3:5

koniec (1:2, 1:3, 1:0)

26.01.2024, 18:00 • Tipsport Arena (Nitra) • 39. kolo • Martin Kožiak

Tipsport: 1.6 4.9 4.28

V tretej tretine sme nakoniec videli len jediný gól Nitry. Postaral sa o neho Cotton a Bystrica tak poráža Nitru 5:3.
Banská Bystrica aj napriek víťazstvu síce ostáva šiesta, no bodovo sa dotiahla na Michalovce a tiež je len 2 body za štvrtou Nitrou. (20:27:10)

59:40

Cottonova delovka zasiahla len Horu.

59:25

Nitra sa drží v útočnom pásme, ale zatiaľ si ani jeden z domácich nevypracoval vhodnú streleckú príležitosť.

59:02

Oddychový čas pre tím HK Nitra.

58:18

Viacero Nitranov v predbránkovom priestore sa snažilo dotlačiť puk cez brány. Bystrická defenzíva si ale poradila aj s touto situáciou.

58:04

Gatesova tvrdá strela od modrej končí len na Krošeljovi.

57:20

Nitra vyhrala vhadzovanie a na ľade už máme aj šesticu domácich hráčov.

57:17

Marcus Vela najprv fauloval jedného zo svojich súperov a potom sa ocitol aj v pästnom súboji s Vitalošom. Pre oboch hráčov tak tento zápas končí, no Nitra bude hrať až do konca zápasu presilovú hru

56:23

Okoličányho strela sa od mantinelu odrazila k Lackovi, ale ani jeho rýchla strela Krošelja neprekvapila.

55:36

Hostia v plnom počte.

55:12

Nitra má veľké problémy s usadením sa v útočnom pásme a aj táto presilovka sa jej veľmi rýchlo míňa.

54:30

Hosťom sa podarilo vypichnúť rozohrávku Nitry a Vela sa mohol dostať do samostatného nájazdu. Domáci brankár však dobre zareagoval a puk pred ním odpálil preč.

53:50

Bystričania puk rýchlo vyhodili cez všetky čiary.

53:36

Nitra bude mať k dispozícii ďalšiu presilovku po vylúčení Matoušeka.

52:57

Po Vitalošovej strele od modrej dorážal Stacha, ale ani jeden z týchto pokusov sa cez Krošelja nedostal.

52:04

51:03

Dobrá kombinácia Nitranov skončila strelou Jacksona. Tá však bola zrazená mimo bránu.

50:04

Po nedovolenom zákroku Petrisku bude mať Nitra príležitosť v podobe presilovej hry.

48:35

Do skvelej streleckej pozície sa dostal Lacka, no tesne pred bránou napokon zlyhal a puk preletel mimo priestoru troch žrdí.

47:45

Nitranom sa ale na vstrelený gól zatiaľ nedarí nadviazať a v hre oboch tímov vidíme viacero nepresností.

45:51

Nitra dala gól!
Strelecký pokus ALEXA COTTONA nešťastne tečoval jeden z Bystričanov a Krošelj už nestihol na zmenu smeru puku zareagovať. Nitra tak znižuje na 3:5.
Asistencia: T. Hrnka

43:45

Turnbull sa pokúsil o individuálny prienik, ale nakoniec skončil na jednom z protihráčov.

42:14

Nitra sa snaží byť v úvode tretej tretine aktívna, ale teraz sa o pásmo pripravila kvôli nepresnej rozohrávke.

40:01

Striedanie v tíme HK Nitra:
z ihriska odchádza Kašík, prichádza Aittokallio.

40:01

Druhá tretina bol ešte gólovejšia ako tá prvá. V úvode sa znovu presadili Bystričania, no v 27. minúte znížil Jackson. Záver tretiny už ale patril hosťom a vďaka Turnbullovi s Wilkinsom už Bystrica vedie 5:2.

40:00

38:54

Banská Bystrica dala gól!
Tesne po návrate Gatesa na ľadovú plochusi MATT WILKINS prebral odrazený puk pred bránou a rýchlou dorážkou prekonal Kašíka už po druhýkrát v zápase. Bystrica tak vedie už rozdielom triedy 5:2.
Asistencie: M. Vela, C. Turnbull

38:25

Bystrici sa zatiaľ nedarí usadiť sa v útočnom pásme a Gates sa o chvíľu vráti na ľad.

38:04

Bačík je už späť na ľade a začne sa skrátená presilovka Bystrice.

37:40

V hre 4 proti 4 sa ani jednému z tímov príliš nedarí vytvoriť si šancu a puk je predovšetkým v strednom pásme.

36:48

Na trestnú lavicu po faule na Velu putuje Brent Gates.

36:25

Bystričania sa v oslabení dostali do rýchleho protiútoku a Vela nakoniec takmer prekonal Kašíka. Pri svojom prieniku bol ale faulovaný a onedlho sa pomer síl na ľade vyrovná.

36:04

Patrik Bačík sa previnil proti pravidlám už druhýkrát v tejto tretine a Nitra tak bude mať presilovú hru.

35:01

CARTER TURNBULL si prebral puk v strednom pásme a po samostatnom prieniku strelou k bližšej tyčke prestrelil Kašíka. Bystrica tak znova vedie o 2 góly.
Bez asistencie

34:27

Chybu v rozohrávke Nitry zachytil Cotton, ale nakoniec sa mu tejto situácie nepodarilo využiť.

33:40

Tesne po Bačíkovom návrate sa do obrovskej šance dostal Miloš Bubela. Jeho strelu z medzikružia však Krošelj dokázal vychytať.

33:31

32:55

Nitra túto presilovku nezvláda tak dobre ako tú predošlú a už dlhšie je puk ďaleko od bystrickej brány.

31:52

Po dobrej kombinácii pálil Jackson. Krošelj sa ale stihol presunúť a puk vyrazil.

31:31

Nitra bude mať k dispozícii presilovku. Nedovoleným zákrokom sa previnil Bačík.

31:10

Čederle si vybojoval v útočnom pásme puk a nakoniec aj vystrelil. Krošelja sa mu ale nepodarilo pekonať.

29:38

Vela svojou krížnou prihrávkou našiel jedného zo spoluhráčov, no Kašík vytiahol skvelý zákrok a ďalší gól nepripustil.

28:02

Opäť nechýbalo veľa a mohlo byť vyrovnaní. Bačov teč však nakoniec skončil vedľa brány.

27:20

Nitrania sa dostali veľmi rýchlo do ďalšej šance, no puk teraz skončil tesne vedľa brány.

26:48

Domáci na rozdiel od Bystrice dokázali svoju presilovku rýchlo využiť. ROBERT JACKSON vypálil z pravej strany a Krošelj už na tento puk nestihol zareagovať.
Asistencia: S. Buček

26:16

Domáci v plnom počte. Začína tak skrátená presilovka Nitry.

26:00

Bubela sa dostal v oslabení do obrovskej šance, ale skórovať sa mu nakoniec nepodarilo aj kvôli posunutiu brány Gašparom. Ten si tak pôjde sadnúť na trestnú lavicu.

25:10

Ani teraz sa ale hosťom nedarí vytvoriť si na súpera tlak a viac času trávia mimo útočného pásma než v ňom.

24:16

Ďalší nedovolený zákrok predviedol Mezei a Bystrica si znovu zahrá početnú výhodu.

24:00

Domáci v plnom počte.

22:55

Bystričania sa na chvíľu udržali v útočnom pásme, no žiadnu väčšiu šancu si nevypracovali.

22:30

Nitrania zatiaľ bránia dobre a puk vyhodili cez všetky čiary.

22:00

Po faule Lacku bude hrať Banská Bystrica presilovú hru.

21:14

Podobne ako v prvej tretine, tak aj hneď v úvode druhej sa Banská Bystrica dokázala presadiť. Strela ANDREJA BÍREŠA prepadla cez Kašíka a ten tak inkasuje už po tretíkrát.
Asistencia: D. Stránský, F. Hora

20:01

Banská Bystrica po prvej tretine vedie nad Nitrou 2:1. O otvorenie skóre sa postaral už po 21 sekundách Wilkins, no už o pár minút neskôr vyrovnal Gates. Zatiaľ rozdielový gól vstrelil v 14. minúte Petriska.

20:00

18:40

Na druhej strane to skúsil individuálne Čederle.Jeho strela však bola zrazená vedľa brány.

17:50

Samostatný únik Turnbulla dokázal skvelým zákrokom zneškodniť Kašík.

17:15

Gatesova strela z otočky nemala dostatočnú razanciu a Krošelj si tak s ňou hravo poradil.

15:34

Bystričania sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Faithove zakončenie z prvej ale do priestoru medzi troma tyčami nemierilo.

14:45

Do veľkej šance sa teraz dostal po Bučekovej prihrávke Gill, no ten sa z priestoru medzi kruhmi nedokázal presadiť a Krošelj ho vychytal.

13:24

Len pár sekúnd po ukončení Valentovho trestu sa po Bačíkovom teči puk odrazil k JÁNOVI PETRISKOVI, ktorý ho dorazil do brány. Bystrica tak znova vedie o gól.
Asistencie: P. Bačík, D. Stránský

13:10

Až v samom závere presilovka si Bystrica na dlhší čas udržala útočné pásmo. Tento teč Matoušeka však končí mimo brány.

12:10

Bystričanom sa nedarí vôbec usadiť v pásme a zatiaľ prakticky nemali žiadnu šancu na strelenie gólu.

11:25

Nitrania sa hneď po buly oslobodili vyhodením puku.

11:22

Peter Valent vyhodil puk z ihriska a prvú presilovku tak bude hrať aj Bystrica.

10:00

Výhonský sa dostal s pukom až pred bránu, no z pravej strany sa mu nepodarilo Kašíka prestreliť.

08:45

František Gajdoš si dokázal nájsť priestor na strelu, ale jeho koncovka bola zrazená na ochrannú sieť.

07:31

Vitalošova strela z prvej preletela tesne vedľa brány.

06:58

06:45

Po zblokovanej strele sa do protiútoku pustil Wilkins, ale k zakončeniu sa nakoniec nedostal.

06:10

Hosťom sa zatiaľ darí dobre brániť a už po niekoľkýkrát vyhodili puk cez všetky čiary.

05:25

Gates vyslal od modrej čiary strelu švihom, no trafil iba brániaceho Wilkinsa.

04:58

Po nedovolenom zákroku Romana Faitha bude hrať Nitra presilovku.

04:25

Po dvoch rýchlych góloch sa hra mierne spomalila a puk sa pohybuje prevažne v okolí stredného pásma.

03:50

Domáci hráči sa dostali do rýchleho prečíslenia troch proti dvom a po dobrej kombinácii BRENT GATES doklepol puk do odkrytej brány.
Asistencie: P. Newell

02:49

Nepresná rozohrávka Nitranov sa končí zakázaným uvoľnením.

02:31

Po Horovom nahodení Kašík tentoraz radšej prikryl puk do lapačky.

01:38

Nitrania sa snažia o rýchlo odpoveď, ale Okoličányho strelu dokázal Krošelj vyraziť.

00:21

Už v úvodnej akcii Bystričanov si odrazený puk pred bránou prebral MATT WILKINS a strelou z otočky sa mu podarilo domáceho brankára prekonať.
Asistencia: P. Šenkeřík

00:01

HK Nitra: Kašík (Aittokallio) – Mezei, Cotton, Buček, Gill, Bubela, Gajdoš, Bača, Jackson, Gates, Newell – Stacha, Vitaloš, Okoličány, Čederle, Lacka – Valent, Ridzoň, Bajtek, Pobežal, Hrnka
Tréner: A. Stavjaňa

HC´ 05 Banská Bystrica: Krošelj (Belányi) – Bačík, Šenkeřík, Wilkins, Vela, Turnbull – Hora, Stránsky, Gašpar, Bíreš, Matoušek – Ďatelinka, Luža, Petriska, Langkow, Faith – Žabka, Macek, Stránsky, Výhonský
Tréner: R. Helminen.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos Extraligy. V 39. kole na seba narazia HK Nitra a HC 05 Banská Bystrica.
Nitra je momentálne v tabuľke na štvrtom mieste, pričom má rovnaký počet bodov ako tretie Košice. Práve úradujúceho majstra sa jej podarilo naposledy poraziť a celkovo má z posledných 5 zápasov 4 výhry.
Bystrica je v tabuľke šiesta, no jej uplynulá forma nie je príliš dobrá. Z posledných 5 zápasov má 3 prehry, no v nedeľu porazila prvú Spišskú.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

3:5

Góly a asistencie: 4. Gates (Newell), 27. Jackson (Buček), 46. Cotton (Hrnka) – 1. Wilkins (Šenkeřík), 14. Petriska (Bačík, Stránský), 22. Bíreš (Stránský, Hora), 36. Turnbull, 39. Wilkins (Vela, Turnbull)

HC MONACObet Banská Bystrica: Krošelj (Belányi) – Bačík, Šenkeřík, Wilkins, Vela, Turnbull – Hora, Stránsky, Gašpar, Bíreš, Matoušek – Ďatelinka, Luža, Petriska, Langkow, Faith – Žabka, Macek, Stránsky, Výhonský
Tréner: R. Helminen