Billie Jean King Cup (krytý tvrdý povrch)

Markéta Vondroušová – Sofia Keninová

2:0 6:1, 6:1

koniec Česká republika – USA 1:1

10.11.2023, 18:02 • Estadio la Cartuja, Sevilla (ESP) • Skupina A • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

Tipsport: 1.3 3.51

Druhé utkání skupinového utkání mezi Českem a Spojenými státy se stalo jednoznačnou kořistí Markéty Vondroušové (7.). Američanku Sofii Keninovou (33.) rozdrtila za hodinu a 12 minut po setech dvakrát 6:1 a o postupujícím týmu do semifinále rozhodne až závěrečná čtyřhra. Vondroušová měla utkání pod kontrolou v podstatě od prvního gemu zápasu. V prvním setu se Keninová prosadila jednou na returnu v šesté hře, ve druhém setu pak udržela americká hráčka poprvé a naposledy své podání rovněž v šesté hře. Vondroušová si k vítězství pomohla 16 vítěznými údery a zaznamenala jen 14 nevynucených chyb. Výkon Keninové naopak doslova srazilo ke dnu 34 nevynucených chyb, s čímž nemohla pomýšlet na úspěch. (19:17:31)

Konec zápasu

2:0; 6:1 - Markéta Vondroušová

6:1

Bekhend Američanky končí v krátké výměně v síti. Vondroušová srovnává skóre s Američankami!

40-0

Prudký forhend do protipohybu na střed mířící Keninové. Tři mečboly!

30-0

Páté eso Vondroušové.

15-0

Vondroušová otevírá sedmý gem přímým bodem.

5:1

Keninová po přechodu k síti ustřílela Vondroušovou, která poslední obranný úder poslala do autu.

15-40

Páska zastavuje křižný forhend Vondroušové.

15-30

1:0; 5:0; 15-30 - Sofia Keninová

15-30

Keninová forhendem k levé lajně bere fiftýn. Dobře teď rozdávala údery do stran a Vondroušovou ustřílela.

15-15

Výborný kraťas Vondroušové, který Keninová ani přes ohromnou rychlost nestihla.

0-15

Prudký útok Američanky do levé strany, Vondroušová nedokázala míček dostat z předklonu přes síť.

5:0

Konec přestávky, podávat bude Sofia Keninová.

5:0

Už nejen blízko, na lavičce jí tečou slzy.

5:0

Keninová má blízko k pláči. Její kapitánka ji po příchodu k lavičce objímá. Takový vývoj zápasu si Američanka vůbec nepředstavovala.