1:0

koniec (0:0, 1:0, 0:0)

28.01.2024, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Jan Prošek cz

Tipsport: 1.6 4.52 5.01

Domácí Flames vyhrávají tento zápas těsně 1:0, o výhře rozhodl ve druhé třetině v přesilovce Elias Lindholm. (06:38:16)

59:18

Jacob Markström kryje kotouč poté, co zakončoval Zachary Sanford. Bude se vhazovat.

59:00

Začala poslední minuta hry v tomto zápase.

58:18

Oddechový čas pro tým Chicago Blackhawks.

58:18

Jacob Markström kryje kotouč, to už hosté hrají v šesti.

57:26

Petr Mrázek kryje velkou šanci, kterou měl soupeř. Andrew Mangiapane neuspěl z bezprostřední blízkosti.

56:02

Chicago už mnoho času na pokus o vyrovnání nemá, čas ubíhá velmi rychle.

55:39

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, Flames stále vedou. Nyní ale jsou aktivnější soupeři.

54:14

Seth Jones byl u kotouče první, což znamená, že se píská icing a vhazovat se bude před brankou Flames. Domácí zatím stále vedou.

53:12

Po zakázaném uvolnění se vrací hra před branku hostujícího celku.

52:57

Střelecky je zápas vyrovnaný, oba kluby mají na svém kontě 27 střel na branku.

50:50

Jegor Šarangovič hledal v útočném pásmu spoluhráče, ale MacKenzie Weegar nedokázal vypálit podle představ.

50:34

Komerční přestávka.

49:41

Brankář Calgary ukryl kotouč do rukavice, nechtěl rozehrávat. A tak se bude vhazovat před jeho brankou.

48:45

Nick Foligno neprostřelil brankáře soupeře, Jacob Markström kryje kotouč. Komerční přestávka.

48:30

Philipp Kurashev mohl přihrávat, ale pokoušel se sám vypracovat si střeleckou pozic.

47:08

Chicago rozehrává od své branky, následně přišlo o puk. Hosté ale situaci dva na jednoho nedokázali proměnit.

46:33

MacKenzie Weegar mohl navýšit vedení domácích, ale v rozhodující moment nedokázal přesněji trefit branku.

46:15

Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlou pasáž hry.

44:44

Nick Foligno pálil z dobré pozice, s jeho pokusem si tak tak dokázal poradit Jacob Markström.

44:15

Hra je přerušena pro zásah vysokou hokejkou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:00

Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Více ze hry mají hráči Flames.

43:15

Elias Lindholm zakončoval od modré čáry, jeho ránu zblokoval Boris Katchouk.

41:58

Jonathan Huberdeau zakončoval z dobré pozice, ale jeho rána byla před brankou zblokovaná.

41:10

Jacob Markström si poradil se střelou z velké dálky, zkoušel to Taylor Raddysh.

40:01

40:00

39:40

Už se v této třetině pravděpodobně nic nestane.

38:37

Isaak Phillips se po skvělé individuální akci dostal do zakončení, ale blafákem nedokázal překvapit brankáře Flames.

38:02

Nyní sledujeme už hru pět na pět.

37:26

Ryan Donato pálil bez přípravy, rána mu nesedla podle představ, soupeř pak vyhodil přes všechny čáry.

Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí celek se dostává do vedení, první střelu zblokoval obránce tak, že se puk odrazil znovu před branku, kde byl zcela volný a pro zakončení připravený ELIAS LINDHOLM. Neměl problém trefit odkrytou část branky. Asistence: Jegor Šarangovič a Nazem Kadri.

34:42

Chicagu se podařilo vyhodit přes všechny čáry, a tak musí soupeř znovu hledat cestu do útočného pásma.

34:26

Přesilovku hraje hostující celek, který se usadil v útočném pásmu, kde také kombinuje.

34:08

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Colin Blackwell – 2 min., podrážení.

32:36

MacKenzie Weegar vyslal nebezpečnou střelu, ale brankář Blackhawks si dokázal poradit, puk zastavil betonem.

32:16

Zachary Sanford to zkoušel individuálně, ale přes obranu soupeře se do zakončení nedostal.

31:45

Noah Hanifin rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do útoku.

30:35

Elias Lindholm mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, a tak musel znovu zasahovat brankář Chicaga.

30:02

Connor Zary pálil od modré čáry, s jeho pokusem si poradil brankář Petr Mrázek. Bude se vhazovat, komerční přestávka.

28:54

Isaak Phillips se vrací do svého obranného pásma, odkud rozehrává další zajímavou akci. Jeho tým se však k zakončení nedostal.

27:48

Střelecky je zápas vyrovnaný, oba kluby mají na svém kontě 16 střel na branku.

27:18

Petr Mrázek kryje kotouč poté, co pálil Walker Duehr. Komerční přestávka.

27:00

Sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat před branku soupeře.

25:47

Philipp Kurashev se dostal do brejku, mířil na brankáře, ale Jacob Markström se vyznamenal proti jeho blafáku.

24:40

MacKenzie Entwistle ujel z trestné lavice, a pak se dostal ke střele. Brankář si s jeho pokusem dokázal snadno poradit.

24:36

23:40

Hosté měli možnost dalšího brejku v oslabení, ale hráč minul branku.

23:21

Taylor Raddysh při vlastním oslabení vedl zajímavou akci, ale neuspěl.

22:39

Domácí celek má v úvodu druhé třetiny možnost přesilové hry.

22:36

MacKenzie Entwistle – 2 min., sekání.

22:05

Lukas Reichel hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si snadno dokázala poradit s akcí soupeře.

21:26

Dennis Gilbert se jako obránce dostal do zakončení, ale brankář si dokázal poradit.

20:36

Colin Blackwell si vypracoval výbornou střeleckou pozici, ale trefil pouze brankáře soupeře.

20:11

V Kanadském Calgary, kde je momentálně vyšší teplota než v Česku, pokračuje utkání druhou třetinou.

20:01

20:00

19:48

Domácí měli velkou šanci, ale puk nakonec míří vedle branky.

19:17

Mikael Backlund se pokoušel vypracovat střeleckou pozici, ale Matt Coronato trefil jen brankáře.

19:04

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

17:32

Nazem Kadri našel spoluhráče, ale MacKenzie Weegar minul odkrytou část branky.

17:08

Hraje se především ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.

16:18

16:06

Sledujeme už hru pět na pět, přesilovka nebyla úspěšná.

14:47

Tlak hostujícího celku pokračuje dál, následně domácí dokázali vyhodit.

14:17

Seth Jones vypracoval střeleckou pozici pro spoluhráče, Philipp Kurashev minul branku.

13:51

Adam Klapka – 2 min., hákování.

12:50

Petr Mrázek kryje kotouč poté, co pálil Noah Hanifin z bezprostřední blízkosti.

10:44

Střelecky je zápas vyrovnaný, oba kluby mají na svém kontě šest střel na branku, zatím gólmani jsou stoprocentní.

10:04

10:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, zatím čekáme na úvodní branku v tomto zápase.

09:15

Jacob Markström dokázal s vypětím všech sil zastavit střelecký pokus soupeře, Chicago mělo obrovskou příležitost.

07:48

Noah Hanifin hledal spoluhráče, Mikael Backlund minul branku z ostré pozice.

07:23

Blake Coleman měl dobrou střeleckou pozici, ale trefil jen prostor vedle branky. Nebyla to vůbec špatná střela.

06:10

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlou hru, která se zbytečně nepřerušuje.

06:01

Nazem Kadri nedokázal prostřelit brankáře soupeře, Petr Mrázek podržel puk, bude se vhazovat. Komerční přestávka.

05:11

Petr Mrázek kryje kotouč po střele, kterou vyslal Mikael Backlund. Hostující brankář si připsal úspěšný zákrok.

04:18

Nick Foligno a Taylor Raddysh sice kombinovali v útočném pásmu, ale k zakončení se nedostali.

03:14

Jacob Markström si dokázal poradit se střelou soupeře, puk vykopl betonem a o zbytek se postarala obrana.

02:04

Nazem Kadri našel spoluhráče, ale jeho tým přišel o puk. Následoval rychlý protiútok, který nebyl zakončený střelou.

01:37

Sledujeme rychlý hokej, Blake Coleman dostal sice hru do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.

01:15

Blake Coleman se dostal po rychlé akci ke střele, ale obránce Chicaga dokázal jeho pokus zblokovat.

00:39

Philipp Kurashev vyhrál vhazování v útočném pásmu pro spoluhráče, následná rána od modré čáry nebyla povedená.

00:01

Utkání právě začalo, úvodní buly pro hostující celek.

00:01

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, C. Tanev, Gilbert, R. Andersson, Kylington, Weegar – Huberdeau, Kadri, Zary – Šarangovič, E. Lindholm, Coronato – Mangiapane, Backlund, Coleman – Duehr, Schwindt, Klapka.

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones, Korchinski, Megna, Tinordi, I. Phillips – N. Foligno, Kurashev, T. Raddysh – Blackwell, Dickinson, Joe. Anderson – Reichel, Entwistle, Donato – Katchouk, Sanford, Re. Johnson.
Zápas brzy začne.
Nastoupí proti sobě dva kluby ze Západní konference. Calgary je aktuálně mimo Play-off pozice, je dvanácté. Chicago je na tom ještě hůře, v tabulce je na posledním místě. Calgary prohrálo poslední čtyři zápasy, Chicago poslední tři.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Chicago Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.