Tipsport extraliga (ČR)

HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň

3:0

koniec (1:0, 1:0, 1:0)

26.01.2024, 17:00 • Werk arena, Třinec • 40. kolo • Michal Samiec (@MichalSamiec) cz

Tipsport: 1.67 4.48 4.51

Pokud jste sledovali dnešní utkání prostřednictvím našeho textového online přenosu, jsem vám vděčný a děkuji. My se ozveme z Třince zase velice brzy – už ve středu 31. ledna 2024 od 17 hodin se bude ve WERK ARENĚ hrát dohrávka 10. kola Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno. Do té doby se mějte hezky! (19:34:22)

Trestné minuty 2:8
Oceláři v dnešním utkání trpělivě navyšovali vedení a ve třetí třetině si po získaném puku v útočném pásmu, kdy Voženílek poslal puk do strany Martinu Růžičkovi, pojistili vítězství. Třinečtí v závěrečné třetině odehráli nejlepší pasáž utkání a nedali hostujícím hráčům Plzně myslet na vyrovnání dvoubrankového manka. Tři body si tedy do tabulky připisují svěřenci trenérského tandemu Moták – Országh.
Nejlepší hráči utkání: Marek Mazanec – Jan Schleiss

59:48

Vránovi tentokrát nabil Růžička, ale třineckému kapitánovi dnes není přáno.

59:22

Cienciala zprava hledal před brankou Vránu, ale jeho lehké usměrnění zamířilo mimo.

59:11

Marinčin špatně rozehrál, ale než stihl Hrabík vyhodit nebo vyvézt, odzbrojil jej Kundrátek.

58:51

Proti Marinčinovi vystoupil Hrabík a odrazil puk do ochranné sítě.

58:35

Hosté ještě tlačili, ale neúnavný Voženílek opět sebral puk a mířil dopředu. Tentokrát se mu z levé strany podařilo prosadit, mířil před Hlavaje a tam byl faulován. Vyloučen David Kvasnička (PLZ) za držení.

58:00

Hosté vyhráli buly, ale kotouč si vzal Voženílek a vyvezl jej až do útočného pásma. Tam zkoušel hledat Nestrašila, jeho přihrávka ale byla zablokována.

57:46

Čacho odzbrojil ve vlastním pásmu Poura a po dalším souboji končí puk na třinecké střídačce.

57:13

Malák získal puk na Voženílkovi a zkusil to z pravé strany. Mazanec si kotouč našel, další vhazování před třineckou brankou.
Dnešní utkání sleduje 4 434 diváků.

57:02

Rekonen dostal puk na osu a zkoušel střílet přes Marinčina. Mazanec na místě.

56:28

Hrabík poslal dopředu Straku, toho ale u mantinelu odzbrojil Vrána. Zajímavý souboj následně pokračoval ve středním pásmu, domácí se dopředu nedostali.

55:45

Holinka vystřelil nepřesně, ale domácí získali za brankou puk. Ten následně zamířil na modrou k Nedomlelovi a jeho střela také netrefila Hlavajovu branku.

55:09

Hrabík se tlačil za volným pukem před Mazancem, ale promáhl a kotouč následně odpálil Marinčin.

54:38

Voženílek znova na puku zhruba v místech, odkud před pár minutami našel gólového střelce Růžičku. Tentokrát vsadil na sebe a těsně minul levou tyč Hlavajovy branky.

3:0

Góly a asistencie: 19. Helewka (Kundrátek, Cienciala), 37. Dravecký (Čacho), 49. M. Růžička (Voženílek, Nestrašil)

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek – M. Růžička (A), Nestrašil, Voženílek – Helewka, Vrána (C), Cienciala – Hrehorčák, Holinka, M. Roman – Sikora, Čacho, Dravecký (A).
Tréner: Zdeněk Moták

HC Škoda Plzeň: Hlavaj (Pavlát) – Zámorský, Malák, Piskáček (A), Skok, Kvasnička, Houdek – Pour, Lev (A), Schleiss (C) – Rekonen, Mertl, Holešinský – Matýs, Indrák, Söderlund – Straka, Jansa, Hrabík.
Tréner: Petr Kořínek

Rozhodca: A. Jeřábek, Vrba – Lederer, P. Blažek

Diváci: 4 434