skreč Klein Grécko – Slovensko 1:1

16.09.2023, 12:08 • Atény, Grécko • 2. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.07 8.54

4:0

Tsitsipas na sieti zakončil túto hru ľahkým forhendovým zakončením, po ktorom vedie 4:0 v treťom sete.

3:0

Klein opäť vo výmene od základnej čiary nemal šancu, pretože dobiehaný forhend poslal do siete a Tsitsipas už má náskok 3:0 v rozhodujúcom sete s dvomi brejkami!

2:0

Kleinov forhend bol dlhý a Tsitsipas potvrdil brejk čistou hrou, po ktorej vedie 2:0 v treťom sete.

1:0

Tsitsipas si opäť veril vo forhendovej výmene a počkal si na dlhý úder od Kleina, ktorému vôbec nevyšiel vstup do rozhodujúceho setu a stráca podanie!

7:6

Na záver druhého setu veľmi pekná dlhá výmena, ktorú Tsitsipas dokázal rozhodnúť víťazným forhendom a vynútil si tak rozhodujúci tretí set, keď tajbrejk druhého setu vyhral v tesnej koncovke 7:5!

6:6

A vďaka ďalšiemu bodu z podania si Klein vybojoval tajbrejk v druhom sete po tom, čo odvrátil až tri setbaly.

6:5

Napokon priamy bod pre Tsitsipasa, ktorý vedie 6:5 v druhom sete.

5:5

Klein dokončil hru na podaní priamym bodom, odpovedá tiež čistou hrou a vyrovnal na 5:5 v druhom sete.

5:4

Aj sa tak deje po ďalšom priamom bode a Tsitsipas po čistej hre vedie 5:4 v druhom sete.

4:4

Klein si opäť pomohol priamym bodom a vyrovnal na 4:4 v druhom sete.

4:3

Tsitsipas zakončil hru na podaní priamym bodom a vedie 4:3 v druhom sete.

3:3

Vzápätí ďalší priamy bod pre Kleina, ktorý po čistej hre vyrovnal na 3:3 v druhom sete.

3:2

Tsitsipas trafil eso von z kurtu, ktoré bolo jeho štvrté v zápase a vedie 3:2 v druhom sete.

2:2

Klein už na sieti dohral gem úspešným bekhendovým volejom a ešte viac ho môže povzbudiť päť odvrátených brejkbalov, pričom vyrovnal na 2:2 v druhom sete.

2:1

Tsitsipas dokázal ukončiť hru na podaní priamym bodom a vedie 2:1 v druhom sete.

1:1

Ďalšiu výmenu však Klein rýchlo ukončil víťazným forhendom k pravej čiare a vyrovnal na 1:1 v druhom sete.

1:0

Tsitsipas si pomohol priamym bodom a aj keď si prvú hru na podaní v druhom sete skomplikoval, tak vedie 1:0 v druhom sete.

6:7

Nervózny Tsitsipas vyrobil pri setbale prvú dvojchybu v zápase, nič na tom nezmenilo ani jastrabie oko a Klein tak fantastickým spôsobom vyhral prvý set v tajbrejku pomerom 7:3 proti svetovej päťke!

6:6

Priamy bod z druhého podania pre Tsitsipasa, a tak sa o víťazovi prvého setu rozhodne až v tajbrejku.

5:6

Napokon ďalší priamy bod pre Kleina, ktorý po čistej hre vedie 6:5 v prvom sete a zaistil si tajbrejk.

5:5

Tsitsipas dotiahol hru na podaní do víťazného konca priamym bodom a vyrovnal na 5:5 v prvom sete.

4:5

Klein dokončil dôležitý obrat v tomto geme priamym bodom a vedie 5:4 v prvom sete.

4:4

Druhým úspešným bekhendovým volejom Tsitsipas ukončil zatiaľ najdlhší gem v zápase, v ktorom vymazal dva brejkbaly Kleina a vyrovnal na 4:4 v prvom sete.

3:4

Tsitsipas opäť trafil jednoručný bekhend len rámom rakety a Klein po čistej hre vedie 4:3 v prvom sete.

3:3

Navyše Tsitsipas trafil aj druhé eso v zápase a po ďalšej čistej hre rýchlo vyrovnal na 3:3 v prvom sete.

2:3

Klein dokončil útok víťazným forhendom k základnej čiare a po obrate v geme na podaní vedie 3:2 v prvom sete.

2:2

Kleinov bekhend skončil za základnou čiarou a Tsitsipas tiež odpovedá čistou hrou, po ktorej vyrovnal na 2:2 v prvom sete.

1:2

Klein hrá s veľkým sebavedomím na podaní a čistú hru zakončil víťazným krížnym forhendom, preto vedie 2:1 v prvom sete.

1:1

Kleinov bekhend bol dlhý a Tsitsipas vyrovnal na 1:1 v prvom sete.

0:1

Klein zakončil prvú hru na podaní prvým esom v zápase na stred a po odvrátenom brejkbale sa dostáva do vedenia 1:0 v prvom sete.