Střely na bránu: 34 – 29 | Přesilová hra: 1/4 – 1/5 | Trestné minuty: 22 – 8

Jonas Johansson (TBL) – 24 zákroků, 5 OG, úspěšnost 82,8 %, odchytal 55:45
Petr Mrázek (CHI) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 59:34

Erik Černák (TBL) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 217:22

Tři hvězdy utkání
1. Connor Bedard (CHI) 2+2
2. Petr Mrázek (CHI) 30 zákroků, úspěšnost 90,9 %
3. Nick Foligno (CHI) 0+3 (03:52:55)
Zápas je u konce. Ve třetí třetině už se nestalo nic moc zajímavého, a to přestože si oba týmy několikrát vyzkoušely přesilovou hru. Tampa pak poslední čtyři minuty hrála bez gólmana, což jí sice přineslo gól, ale v podstatě to byla jen kosmetická úprava na 3:5. Dva body tedy dnes odváží Chicago.

59:16

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Victor Hedman – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., nesportovní chování.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty dnešního utkání.

57:50

57:50 Steven STAMKOS - 3:5

57:50

Tampa právě vstřelila branku! Domácí ještě snižují! Petr Mrázek nezpracoval kotouč na svém brankovišti, tam dojel Cirelli, který ho posunul na STEVENA STAMKOSE, a ten už zakončoval do volné branky. Asistence: Anthony Cirelli a Brayden Point.

57:22

A ani tentokrát to Chicagu nevyjde. Pro dlouhý kotouč si dojel znovu Victor Hedman.

57:08

Tanner Jeannot si sjel po pravé straně do pásma, "udělal" si jednoho soupeře, a následně vyslal parádní ránu, kterou ale Mrázek skvěle zkrotil.

56:40

Nyní si Tampa stáhla puk ke své brance sama. Chce prostřídat pořádně lajny a zkusit to vepředu znovu.

56:04

Chicago znovu vyhodilo, tentokrát ale kotouč dokázal dojet Victor Hedman. Ten ho pak rychle rozehrál do útočného pásma.

55:34

Už už to vypadalo na rychlý nájezd na odkrytou branku, ale na poslední chvíli jeden z domácích sestřelil hráče s pukem a udržel ho v útočné třetině.

55:10

Chicago se snažilo trefit odkrytou branku, to se mu ale nepovedlo. Došlo tak k icingu a následnému vhazování před Mrázkem.

54:56

Tampa už hraje bez brankáře a riskuje s odkrytou brankou. Zatím drží kotouč u své svatyně na svých hokejkách.

54:27

Na modré čáře před útočným pásmem Tampy došlo k tvrdému souboji, po kterém zůstal na ledě Taylor Hall. Toho museli na střídačku doprovodit spoluhráči, nebyl schopen sám pokračovat.

53:31

53:10

Velká chyba domácích. Jeden z nich přihrával v přesilovce přímo na hokejku soupeře. Ten ale nakonec jen vyhodil a odjel vystřídat.

52:40

Další vyhození Chicaga. Tampě se nedaří usadit se v pásmu a započít nějakou kombinaci.

52:20

Tentokrát se už Chicagu podařilo dobře získat kotouč a vyhodit ho až na druhou stranu.

3:5

Góly a asistencie: 4. Cirelli (Hagel, Sergačov), 13. Kučerov (Jeannot, Hedman), 58. Stamkos (Cirelli, Point) – 5. Bedard (Kurashev), 17. Korchinski (Donato, Entwistle), 18. T. Johnson (Bedard), 20. Bedard, 23. Perry (Bedard, N. Foligno)

Tampa Bay Lightning: J. Johansson (Tomkins) – Černák, Hedman (A), D. Raddysh, Sergačov, Perbix, de Haan – Kučerov (A), Point, Hagel – Barré-Boulet, Paul, Stamkos (C) – Eyssimont, Cirelli, Jeannot – Merelä, Glendening, Motte.
Tréner: Jon Cooper

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – S. Jones (A), Korchinski, Murphy (A), A. Vlasic, Zajcev, Kaiser – Kurashev, Bedard, N. Foligno – T. Raddysh, Athanasiou, Reichel – T. Johnson, Dickinson, Hall – Perry (A), Entwistle, Donato.
Tréner: Luke Richardson

Rozhodca: M. Dunning, K. Rehman