17.10.2023, 20:30 • Eisarena Salzburg • 6. kolo • Matyáš Kotlan cz

To je pro dnešek vše! Přeji dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou. (22:47:54)
Úspěšnost brankářů – 81,48 % : 94,44 %
Vyloučení – 2:1
Góly v přesilovce – 0:1
Hity – 5:7
Utkání 6.kola Ligy mistrů mezi Salzburgem a Pelicans Lahti je u svého konce! Tři body a jsitý postup do play-off si odváží finský celek. Ten do zápasu vstoupil aktivněji a také byl odměněn na konci třetiny, když šikovnou tečí skóroval Bryggman. I druhá půle byl pro hosty úspěšná. Na začátek zvyšoval Puutio. Rakouský tým mírně zdramatizoval zápas o pár minutek déle, když se prosadil Steffler. Jenže Vilen se ke konci třetiny prosadil a zvýšil na 3:1. Třetí třetina se spíše dohrávala, ale i tak se Lahti prosadilo a to díky Carlssonovi a Hirvonenovi.

59:49

Poslední nahození si pohlídal domácí brankář a betonem vyráží do rohu.

59:26

Hra se přesouvá do rohu hřiště, kde puk zašlapává hráč Pelicans.

58:44

Nahazuje si i na druhé straně, ale finský brankář měl práci jednodušší.

58:02

58:02 HIRVONEN - 1:5

58:02

Pelicans Lahti právě vstřelil branku!
Na závěr zápasu se ještě prosadili hosté! Od modré čáry prudce nahazoval Michal Jordán. Před brankou jemně tečoval KONSTA HIRVONEN a svou šikovností překonal Kickerta, který nemohl zareagovat. – 1:5.
Asistence: Michal Jordán.

57:49

Obrovské problémy pro domácího brankáře! Toni Utunen nahodil kotouč od modré čáry. Před Kickertem došlo k teči, ale domácí brankář předvedl skvělý reflex a kotouč chytá.

57:30

Thomas Raffl poslal jedovatou střelu z nápřahu. Pro štěstí finského brankáře střela míří vysoko nad branku.

56:45

Nepřesná přihrávka domácího beka znamená znovu to, že puk bude mít na holi celek z Lahti.

56:26

Zákrok Jussiho Olkinuory znamená po dlouhé době přerušení a také komerční přestávku.

56:00

Ali Wukovits aktivně napadá obranu soupeře, teď se mu podařilo získat kotouč pro své barvy.

55:12

Michal Jordán odvedl dobrou práci tělem a zas odebral kotouč domácím hráčům, kterým už moc času nezbývá.

54:41

Ti Luca Harnisch zakládá útočné choutky domácích hráčů.

54:00

Hra plyne opravdu rychle, jelikož se dlouho nepřerušovalo. Na puku je lepší Pelicans.

53:26

Nahození hostů od modré čáry vyráží svým betonem při ledě David Kickert.

52:44

Agresivnějším a lepším celkem jsou hráči z Lahti, kteří s pukem ve své moci uklidňují zápas.

1:5

Góly a asistencie: 32. Steffler (Harnisch) – 18. Bryggman (Käyhkö, Riihinen), 21. Puutio (Carlsson, Bareš), 38. Vilen (Tukiainen, Horký), 44. Carlsson (Myllari), 59. Hirvonen (Jordán)

EC Red Bull Salzburg: Kickert (Tolvanen) – Sinn, Robbertson, Wimmer, Lewington, Stapelfeldt, Schreier, Steffler – Raffl, Baltram, Schneider – Hochkofler, Wukovits, Payerl – P.Huber, Auer, Harnisch – Assavolyuk, Myllymaa, Thaler
Tréner: Oliver David

Pelicans Lahti: Olkinuora (Patrikainen) – Mylläri, Puutio, Jordán, Utunen, Käyhkö, Riihinen, Junkkari – Bryggman, Carlsson, Bareš – Kiiskinen, Schnarr, Horký – Tukiainen, Vilen, Haatanen – Roine, Hirvonen, Enlund
Tréner: Tommi Niemela

Rozhodca: Ofner, Smetana – Bärnthaler, Riecken (všichni AUT)

Diváci: 1 850