EC Red Bull Salzburg U18 – Česko U17

3:1

koniec (0:0, 1:1, 2:0)

17.10.2023, 18:30 • Red Bull Akademie, Salcburk • Lukáš Ureš cz

Zápas je u konce a vítězným týmem jsou hráči EC Red Bull Salzburg, kteří zvládli závěrečnou třetinu lépe a po dobrém tlaku a pohybu využili zaváhání v české hře.

Přeji všem příznivcům hokeje a čtenářům příjemný zbytek úterního večera. (20:41:47)

59:36

Po vyhraném buly se hosté udrželi v pásmu, ale Ankirchner si s nahozením od pravého hrazení poradil a nevypadl mu puk z výstroje.

59:11

Češi znova odvolávají brankáře, ale po pár vteřinách ztrácejí pásmo na úkor zakázaného uvolnění domácích.

58:33

58:33 Leon KOLARIK - 3:1

58:33

Salzburg U18 právě vstřelil branku!
Důrazné napadání Salzburgu nedovolilo Česku rozehrát a navíc přímo před brankou přišla obrovská chyba formou nevydařené přihrávky. Kotouč tak skončil u napadajícího LEONA KOLARIKA, který jej bleskově doklepl do prázdné branky. Bez asistence.

58:10

Skvěle Čihař, který zastavil puk letící podél hrazení na zcela volného hráče domácích.
Do závěrečných minut nastupují Češi s prázdnou brankou.
Oddechový čas pro tým Česko U17.

57:30

U nahozeného puku byl první Hrubý, který si poradil s dvojicí protihráčů.

57:17

Český tým je v plném počtu a nyní musí vyvinout tlak, aby srovnal stav utkání.

56:59

Domácí přesilová pětka držela útočné pásmo, jenže po rozpačitých přihrávkách se Čechům podařilo osvobodit vyhozením.

56:26

Humerova střela z pravé strany sražena do ochranné sítě.

55:31

Možná Švančara se dostal do úniku s obráncem soupeře, kterého se snažil odtlačit tělem a poté zakončit z otočky. Jeho bekhend prošel a Ankirchner si připisuje další zákrok.

55:17

Vyloučení v týmu Česko U17:
Michal Rybnikár – 2 min., podrážení.

54:48

Zakázané uvolnění domácích a vhazovat se bude znova po pravici Ankirchnera.

53:59

Důrazný souboj svedl v útočném pásmu Lev s Přibylem. Střelecký pokus z ostrého úhlu dokázal Ankirchner schovat do své lapačky.

53:38

Záhejský zadovkou pobídl Nestrašila, který z první rány neprostřelil hráče před sebou. Akce pokračovala a Nestrašil dostal další nabídku, tentokrát od Šilhavého ze středu modré. Obránce před Nestrašilem puk srazil hranou brusle do plexiskla.

52:54

Střela přes clonícího Fasnera neprošla a Salzburg se znova osvobozuje.

52:04

Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry. A Češi budou rozehrávat zpoza vlastní branky.

51:38

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg U18:
Filip Simovic – 2 min., držení.

50:00

Po inkasované brance český výběr ztrácí a usilovně se snaží vytvořit tlak a najít rychlou odpověď.

49:37

49:37 Edgars VEILANDS - 2:1

49:37

Velmi smolná branka, na kterou Tuláček bude chtít zapomenout. Nahození EDGARSE VEILANDSE ze střední třetiny propadlo českému brankáři až za brankovou čáru. Asistence: Julian Beck.

49:00

49:00 Nestrašilův pokus zakončit do růžku branky.

49:00

Z totožné pozice ale s více místem to zkusil Nestrašil! Ten se dokázal dostat za obránce a z těsné blízkosti zkusil překvapit Ankirchnera střelou do bližšího růžku.

48:33

Z obrany si na levý kruh dojel Šilhavý, kde se snažil marně obhodit beka Salzburgu.

48:14

Juric se teď dostal individuálně do prostoru mezikruží, ale střela skončila zblokována.

47:39

Český výběr má problémy se založením útoku a ve středním pásmu mu odskakuje jeden puk za druhým přímo do spárů soupeře.

46:07

46:07 Útok Kolarika zpoza branky.

46:07

A opět výtečný Tuláček! Po zákroku ihned z buly sklepl puk za branku, kde byl v dobré rychlosti Kolarik, autor první branky. Právě ten se okamžitě na pravé tyči obtočil a zkusil bleskově zakončit. Nicméně Tuláček se roztáhl a přitiskl beton k tyčí dřív, než Kolarik stihl přidat svou druhou branku.

44:33

44:33 Ztráta puku a rychlé otočení hry.

44:33

Skvělý zákrok Tuláčka! Po špatné rozehrávce se dostali do hry znova domácí a Kessler nebezpečně naservíroval kotouč na střed modré, kde měl k dělovce napřaženo Lexer. Český brankář pohotově zasáhl betonem a poradil si i s rychlým tlakem do branky.

43:27

Salzburg se dostal z českého sevření vyhozením puku na polovinu hostí a pohotově posílá na led čerstvé síly.

40:01

Ve druhé třetině dokázal celek Salzburgu otevřít skóre utkání, po zaváhání v rozehrávce. Těsně před polovinou utkání ale dokázal vyrovnat z úniku Václav Nestrašil a do třetí třetiny tak oba týmy nastoupí za vyrovnaného stavu.

40:00

39:30

Přihrávka na pravý kruh a tvrdá rána Švancary! Ankirchner vyráží.

39:00

Běží poslední minuta druhé třetiny.

37:42

Julian Beck – 2 min., podrážení.

36:10

Příliš hodně si věřil obránce Salzburgu, který se na modré rozhodl obehrát Záhejského. Ten mu puk vypíchl a ujížděl přes levé křídlo. Ve stíhacím souboji mu puk utekl a neměl přesnou pozici pro slibné zakončení. Sražený puk ještě mohl zahrát Čihař, ale ke kotouči mu pár kroků chybělo.

35:51

Švancara odváděl dobrou práci na hranici brankoviště, kde se stále snažil zaclánět výhled Ankirnecherovi.

33:09

Icing českého týmu vrací hru před branku Tuláčka.

32:10

U pravé tyče si nebezpečně počínal Lev, jehož pokus dokázal Ankirchner vyrazit.

31:00

Češi velmi rychle přistupují k útočícím hráčům na obranné modré čáře svého pásma. Nyní se ale po pár odrazech nedokázali dostat ven a o puk se bojuje za brankou Tuláčka.

30:37

Holub s kolegou na levém křídle uklidňují hru ve středním pásmu.

29:51

Oba týmy teď hru celkem otevřely a po nevydařené šanci Čechů se do protiútoku dostal i s koncovkou Mazur. Ovšem Tuláček zasáhl betony.

28:46

28:46 Václav NESTRAŠIL - 1:1

28:46

Česko právě vstřelilo branku!
A je srovnáno! David Hrubý dokázal získat puk po nevydařeném přechodu Salzburgu přes útočnou modrou a v brejku viděl právě VÁCLAVA NESTRAŠILA, který po přihrávce šel sám na Ankirchnera, překonaného kličkou do bekhendu. Asistence: David Hrubý.

27:50

Jeden z domácích hokejistů spadl za brankou Tuláčka a pravděpodobně si zničil nůž na své brusli a celkem dlouho se zmiňovaný hráč dostával na střídačku. Nicméně Čechům se nepodařilo získat kotouč, aby této menší výhody využili.

27:19

Příliš prudký pas na Holuba, který ve středním pásmu neměl šanci pak nějak tečovat.

26:11

Z levé strany modré čáry Lexer poslal úmyslně puk do hloučku hráčů, kteří zrovna projížděli před brankou, aby se puk mohl odrazit a zaskočit Tuláčka.

24:47

Češi se nepohodli ve středním pásmu a ve zmatcích odevzdali kotouč za branku soupeře.

24:10

Nahození Mrtky prošlo až k brance, ale Ankirchner měl odkrytý výhled a puk bez obtíží srazil do rohu kluziště.

21:13

21:13 Leon KOLARIK - 1:0

21:13

Ztráta puku ve středním pásmu a rychlá protiakce Salzburgu přináší úvodní branku. Kessler sebral puk na obranné modré a vystartoval do protiútoku. Po přejetí útočné modré našel na ose volného LEONA KOLARIKA, který z mezikruží překonal Tuláčka. Asistence: Nikita Kessler a Niksa Juric.

20:16

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hráči Red Bullu, kteří se podobně jako v první periodě nemohou dostat od hrazení, kam byli Čechy zahnáni.

20:01

V první třetině, která měla poměrně slušné tempo bez častého přerušování, jsme branku neviděli.

Další třetině začne přibližně v 19:30.

20:00

19:33

Do veliké šance se dostal Čihař, který se protáhl přes pravé křídlo a v těsném přečíslení dva na jednoho, kdy se mu na levém křídle nabízel Švancara zvolil individuální koncovku, kterou Ankirchner vytěsnil.

19:22

Felix Haiböck – 2 min., hrubost.

Michal Rybnikár – 2 min., hrubost.

19:22

19:22 Vysoký puk si rukou přihrál jeden z domácích hráčů přímo do brankoviště a bylo veselo.

19:22

První větší šance v této třetině. Salzburg investoval všechny hráče na ledě, kteří se snažili vydobýt puk zpoza výstroje Tuláčka, který si nebyl úplně jistý, kde puk má.

19:00

Běží poslední minuta první třetiny.

18:41

Humer se vydal hluboko do útočné třetiny, ale česká obrana si s náporem napadajícího protihráče poradila.

17:59

Rozjetý Záhejský měl dobrou rychlost ve středním pásmu, ale puk nedokázal zpracovat a mezi čtveřicí hráčů Salzburgu mu nepomohla ani vydařená placírka.

17:00

Vysokou žabičku Jurice do brankového prostoru raději ponechal Tuláček ve své lapačce.

16:25

Napadaný Beran zariskoval ve vlastní třetině a pod útokem domácích stále kombinoval s pukem v blízkosti branky.

15:54

S dalším přerušením už odklepával Tuláček poslední vteřiny z trestu soupeře.

15:00

Obranné čtyřce Salzburgu se podařilo vyhodit a Češi musí vyklidit útočné pásmo.

14:26

Střela Mikela ze středu modré čáry byla sražena těsně vedle pravé tyče.

13:54

Matthias Lexer – 2 min., hákování.

11:22

Nejspíše Rybnikár nebo Nestrašil mohli přejít do rychlé protiakce, ale těsně na modré čáře nechali puk za sebou a dopustili se ofsajdu.

11:10

Juric se protáhl přes levé křídlo a z ostrého úhlu prověřil Tuláčka.

10:47

Krčál působící v pardubickém Dynamu sprintoval za vyhozeným pukem, ale i přes jeho snahu se Češi dopustili zakázaného uvolnění.

10:16

Obránce Simovic se musí vrátit pro puk, který nedoklouže na zakázané uvolnění.

08:39

Mazur zařízl brusle na středu hřiště a rychlou přihrávkou dostal do útočné třetiny Šimka. Ten chtěl vrátit puk do prostoru mezikruží, kam si Mazur sjížděl, ale puk mu ujel za modrou čáru.

08:10

Obrana si poradila s rozehrávkou a podélnou přihrávkou ke střídačkám chtěl Hrubý protečovat puk do střední třetiny. Neposedný kotouč se mu ale zamotal a hrát tak mohli hráči Red Bullu.

06:59

Český útok pokračoval i přes "tichou" signalizaci rozhodčích a za úmyslný ofsajd se bude vhazovat před Trejbalem.

05:05

Salzburg se usadil v útočné třetině , ale znova se hraje pouze u hrazení.

04:23

Střílená přihrávka z levého křídla do předbrankového prostoru byla adresována Fasnerovi, jehož hůl puk přeskočil.

04:03

Střela Mikela z pravé strany modré čáry skončila pouze na boční síti branky Ankirchnera. Po chvíli to zkusil z protější strany Černý, ale ani jeho pokus nebyl úspěšný.

03:13

Na ose hřiště se nebezpečně pohyboval Humer, který hledal chybu v české rozehrávce.

02:54

Těsně ale přeci jen se hokejisté Salzburgu dostali do útočné třetiny, kde se Češi snaží soupeře držet na hrazení.

02:12

Rozjetý Kůrka se snažil natáhnout za dlouhým pukem, ale bránící Simovic to měl k puku přeci jen blíže.

00:01

Hráči zatím nenastoupili ani k rozbruslení, takže je možné, že se zatáček protáhne o něco déle, než bylo původně myšleno.
Začátek utkání bude o 30 minut opožděn.

Začít bychom tak měli přibližně v 18:30
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

3:1

Góly a asistencie: 22. Kolarik (Kessler, Juric), 50. Veilands (Beck), 59. Kolarik – 29. Nestrašil (Hrubý)

EC Red Bull Salzburg U18: Ankirchner (Haim) – Kessler, Juric, Humer, Lexer, Beck, Kolarik, Maul, Simek, Haiböck, Gesson, Simovic, Zelenov, Schellander, Mazur, Reinthaler, Veilands, Hupach

Česko U17: Tuláček (Trejbal) – Malínek, Mrtka, Holub, Šilhavý, Dyk, Černý, Mikel – Záhejský, Lev, Přibyl, Kurka, Nestrašil, Rybnikár, Čihař, Hrubý, Fasner, Krčál, Švančara, Beran.