5 v druhom sete.

0-40

Klein mieri za čistou hrou po priamom bode.

0-30

V ďalšej výmene Tsitsipas nečisto trafil jednoručný bekhend.

0-15

Tsitsipas otvára podanie na udržanie v druhom sete víťazným krížnym forhendom a zároveň domáca lavička dostala napomenutie za to, že z nej prišiel výkrik vo výmene.

5:4

5:4

5:4

Aj sa tak deje po ďalšom priamom bode a Tsitsipas po čistej hre vedie 5:4 v druhom sete.

40-0

Tsitsipas má šancu na čistú hru po priamom bode.

30-0

Kleinovi nevyšiel dropshot podľa predstáv a Tsitsipas výmenu rozhodol forhendom.

15-0

Tsitsipas si krížnym forhendom vynútil bekhendovú chybu Kleina.

4:4

Klein si opäť pomohol priamym bodom a vyrovnal na 4:4 v druhom sete.

40-A

Ale Klein sa skoncentroval a po priamom bode má výhodu.

40-40

Tsitsipas dotiahol hru na zhodu, keď forhendovým returnom z ťažkej pozície prekvapil Kleina a prišla chyba slovenského tenistu.

30-40

Naskočený krížny bekhend Kleina neletel do kurtu.

15-40

Čistá hra z toho nebude, pretože Klein zaznamenal štvrtú dvojchybu v zápase.

0-40

Klein dotiahol forhendový útok ďalším presným volejom.

0-30

Priamy bod pre Kleina.

0-15

Klein otvára hru na podaní úspešným prechodom na sieť, ktorý dokončil víťazným bekhendovým volejom.

4:3

4:3

4:3

Tsitsipas zakončil hru na podaní priamym bodom a vedie 4:3 v druhom sete.

40-15

Kleinov forhendový return nebol presný a Tsitsipas má dva gembaly.

30-15

Tsitsipas si pomáha priamym bodom.

15-15

Tsitsipas teraz nepríjemne trafil smečom Kleina na sieti, ale slovenský tenista vyzerá byť v poriadku.

0-15

Výborný forhendový return Kleina, ktorým prinútil Tsitsipasa k chybe.

3:3

Vzápätí ďalší priamy bod pre Kleina, ktorý po čistej hre vyrovnal na 3:3 v druhom sete.

0-40

Klein má po priamom bode šancu na čistú hru.

0-30

Klein zvolil krátky bekhendový úder za sieť, ktorý Tsitsipas už nevrátil.

0-15

Empajrový rozhodca opravil čiarového a pripísal štvrté eso Kleinovi v zápase.

3:2

3:2

3:2

Tsitsipas trafil eso von z kurtu, ktoré bolo jeho štvrté v zápase a vedie 3:2 v druhom sete.

40-15

Víťazný forhend pre Tsitsipasa po dobrom podaní, po ktorom má dva gembaly.

30-15

Tsitsipas to však napravil priamym bodom.

15-15

Ale následne si Tsitsipas pripísal druhú dvojchybu v zápase.

15-0

Tsitsipasova reakcia na podaní s presvedčivým zakončením na sieti.

2:2

Klein už na sieti dohral gem úspešným bekhendovým volejom a ešte viac ho môže povzbudiť päť odvrátených brejkbalov, pričom vyrovnal na 2:2 v druhom sete.

40-A

Klein si konečne vybojoval výhodu po priamom bode.

40-40

Tsitsipas ju však zahodil pokazeným forhendovým returnom po druhom podaní Kleina.

A-40

Klein si pripisuje štvrtú dvojchybu v zápase v kritický moment a daroval piaty brejkbal Tsitsipasovi!

40-40

Klein zaútočil krížnym forhendom ihneď po podaní a vynútil si chybu Tsitsipasa.

A-40

Lenže ďalšia rýchla forhendová chyba Kleina po dobrom returne Tsitsipasa znamená štvrtý brejkbal!

40-40

Aj tretiu príležitosť Klein vymazal priamym bodom.

40-30

Druhý z nich Klein odvrátil priamym bodom.

40-15

Klein za tohto stavu predviedol skvelý víťazný krížny forhend.

40-0

Tsitsipas si dobre rozohral aj ďalšiu výmenu od základnej čiary, trpezlivo si počkal na pokazený bekhend Kleina a má tri brejkbaly!

30-0

V ďalšej výmene hral Tsitsipas s dostatočnou dĺžkou a prišla forhendová chyba Kleina.

15-0

Horší začiatok na podaní pre Kleina, keď bekhend poslal do siete.

2:1

2:1

2:1

Tsitsipas dokázal ukončiť hru na podaní priamym bodom a vedie 2:1 v druhom sete.

40-30

Tsitsipas zvládol kritický moment a presným forhendom po podaní si vybojoval gembal.

30-30

Kleinovi navyše padol do kurtu aj víťazný bekhendový return.

30-15

Klein sa mohol priblížiť k brejkablom, keď Tsitsipas bol v ťažkej pozícii na sieti, ale rozhodujúci bekhend nedostal na druhú stranu.

15-15

V ďalšej výmene Klein trafil víťazný forhend k ľavej čiare.

15-0

Kleinov forhend skončil v sieti.

1:1

Ďalšiu výmenu však Klein rýchlo ukončil víťazným forhendom k pravej čiare a vyrovnal na 1:1 v druhom sete.

30-40

Prvý z nich však nevyužije, pretože bekhend namieril do siete.

15-40

Klein na sieti opäť s presvedčivým forhendovým zakončením, po ktorom má dva gembaly.

15-30

Forhendový return Tsitsipasa pri druhom podaní Kleina bol dlhý, čo potvrdilo jastrabie oko.

15-15

Ale prichádza aj tretia dvojchyba pre Kleina v zápase.

0-15

Klein však musí hrať stále sebaisto na podaní a začína úspešným prechodom na sieť s víťazným bekhendovým volejom.

1:0

1:0

Tsitsipas si pomohol priamym bodom a aj keď si prvú hru na podaní v druhom sete skomplikoval, tak vedie 1:0 v druhom sete.

A-40

Škoda len, že na to nenadviazal v ďalšej výmene a po nepresnom bekhende má Tsitsipas výhodu.

40-40

Klein pokračuje vo fantastickom výkone, teraz Tsitsipasa zatlačil krížnym forhendom a zakončil víťazným bekhendom do opačnej strany.

40-30

Kleinov bekhend so šťastím prešiel cez pásku na druhú stranu a Tsitsipas sa za ním ani nestihol rozbehnúť.

40-15

Nečisto trafený forhend Tsitsipasa, a tak čistá hra z toho nebude.

40-0

Dlhý forhendový return Kleina a Tsitsipas mieri za čistou hrou.

30-0

15-0

Tsitsipas začína druhý set presvedčivým útokom zakončený smečom.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Stefanos Tsitsipas.

0:0

6:7

Nervózny Tsitsipas vyrobil pri setbale prvú dvojchybu v zápase, nič na tom nezmenilo ani jastrabie oko a Klein tak fantastickým spôsobom vyhral prvý set v tajbrejku pomerom 7:3 proti svetovej päťke!

3-6

Napriek tomu sa Klein nenechal rozhodiť a po vynikajúcom podaní už nekompromiesne zasmečoval, takže má až tri setbaly!

3-5

Klein mal nabité na víťazný forhend, ale jeho úder bol príliš nízky a zastavila ho sieť.

2-5

Kleinov bekhend letel do siete, ale teraz prichádzajú dva dôležité body na podaní slovenského tenistu.

1-5

Tsitsipas však trafil eso z druhého podania a snaží sa vykresať iskierku nádeje.

0-5

Klein si veril na víťazný forhend ihneď po podaní a má neuveriteľný náskok 5:0 v tajbrejku prvého setu.

0-4

Ďalší Tsitsipasov forhend skončil v sieti a Klein má vynikajúco rozbehnutý tajbrejk v prvom sete.

0-3

Tak ani krížny forhend Tsitsipasa nepadol do kurtu, čo potvrdilo jeho neúspešné jastrabie oko a Klein vedie už 3:0.

0-2

Tsitsipas sa po podaní vydal na sieť, ale tam nezvládol bekhendový halfvolej a Klein má minibrejk.

0-1

Skvelý víťazný krížny forhend pre Kleina, ktorý si uhral bod na podaní.

6:6

Priamy bod z druhého podania pre Tsitsipasa, a tak sa o víťazovi prvého setu rozhodne až v tajbrejku.

40-30

Klein sa dostal do výmeny, ale jeho krížny forhend netel do kurtu.

30-30

Lenže potom Tsisipas zahral veľmi nepresný forhend po podaní a Klein môže zabojovať o setbal.

30-15

Priamy bod Tsitsipasa približuje k tajbrejku.

15-15

Tsitsipasov jednoručný bekhend neprešiel cez sieť.

15-0

Klein si otvoril výmenu, ale napokon forhend prestrelil.

5:6

5:6

5:6

Napokon ďalší priamy bod pre Kleina, ktorý po čistej hre vedie 6:5 v prvom sete a zaistil si tajbrejk.

0-40

Tsitsipas chcel zmeniť rytmus skrátením, ale jeho pokus zastavila sieť.

0-30

0-15

Klein dotiahol forhendový útok k víťaznému úderu.

5:5

Tsitsipas dotiahol hru na podaní do víťazného konca priamym bodom a vyrovnal na 5:5 v prvom sete.

40-15

Tsitsipas využil taktiku servis-volej a na sieti predviedol skvelý bekhendový volej.

30-15

Tsitsipasov forhend s pomocou pásky prešiel na druhú stranu, ale Klein to využil na prechod na sieť a zakončil bekhendovým volejom.

30-0

Forhendový return Kleina pri druhom podaní Tsitsipasa neprešiel cez sieť.

15-0

Tsitsipas už podáva na udržanie v prvom sete, ale Kleinov bekhend skončil za základnou čiarou.

4:5

4:5

4:5

Klein dokončil dôležitý obrat v tomto geme priamym bodom a vedie 5:4 v prvom sete.

40-A

Prichádza aj víťazný forhend Kleina ihneď po podaní, po ktorom má výhodu.

40-40

Dôležitý priamy bod pre Kleina, ktorý vymazal aj druhú brejkbalovú príležitosť.

40-30

Ale Klein trafil tretie eso v zápase a prvú možnosť odvrátil.

40-15

Druhá dvojchyba Kleina prišla v najhoršej chvíli, pretože Tsitsipas má dva brejkbaly!

30-15

Rýchla forhendová chyba Kleina, ktorá ho dostáva do problémov na podaní.

15-15

Tsitsipas sa vydal na sieť a Kleinov pokus o bekhendové obhodenie nebol úspešný.

0-15

Klein bol trpezlivý napriek vynikajúcej defenzíve Tsitsipasa, tak posledný smeč už grécky tenista nevrátil.

4:4

Druhým úspešným bekhendovým volejom Tsitsipas ukončil zatiaľ najdlhší gem v zápase, v ktorom vymazal dva brejkbaly Kleina a vyrovnal na 4:4 v prvom sete.

A-40

Tsitsipas už má výhodu po priamom bode.

40-40

Ale Klein aj túto príležitosť zahadzuje dlhým forhendom vo vyrovnanej výmene od základnej čiary.

40-A

Znova však pokazený čopovaný bekhend Tsitsipasa a Klein má druhý brejkbal!

40-40

Klein mal túto výmenu veľmi dobre rozohratú, ale žiaľ jeho posledný forhend bol dlhý.

40-A

Klein opäť zatlačil Tsitsipasa do bekhendovej strany, z ktorej prišiel pokazený čopovaný bekhend a slovenský tenista má dôležitý brejkbal!

40-40

Klein sa tlačil do slabšej bekhendovej strany Tsitsipasa, z ktorej opäť priletel nečisto trafený úder.

A-40

Tsitsipas má výhodu po priamom bode.

40-40

Klein však diktoval v ďalej výmene z forhendovej strany a zakončil ju víťazným úderom k základnej čiare.

40-30

Tsitsipas však na sieti nezaváhal a má gembal.

30-30

Klein zaútočil forhendom po dobrom returne a má vôbec prvú šancu na returne zabojovať o brejkbal.

30-15

Veľmi jednoduchá chyba Tsitsipasa pri smeči po kvalitnom podaní.

30-0

Tsitsipas trafil víťazný forhend presne na pravú čiaru, čo potvrdilo neúspešné jastrabie oko od Kleina.

15-0

Ďalšiu hru na podaní Tsitsipas začína priamym bodom.

3:4

3:4

3:4

Tsitsipas opäť trafil jednoručný bekhend len rámom rakety a Klein po čistej hre vedie 4:3 v prvom sete.

0-40

Klein po podaní výmenu rýchlo zakončil víťazným forhendom.

0-30

Nevydarený bekhendový return Tsitsipasa.

0-15

Klein trafil krížny bekhend presne do rohu a Tsitsipas si s ním už neporadil.

3:3

Navyše Tsitsipas trafil aj druhé eso v zápase a po ďalšej čistej hre rýchlo vyrovnal na 3:3 v prvom sete.

40-0

Tretí veľmi rýchly bod z podania pre Tsitsipasa.

30-0

Aj Tsitsipasovi sa zatiaľ veľmi darí na podaní a pripisuje si ďalší priamy bod.

15-0

2:3

2:3

2:3

Klein dokončil útok víťazným forhendom k základnej čiare a po obrate v geme na podaní vedie 3:2 v prvom sete.

30-40

Vzápätí ďalší jednoduchý priamy bod, po ktorom má Klein gembal.

30-30

Ale prichádza dôležitý priamy bod pre Kleina.

30-15

Trochu zbytočná zbrklá bekhendová chyba Kleina.

15-15

Tsitsipas mal dobre rozbehnutú výmenu, ale forhend poslal za základnú čiaru.

15-0

Horší začiatok pre Kleina na podaní, ktorý zaznamenal prvú dvojchybu v zápase.

2:2

Kleinov bekhend skončil za základnou čiarou a Tsitsipas tiež odpovedá čistou hrou, po ktorej vyrovnal na 2:2 v prvom sete.

40-0

Veľká škoda z pohľadu Kleina, ktorému sa nepodarilo výmenu na sieti zakončiť nejakým presnejším volejom a Tsitsipas si počkal na jeho chybu.

30-0

Následne aj priamy bod pre Tsitsipasa.

15-0

Tsitsipas trafil tiež prvé eso v zápase von z kurtu.

1:2

1:2

1:2

Klein hrá s veľkým sebavedomím na podaní a čistú hru zakončil víťazným krížnym forhendom, preto vedie 2:1 v prvom sete.

0-40

Klein si pripisuje druhé eso v zápase a má šancu na čistú hru.

0-30

Ani ďalší bekhendový return Tsitsipasa sa nedostal na druhú stranu.

0-15

1:1

Kleinov bekhend bol dlhý a Tsitsipas vyrovnal na 1:1 v prvom sete.

40-15

Po priamom bode má Tsitsipas dva gembaly.

30-15

Tsitsipasov útok bol dostatočný a prišla Kleinova vynútená bekhendová chyba.

15-15

Vynikajúci bekhendový return Kleina, ktorým si vynútil chybu Tsitsipasa.

15-0

Kleinovi nevyšiel forhend v plnom behu.

0:1

Klein zakončil prvú hru na podaní prvým esom v zápase na stred a po odvrátenom brejkbale sa dostáva do vedenia 1:0 v prvom sete.

40-A

Priamy bod pre Kleina, ktorý má výhodu.

40-40

Ďalší bekhend Tsitsipas trafil rámom rakety a zahodil prvú brejkbalovú príležitosť.

40-30

Klein bude čeliť prvému brejkbalu, pretože jeho bekhend zastavila sieť!

30-30

Tsitsipas však nečisto trafil jednoručný bekhend.

30-15

Ale v ďalšej výmene Kleinov forhend letel do siete a nebude to jednoduchá hra na podaní na úvod.

15-15

Tentokrát už Klein zahral smeč na istotu a prinútil Tsitsipasa k chybe.

15-0

Klein sa rozhodol v úvodnej výmene zaútočiť, ale vôbec netrafil forhendový volej.

0:0

Tsitsipas s Kleinom sa už pripravujú na začiatok druhej sobotnej dvojhry a na podaní začne slovenská dvojka.

Molčan získal prvý bod pre Slovensko a Tsitsipas bude pod miernym tlakom, pretože Grécko sa spolieha na to, že vybojuje vyrovnávajúci bod.
Vitajte pri sledovaní tenisového stretnutia medzi Gréckom a Slovenskom v rámci Davis Cupu, pričom víťaz postúpi do kvalifikácie o postup na finálový turnaj. V druhej sobotnej dvojhre bude jasným favoritom svetová päťka Stefanos Tsitsipas, od ktorého sa očakáva, ak prvý zápas skončí podľa predpokladov výhrou Molčana, vyrovnávajúci bod v zápase proti slovenskej dvojke Lukášovi Kleinovi. Tsitsipas v tejto súťaži ešte ani raz neprehral, ale Klein by preňho mohol byť nepríjemným súperom, ak mu pôjde podanie a mohol by hrať lepšie uvoľnene, ak budeme vo vedení po úvodnej dvojhre.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.