3:0

koniec (1:0, 0:0, 2:0)

28.01.2024, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • 40. kolo • Klaudia Kadlecová

Tipsport: 2.26 3.98 2.72

Trenčín víťazí nad Banskou Bystricou 3:0. Vojaci viedli do 57. minúty len 1:0, ale Charbonneau to opäť zmenil a uľahčil cestu k zisku troch bodov. Čerešničku na záver pridal Baláž do prázdnej brány. Brankár Borák si pripisuje svoje prvé čisté konto v tejto sezóne. V tomto dueli boli len dve vylúčenia, po jednom na každej strane. Na dnes je to všetko, ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. (19:29:54)

59:31

Na štadióne Pavla Demitru už všetci „pijú“.

58:47

Trenčín dal gól! Vysoký oblúčik JOZEFA BALÁŽA z obranného pásma mieril priamo od prázdnej brány Banskej Bystrice.
Bez asistencie.

58:14

Belányi je preč z brány a hostia to vyskúšajú v šestici!

58:00

Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:20

Hra sa presúva pred Belányiho po zakázanom uvoľnení.

56:08

Trenčín dal gól! Skvelý pas od Denisa Hudeca, ktorý medzi kruhmi našiel JONATHANA CHARBONNEAUA, ten si puk prehodil na bekhend a excelentne zakončuje.
Asistencie: Hudec D., Immo.

55:45

Na Petriskovu strelu zľava stihol Borák zareagovať.

55:23

Aj Belányi si pripisuje úspešný zákrok, keď strieľal Baláž.

54:41

Borák má aj po ďalšom pokuse puk v lapačke.

54:34

Od modrej napriahol Ďatelinka, ale ani s takouto strelou neuspel proti Borákovi.

54:12

53:35

Tak Belányi s famóznym zákrokom, keď sa natiahol po strele Krajčoviča!
Dnešné stretnutie sleduje 1812 divákov.

52:24

Trenčania nahodili puk do pásma a zamierili vystriedať.

51:43

Hostia v plnom počte.

51:07

Pietronirova strela trafila do tyčky!

50:16

Immo bol v pokľaku a Hora ho zasiahol hokejkou do prilby. Tento moment ostáva nepotrestaný.

49:43

Wilkins by sa dnes aj pobil, ale domáci sa nenechali do tejto situácie zaniesť.

49:43

Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Wilkins – 2 min., hrubosť.

49:31

Baláž strieľal spoza brániaceho hráča.

49:07

Gól nie je uznaný! Pokračuje sa za stavu 1:0 pre Duklu Trenčín!

49:07

Borák je prekonaný! Wilkins sa tlačil na brankára, ale bol aj v bránkovisku. Rozhodca ukázal jednoznačne, že si ide pozrieť situáciu vo videu. Skúmať sa ide asi to, či bol puk celým objemom za bránkovou čiarou.

48:44

Ďatelinka diskutuje s Conwayom. Náznaky provokácií zo strany hostí.

48:26

Píska sa icing Banskobystričanov.

47:55

Ďatelinkov pokus zľava nenarobil problémy dobre chytajúcemu Borákovi.

47:21

Belányi chytá oblúčik. Po prerušení hry vyzýval Bačík Conwaya.

46:34

Domáci v plnom počte.

46:01

Turnbull mal dnes azda štyri šance, ale opäť skvelý Borák, ktorý pri zákroku stratil aj hokejku!

45:06

Šenkeřík pálil od modrej čiary, ale Borák podržal puk s istotou.

43:45

Vojaci zaútočili v oslabení a bol to samostatný prienik Krajčoviča, ale Belányi predviedol dobrý zákrok!

43:10

Langkow v predbránkovom priestore minul odkrytý priestor brány!

42:34

Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Conway – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

42:34

Stále sa nehrá. Naďalej sa rieši situácia spojená s Conwayom a tentokrát je v hre aj videozáznam.

42:34

Prebiehala debata rozhodcov a asi som to zakríkla, pretože Conway mieri na lavicu hanby.

42:24

Hokejisti Dukly neboli dnes ešte na trestnej lavici, za čo ich treba pochváliť, pretože to nie je u nich tak častým javom.

41:15

Bírešova strela by bola veľmi nebezpečná, ale puk nezasiahol ideálne.

40:01

Dukla si aj po druhej dvadsaťminútovke drží tesný náskok 1:0. Videli sme rýchlejší hokej, ktorý ponúkol aj niekoľko zaujímavých momentov. Borák je zatiaľ stopercentný, ale ani Belányi sa nemusí za svoj výkon hanbiť. Tretia tretina sa začne približne o 18:41.

40:00

39:00

Posledná minúta druhej tretiny.

38:24

Domáci získali útočné pásmo, keď Belányi podržal puk po ľahkom nahodení.

37:04

Borák nezachytil puk za bránou a musel sa rýchlym tempom vrátiť na svoje miesto.

34:05

Conway s dobrou strelou, ale Belányi si s ňou poradil a dal si pozor aj pred číhajúcim Charbonneauom.

33:04

Banskobystričania pobudli v útočnom pásme. So strelami si Borák poradil.

30:50

Zakázané uvoľnenie Dukly Trenčín.

30:40

30:28

Starosta prihrával Mikúšovi, ktorý švihom nepremenil sľubnú šancu.

28:12

Sojčík sa dostal do zakončenia z ničoho nič, ale Belányi mu šancu zmaril!

27:44

Delovka od Faitha z osi ihriska, ale trafil len zadný mantinel.

26:09

Postavenie mimo hry Dukly. Reklamná prestávka.

25:27

Prácu mal Borák, najprv vyrazil puk po strele Wilkinsa a následne si poradil aj s dorážajúcim Langkowom.

22:31

22:26

Puk bol nastrelený na zadný mantinel, od ktorého sa odrazil pred bránu. Trenčania neboli ďaleko k tomu, aby navýšili svoje vedenie.

21:24

Takmer sa naskytol brejk pre baranov, ale domáci sa dobre vrátili smerom dozadu.

20:45

Luža sa hodil do strely a poslal tak puk do stredného pásma.

20:31

Bačík – 2 min., napadnutie.

20:19

Vojaci začali svižne. Charbonneau vystrelil z vonkajšej strany ľavého kruhu.

20:01

Prvá tretina bola poznačená častými prerušeniami, čo malo dopad aj na herné prevedenie oboch celkov. Hralo sa viac-menej vyrovnane, ale do vedenia sa dostali domáci Trenčania, ktorí od 3. minúty vyhrávajú 1:0 zásluhou Ahla. Druhá tretina sa začne približne o 17:54.

20:00

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:14

Borák rozohrával puk spoza vlastnej brány a zvládol tlak.

16:23

Zakázané uvoľnenie hostí. Vhadzovanie po pravici Belányiho.

14:34

Borák kryje puk a nasleduje reklamná prestávka.

13:57

Puk je opäť na ochrannej sieti.

12:18

Veľká šanca Dukly! Petrovický dostal prihrávku pred bránu a aj zakončil, ale Belányi ho vychytal. Domáci pokračovali vo svojom tlaku, pri ktorom ani Mikúš nepridal gól.

11:12

Borák sa predviedol! Turnbull sa naňho rútil sám a domáci brankár ukázal výborný semafor.

10:16

Borák drží puk aj po strele od Výhonského. Reklamná prestávka.

08:31

Turnbulla vychytal Borák, ktorému puk prešiel okolo bránkoviska.

08:09

Trenčania vyhrali buly a mierili dopredu. O strelecký pokus sa postaral Baláž z pravej strany.

08:01

Aj Petriska strieľal z uhla. Puk sa pravdepodobne obtrel o rameno Boráka.

06:29

Kielb bol dravý a zakončil z pravej strany už takmer z uhla. Reklamná prestávka.

05:37

Turnbull triafa len do Boráka, keď vyslal strelu z ľavého kruhu.

05:17

Vojaci sa tlačia dopredu, ale tentokrát ich zastavilo postavenie mimo hry.

02:48

Trenčín dal gól! Od modrej nastreľoval Kielb a o presný teč priamo do brány sa postaral FILIP AHL.
Asistencie: Kielb, Giľák.

01:35

Hra sa od začiatku kúskuje. Po ďalšej strele končí puk mimo ľadovú plochu.

01:22

Borák si postrážil bližšiu žrď pred Faithom.

00:46

Horova strela zblokovaná, puk sa dotkol ochrannej siete.

00:32

Banskobystričania vyhodili puk cez všetky čiary a vhadzovať sa bude pred Belányim.

00:27

Ofsajd na strane Dukly.

00:16

Wilkins ako prvý ohrozil gólmana Boráka, ale nie až tak úplne, pretože netrafil bránu.

00:01

HK DUKLA Trenčín: Borák (LaCouvee) – Kielb, Pietroniro – Petrovický, Starosta – Hlaváč, Hudec M. – Bartovič, Kupec; – Ahl, Baláž, Giľák – Hudec D., Conway, Charbonneau – Petráš, Sojčík, Immo – Krajčovič, Mikúš, Škvarek
Tréner: Milan Bartovič

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Bernát) – Bačík, Šenkeřík – Hora, Stránský D. – Ďatelinka, Luža – Žabka; – Wilkins, Langkow, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, Stránský A., Štrauch
Tréner: Raimo Helminen

Rozhodca: Baluška, Výleta – Kacej, Bogdaň.
Pekný nedeľný podvečer želám všetkým hokejovým nadšencom! Do konca základnej časti Tipos Extraligy ostáva desať kôl a o postup do štvrťfinále zabojuje HK DUKLA Trenčín proti HC´ 05 Banská Bystrica.

HK DUKLA Trenčín: Trenčianski vojaci sa nachádzajú na priečkach, ktoré im zabezpečujú len osemfinále. Aktuálne sú na tej deviatej a na posledné, priame postupové miesto im chýba deväť bodov. Na ôsmy Slovan majú manko štyroch bodov. V minulom kole podľahli na vlastnom ľade Košiciam 1:4. Ich forma nie je práve oslnivá, čo sa týka domácich zápasov.
Z posledných piatich vyhrali len jeden.
Švéd Tor Immo si na svoje konto pripísal 29 kanadských bodov a je najproduktívnejším hráčom Dukly.

HC´ 05 Banská Bystrica: Banskobystrickí barani sú momentálne na šiestej priečke, ktorá im zaručuje postup do štvrťfinále. Piate Michalovce majú rovnaký počet bodov a štvrtá Nitra o dva viac. Naposledy zvíťazili na ľade Nitry 5:3, čo bol pre nich dôležitý krok smerom dopredu. Na pôde súperov sa im až tak nedarí, posledných päť zápasov im prinieslo len päť bodov.
Traja Kanaďania sú v tabuľke produktivity v najlepšej desiatke. Sú nimi Carter Turnbull, Marcus Vela a Matt Wilkins.

Vzájomné zápasy v sezóne 2023/2024:

Banská Bystrica 5:6 Trenčín

Banská Bystrica 4:1 Trenčín

Trenčín 3:4 Banská Bystrica
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

3:0

Góly a asistencie: 3. Ahl (Kielb, Giľák), 57. Charbonneau (Hudec D., Immo), 59. Baláž

HC MONACObet Banská Bystrica: Belányi (Bernát) – Bačík, Šenkeřík – Hora, Stránský D. – Ďatelinka, Luža – Žabka; – Wilkins, Langkow, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, Stránský A., Štrauch

Rozhodca: Baluška, Výleta – Kacej, Bogdaň