Střely na bránu: 34 – 29 | Přesilová hra: 1/4 – 1/5 | Trestné minuty: 22 – 8

Jonas Johansson (TBL) – 24 zákroků, 5 OG, úspěšnost 82,8 %, odchytal 55:45
Petr Mrázek (CHI) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 59:34

Erik Černák (TBL) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 217:22

Tři hvězdy utkání
1. Connor Bedard (CHI) 2+2
2. Petr Mrázek (CHI) 30 zákroků, úspěšnost 90,9 %
3. Nick Foligno (CHI) 0+3 (03:52:55)
Zápas je u konce. Ve třetí třetině už se nestalo nic moc zajímavého, a to přestože si oba týmy několikrát vyzkoušely přesilovou hru. Tampa pak poslední čtyři minuty hrála bez gólmana, což jí sice přineslo gól, ale v podstatě to byla jen kosmetická úprava na 3:5. Dva body tedy dnes odváží Chicago.

59:16

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Victor Hedman – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., nesportovní chování.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty dnešního utkání.

57:50

57:50 Steven STAMKOS - 3:5

57:50

Tampa právě vstřelila branku! Domácí ještě snižují! Petr Mrázek nezpracoval kotouč na svém brankovišti, tam dojel Cirelli, který ho posunul na STEVENA STAMKOSE, a ten už zakončoval do volné branky. Asistence: Anthony Cirelli a Brayden Point.

57:22

A ani tentokrát to Chicagu nevyjde. Pro dlouhý kotouč si dojel znovu Victor Hedman.

57:08

Tanner Jeannot si sjel po pravé straně do pásma, "udělal" si jednoho soupeře, a následně vyslal parádní ránu, kterou ale Mrázek skvěle zkrotil.

56:40

Nyní si Tampa stáhla puk ke své brance sama. Chce prostřídat pořádně lajny a zkusit to vepředu znovu.

56:04

Chicago znovu vyhodilo, tentokrát ale kotouč dokázal dojet Victor Hedman. Ten ho pak rychle rozehrál do útočného pásma.

55:34

Už už to vypadalo na rychlý nájezd na odkrytou branku, ale na poslední chvíli jeden z domácích sestřelil hráče s pukem a udržel ho v útočné třetině.

55:10

Chicago se snažilo trefit odkrytou branku, to se mu ale nepovedlo. Došlo tak k icingu a následnému vhazování před Mrázkem.

54:56

Tampa už hraje bez brankáře a riskuje s odkrytou brankou. Zatím drží kotouč u své svatyně na svých hokejkách.

54:27

Na modré čáře před útočným pásmem Tampy došlo k tvrdému souboji, po kterém zůstal na ledě Taylor Hall. Toho museli na střídačku doprovodit spoluhráči, nebyl schopen sám pokračovat.

53:31

53:10

Velká chyba domácích. Jeden z nich přihrával v přesilovce přímo na hokejku soupeře. Ten ale nakonec jen vyhodil a odjel vystřídat.

52:40

Další vyhození Chicaga. Tampě se nedaří usadit se v pásmu a započít nějakou kombinaci.

52:20

Tentokrát se už Chicagu podařilo dobře získat kotouč a vyhodit ho až na druhou stranu.

52:07

Mrázek má na kontě další zákrok. Kotouč vyrazil betonem do rohu kluziště.

51:31

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Philipp Kurashev – 2 min., podrážení.

50:50

Nyní už Johansson po dlouhé době podržel kotouč. Obránci domácího celku byli zamknuti na ledě přes minutu a půl, nyní už mohou vystřídat.

50:15

Velký závar před brankou Tampy. Tam popadalo několik hráčů. Hokejisti Chicaga se snažili dorážet a několikrát pálit, ale hradba spadlých těl kotouč do branky nepropustila.

49:26

Tampě se nyní poprvé v oslabení povedlo kotouč vyhodit. Navíc tak šikovně, že se ještě zasekl zezadu o branku.

49:03

Victor Hedman – 2 min., držení.

48:52

Chicago hraje dlouho v signalizované výhodě. Zatím ale kotouč drží u své branky.

48:24

Rychlý protiútok Chicaga nepřinesl ovoce. Wyatt Kaiser se nachomýtl před brankou, ale kotouč mu sjel z hokejky.

47:50

Bedard se pokusil o třetí branku parádní střelou tahem ze slotu. Johansson mu ale takovou radost nedovolil.

46:32

Černák nádherným hitem na modré čáře zastavil soupeře, který ujížděl s kotoučem. Vše to bylo v rámci pravidel, ale velmi tvrdě.

45:45

Jeannot se tvrdě srazil za brankou o mantinel s protihráčem. Oba se ale rychle zvedli a dokázali v pořádku pokračovat.

44:40

Brayden Point dokázal dojet z levé strany k bráně a prověřit Mrázka. Tentokrát ho ale český gólman vyčapal.

44:17

Další nahození Chicaga do pásma vedlo akorát k několika soubojům o kotouč u mantinelu. Následně si touš přebrali domácí.

43:32

Taylor Hall chtěl kotouč přesunout na druhou stranu, kde u tyčky čekal volný spoluhráč. Nepovedlo se mu ale kotouč na něj dostat.

43:11

Tampa se nyní dostala pod tlak při rozehrávce. Chicago ale z toho nijak netěžilo.

42:43

42:31

Další vyhození Chicaga. Nyní už to asi Blackhawks stihnou ubránit.

42:03

Nyní se už Chicagu podařilo vyhodit kotouč. Tampa má ještě půl minutky přesilové hry před sebou.

41:40

Tampa dlouho kombinuje ve vápně, ale dlouho se ji nedaří najít žádnou pozici ke střele.

40:43

Nick Foligno – 2 min., podrážení.

40:01

Úvodní buly třetí třetiny vyhrála Tampa Bay Lightning.

40:01

Druhá třetina je minulostí. Tentokrát padla pouze jedna branka, opět ale do sít Tampy, která pykala za faul Jeannota na Bedarda. Chicago tak vede už o tři branky, a dnešní duel má zatím pevně v rukou.

40:00

39:23

Ani Černákova rána nemířila na cíl. Tampa si v posledních minutách moc neví rady, co se týče směrem dopředu.

39:02

Kučerov dobře vybojoval kotouč v útočném pásmu a poslal ho na z druhé vlny přijíždějícího de Haana. Ten ale vůbec netrefil branku.

39:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

38:01

Nick Paul se proháčkoval až na slot, tam mu ale jeden z protihráčů kotouč zezadu vypíchl a odzbrojil ho tak.

37:33

37:06

Tyler Johnson, taktéž bývalý hráč Tampy Bay, vypálil nyní tvrdě z pravého kruhu, a to po přihrávce dalšího z bývalých Blesků, Raddyshe. I tuto ránu ale pokryl Johansson.

36:44

Mrázek podržel další puk za svou brankou. Tam ho před chvílí přes celé hřiště vyhodila Tampa Bay.

36:36

Nyní kotouč Sethu Jonesovi propadl na modré čáře, a ten tak měl co dělat, aby ho dostihl před hráčem Tampy.

35:40

Tampě se podařilo ihned po buly získat kotouč a vyslat ho po mantinelu až na druhou stranu kluziště.

35:31

Nick Paul – 2 min., nedovolené bránění.

35:16

Chicago zatáhlo kotouč do útočné třetiny, tam ho ale pouze uzamklo u mantinelu, a po chvíli už přepustilo soupeři, který zase otočil hru.

34:17

Po další akci Tampy se tečovaný kotouč dostal mimo herní plochu. Hra se přerušuje, následuje komerční brejk.

33:50

Mrázek má na kontě další zákrok, tentokrát z předbrankového prostoru, odkud to zkoušel jeden z domácích tvrdou ránou.

33:21

Jeannot se snažil ujet po pravé straně, obrana ho ale dostihla. Aspoň tak protečoval kotouč do pásma dojíždějícímu Cirellimu, který už ho však nezískal.

32:47

Cirelli se proháčkoval až na slot, odkud pak tahem pálil. Bohužel pro něj se ale vůbec netrefil na branku.

32:19

Tampa zahrál do útočného pásma, i když tam měla už tři hráče, a proto musela třetinu vyklidit. Chicago zatím prostřídalo a založilo akci odzadu.

31:53

Kurashev hledal Bedarda před brankou. Sergačjov se ale šťastně přimotal do trajektorie puku a bruslí ho odklonil z předbrankového prostoru.

30:15

Tampa jela ve dvou na jednoho, jeden z hokejistů dostal kotouč před volnou branku, ale netrefil se do něj! Tohle jednoznačně mělo skončit gólem.

29:37

Nyní se ale Blackhawks zase dopustili zakázaného uvolnění, když kotouč vyslali přes polovinu hrací plochy. Vhazovat se bude před Mrázkem po jeho levici.

29:19

Chicago se snažilo rychle přejet do útoku, jenže si nepohlídalo modrou čáru. Sudí odpískal ofsajd, vhazovat se bude před pásmem Tampy.

27:29

27:08

Další vyhození Chicaga, to zatím při tomto oslabení brání opravdu perfektně. DO návratu Halla už nezbývá moc.

26:41

Chicagu se znovu podařilo vyhodit přes celé hřiště. Následně si Tampa nerozuměla ve středním pásmu, a tak se dopustila zakázaného uvolnění.

26:03

Nyní se Chicago dostalo ke kotouči, a vyhodilo ho až za branku Johanssona. Následně ještě zbrzdilo Tampu na chvíli ve střední části hřiště.

25:40

Jeannot po Hagelově přihrávce pálil, jeho rána ale byla dobře zablokována obranou soupeře.

25:29

Taylor Hall – 2 min., vysoká hůl.

24:38

Donato pálil těsně před brankářem Johanssonem, ale Raddysh se do trajektorie rány položil a zablokoval kotouč.

24:12

22:12

22:12 Corey PERRY - 2:5

22:12

Chicago právě vstřelilo branku! Hosté přidávají pátou branku a trestají faul Jeannota. Pěkná kombinace končila střelou Bedarda kousek mimo, ale před brankou tečoval mimo dosah gólmana kotouč párádně COREY PERRY. Asistence: Connor Bedard a Nick Foligno.

21:31

Tampě se podařilo rychle získat kotouč a následně ho vyhodit.

21:12

Tanner Jeannot – 2+2, vysoká hůl.

21:12

Bedard inkasoval úder holí od Jeannota. Bylo to rozhodně za hranou, Jeannot si půjde sednout na dlouho.

20:01

Úvodní buly druhé třetiny vyhrála Tampa Bay Lightning.

20:01

První třetina je za námi. A bylo to něco neskutečného. Viděli jsme těžko uvěřitelných šest branek. Tampa dvakrát vedla, Blackhawks ale dvakrát dokázali srovnat. Během posledních čtyř minut vstřelili tři branky a ze stavu 1:2 udělali vedení 4:2. Tak doufejme, že takto zajímavý hokej bude pokračovat i v dalších dvou třetinách.

20:00

19:53

19:53 Connor BEDARD - 2:4

19:53

Chicago právě vstřelilo branku! Tak to je neuvěřitelné, Chicago skóruje znovu. A to znovu po další chybě obrany Lightning. Byl z toho další únik dvou na jednoho, tentokrát ho zakončoval CONNOR BEDARD, který to vyřešil kličkou a trochou štěstí. Bez asistence.

19:30

Tampa se dopustila zakázaného uvolnění. Vhazuje se před její brankou.

19:00

17:46

17:46 Tyler JOHNSON - 2:3

17:46

Chicago právě vstřelilo branku! A je otočeno! Ztráta ve středním pásmu, Blackhawks ujeli do akce dva na jednoho. Bedard přesunul kotouč na druhou stranu na TYLERA JOHNSONA, který už poslala černou pryž do volné branky. Asistence: Connor Bedard.

16:43

16:43 Kevin KORCHINSKI - 2:2

16:43

Chicago právě vstřelilo branku! Hosté znovu srovnávají. I tentokrát to bylo rychle po vhazování. Donato posunul na levou stranu na vrcholek kruhu pro KEVINA KORCHINSKÉHO, který pálil zápěstním. Kotouč se ještě odrazil od jednoho z domácích. Asistence: Ryan Donato a MacKenzie Entwistle.

16:38

Tampa nahazovala kotouč na Mrázka, puk ale projel kolem něho, a tak se pískalo zakázané uvolnění. Vhazuje se v pásmu Tampy.

16:24

Cirelli se zjevil před Mrázkem a zpětnou zadovkou na branku zkusil vypálit. Jeho rána ale nebyla tak dobrá, aby ho ohrozila.

12:31

12:31 Nikita KUČEROV - 2:1

12:31

Tampa právě vstřelila branku! Domácí jsou zpět ve vedení. Hedman poslal kotouč Jeannotovi, ten pálil schválně o kousek vedle, protože viděl NIKITU KUČEROVA, který byl před volnou brankou až za příliš vyjetým Mrázkem. Střílená přihrávka Kučerovovi sedla na hůl, a ten už kotouč poslal do volné branky. Asistence: Tanner Jeannot a Victor Hedman.

11:52

Taylor Hall vyvezl kotouč, projel kolem dvou hráčů, ale pak ho zavezl pouze do skrumáže za branku, kde se hra zpomalila.

11:31

Cirelli krásnou zadovkou uvolnil na levém křídle Jeannota, který to zkoušel na bližší tyč, ale i tam byl Mrázek včas.

10:31

Nyní to zkoušel Perry, který ale taktéž proti svému bývalému celku neuspěl. Johansson mu kotouč ukradl z hole, následně se na něj Perry natlačil a sudí přerušil hru.

10:09

Pokus Braydena Point z pravé strany nebyl úspěšný. Mrázek se natlačil k tyčce a po střele přerušil hru.

08:52

Na druhou stranu poslal kotouč Cirelli, který se ho snažil dojet. Ten mu nakonec těsně ujel před brankářem Mrázkem.

08:32

Za branou Tampy se strhl souboj o kotouč. Následně ho vybojovali hosté, kteří rozjeli kombinaci skrz pásmo.

07:26

Johansson vyčapal kotouč po dlouhé střele z pravé strany. Následně hru přerušil. Nyní je na řadě komerční pauza.

04:42

04:42 Connor BEDARD - 1:1

04:42

Chicago právě vstřelilo branku! Tak to byla extrémně rychlá odpověď. Kotouč se po pár odrazech dostal k pravé tyčce, kde si ho všiml CONNOR BEDARD, jenž ho zvedl do výšky mimo dosah Johanssona. Asistence: Philipp Kurashev.

03:20

03:20 Anthony CIRELLI - 1:0

03:20

Tampa právě vstřelila branku! Domácí se rychle dostávají do vedení! Tampa vyhrál buly na levé straně, Hagel naservíroval kotouč na slot, kde stál ANTHONY CIRELLI, kterému už stačilo pouze vypálit. Asistence: Brandon Hagel a Michail Sergačjov.

02:24

Chicagu se podařilo rychle vyhodit kotouč. Tampa měla problém s tím se dostat zpět do útočné třetiny.

02:13

Tyler Johnson – 2 min., sekání.

01:57

Vhazování před brankou Johanssona vyhrála Tampa. Ta se po chvíli dostala na druhou stranu, kde vytěžila faul a následnou přesilovou hru.

01:02

Bedard se hnal do útoku, ale nepohlídla si modrou čáru. Píská se ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu.

00:38

Victor Hedman pálil od modré čáry, jeho střela ale byla sražena do rohu kluziště.

00:01

Úvodní buly první třetiny vyhrála Tampa Bay Lightning.

00:01

Tampa Bay Lightning: J. Johansson (Tomkins) – Černák, Hedman (A), D. Raddysh, Sergačjov, Perbix, de Haan – Kučerov (A), Point, Hagel – Barré-Boulet, Paul, Stamkos (C) – Eyssimont, Cirelli, Jeannot – Merelä, Glendening, Motte.
Trenér: Jon Cooper

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – S. Jones (A), Korchinski, Murphy (A), A. Vlasic, Zajcev, Kaiser – Kurashev, Bedard, N. Foligno – T. Raddysh, Athanasiou, Reichel – T. Johnson, Dickinson, Hall – Perry (A), Entwistle, Donato.

CHICAGO BLACKHAWKS

Blackhawks na tom nejsou vůbec dobře. V posledních pěti utkáních vyhráli pouze dvakrát, přičemž celkově ale v lize letos slavili pouze čtyři vítězství z jedenácti duelů. S osmi body jsou tak až na čtrnácté pozici západní konference. Pod nimi už figuruje pouze Edmonton a katastrofální San Jose. Chicago netrápí marodka, otazník visí pouze u Blackwella, který laboruje s poraněnými třísly.
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa se vyšvihla po horším startu k lepším výkonům. V posledních pěti zápasech sice třikrát prohrála, ale čtyřikrát bodovala, to znamená že posbírala z desíti možných bodů hned šest. Naposledy zvítězila v Montrealu 3:5. Blesky stoupají tabulkou, aktuálně jsou již čtvrté s šestnácti body na kontě a skóre 50:45. Stále se ale nemohou spoléhat na služby Andreje Vasilevského, kterého trápí poraněná záda. Hrát nebude ani Brown a Sheary kvůli nespecifikovaným zraněním.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:5

Góly a asistencie: 4. Cirelli (Hagel, Sergačov), 13. Kučerov (Jeannot, Hedman), 58. Stamkos (Cirelli, Point) – 5. Bedard (Kurashev), 17. Korchinski (Donato, Entwistle), 18. T. Johnson (Bedard), 20. Bedard, 23. Perry (Bedard, N. Foligno)

Tampa Bay Lightning: J. Johansson (Tomkins) – Černák, Hedman (A), D. Raddysh, Sergačov, Perbix, de Haan – Kučerov (A), Point, Hagel – Barré-Boulet, Paul, Stamkos (C) – Eyssimont, Cirelli, Jeannot – Merelä, Glendening, Motte.
Tréner: Jon Cooper

Tréner: Luke Richardson

Rozhodca: M. Dunning, K. Rehman