Střely na bránu: 33 – 34 | Přesilová hra: 1/4 – 0/2 | Trestné minuty: 8 – 12

Ukko-Pekka Luukkonen (BUF) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,1 %, odchytal 59:50
Alex Nedeljkovic (PIT) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 58:45

Radim Zohorna (PIT) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:45

Tři hvězdy utkání
1. Alex Tuch (BUF) 1+1
2. Jeff Skinner (BUF) 1+1
3. Ukko-Pekka Luukkonen (BUF) 32 zákroků (02:46:03)
Buffalo sice prohrávalo na začátku třetí třetiny 0:2, ale povedlo se mu dokonale strhnout vítězství na svou stranu. Třemi góly domácí otočili skóre a připsali si vítězství 3:2. Jejich obra načal ve 46. minutě Jeff Skinner, v 51. minutě si Erik Karlsson protečoval puk po střílené přihrávce Kyla Okposo do vlastní branky a obrat dokonal v 58. minutě Alex Tuch.

59:53

Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
Mattias Samuelsson – 2 min., sekání.

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
Jake Guentzel – 2 min., sekání.

59:53

Pittsburgh vyhrál buly, odvolal brankáře a vyrazil do útoku. Na útočné modré o puk přišel a do protiútoku vyrazil pro změnu Tuch. Byť byl obranou zastaven, ve středním pásmu došlo k rozmíšce a vylučuje se na obou stranách.

59:36

A je po šancích Pittsburghu! Aby zabránil gólu do prázdné brány, pomohl si Erik Karlsson faulem na Samuelssona. Dvě minuty za držení.

59:25

Pittsburgh se sice dostal do útočného pásma, ale domácí vyhazují. A není to zakázané uvolnění!

58:35

Přestože je puk pouze ve středním pásmu, Pittsburgh odvolává brankáře!

58:10

Rozhodčí usoudili, že k zásahu došlo na základě akce Krise Letanga, vylučovat se tedy nebude.

58:10

Rozhodčí si zkontrolují situaci u videa.

58:10

Rozhodčí se radí, jak to vyřešit. Peterka trefil hokejkou Petterssona do obličeje, ale až poté, co byl sražen bránícím Letangem a nemohl nijak kontrolovat svůj pohyb.

58:10

Peterkův průnik do útočného pásma byl zastaven Letangem a při pádu trefil nekontrolovatelně Petterssona do obličeje. Obránce Pittsburghu ošklivě krvácí a pospíchá do kabiny.

57:38

A okamžitě se snaží domácí těžit maximum z psychické výhody. Tuch se znovu řítil k brankovišti, posléze se neprosadil Benson.

57:16

57:16 Alex TUCH - 3:2

57:16

Buffalo právě vstřelilo branku!
Domácí otáčí skóre zápasu! Jeff Skinner protlačil puk před branku a ALEX TUCH dostává Sabres do vedení 3:2! Asistence: Jeff Skinner, Casey Mittelstadt.

56:24

Kotouč se odrazil před brankou Buffala od brusle jednoho z bránících hráčů na pravou stranu brankoviště, kam se přiřítil Smith, ale nepovedlo se mu dotlačit puk do odkryté branky! Pouze promáchl.

55:46

Tentokrát je už vyhození zakázaným uvolněním proti domácím.

55:29

3:2

Góly a asistencie: 46. J. Skinner (Tuch, V. Olofsson), 51. Okposo (Dahlin, V. Olofsson), 58. Tuch (J. Skinner, Mittelstadt) – 17. Crosby (Guentzel), 37. Eller (Nieto)

Buffalo Sabres: Luukkonen (Levi) – Dahlin (A), Samuelsson, Power, Ry. Johnson, Clifton, E. Johnson, Jokiharju – J. Skinner, Cozens, Tuch – Benson, Mittelstadt, Peterka – Krebs, V. Olofsson, Jost – Girgensons (A), Okposo (C).
Tréner: Don Granato

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Graves, Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Shea, Ludvig – Guentzel, Crosby (C), Hinostroza – R. Smith, Malkin (A), Zohorna – D. O'Connor, Eller, A. Nylander – Nieto, Acciari, Carter.
Tréner: Mike Sullivan

Rozhodca: O'Rourke, MacDougall – Tobias, Toomey

Diváci: 19070