5:4

po s.n. (3:2) (3:0, 0:4, 1:0 - 1:0)

28.01.2024, 17:00 • 40. kolo • Števo Lasab

Tipsport: 1.55 4.81 4.76

Zvolen najprv pohodlne a rýchlo viedol 3:0, následne inkasoval štyri góly v pätminútovom oslabení a rázom viedli 3:4 hostia. V tretej tretine Gabor šťastným gólom vyrovnal. V predĺžení mohol rozhodnúť Avtsin, mieril však do tyčky. V nájazdoch Zvolen prehrával 1:2, ale dva Bondrove góly rozhodli, že dva body zostávajú vo Zvolene. Príjemný večer a ďakujem za pozornosť. (19:47:45)

Zvolen víťazí po samostatných nájazdoch, rozhodujúci gól strieľa RADOVAN BONDRA.

7. séria 3:2

Bondra po druhý krát z ľavej strany prekonáva Krasikova pomedzi betóny.

4. séria 1:2

Réway rovnako blafák, tiež neúspešný. Rozhodcovia ale ešte išli všetko pozrieť na videu. Následne ale gól platí.

4. séria 1:1

Kašlíkov bekhendový blafák neúspešný.

3. séria 1:1

Egle premieňa pekným blafákom.

3. séria 1:0

Fortin si krásne položil Krasikova a dáva.

2. séria 0:0

Quince si pekne rozhýbal Kupskyho ale nedal.

Hecl bekhendom neuspel.

1. séria 0:0

Autsin medzi betóny neuspel.

Peter Zuzin skúsil zakončenie medzi nohy, ale puk mu skončil.

Samostatné nájazdy začínajú.
V predĺžení sme videli najprv tyčku Avtsina a následne aj niekoľko ďalších šancí. Brankári však zatiahli rolety a tak ideme do samostatných nájazdov.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:50

Rauhauser v zakončení, šiel do kľučky a Krasikov šiel do strany a podrazil Rauhausera, ale už sa nevylučuje.

64:37

Krasikov šiel z brány, ale nerozohral presne, následne si Bondra jeho rozohrávku prevzal, natlačil sa na bránu, ale strieľa nad bránu.

63:18

Fortin prihrával pred bránu Mitchovi Hultsovi, ale tomu puk už po nabruslenom ľade preskočil hokejku.

62:56

Avtsin opäť zakončoval spoza hráča a spoza Fortina mieril mimo.

61:14

Prečíslenie Zvolena, Kašlík prihrával Bondrovi, ale nič z toho nakoniec nebolo.

60:44

Avtsin strelou spoza obrancu triafa pravú tyčku!

60:02

Úvodné buly získali hostia.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Zvolenu sa v tretej tretine podarilo veľmi šťastným gólom vyrovnať, ale Liptáci následne výborne bránili a ďalší gól už Zvolenu nedovolili, preto ideme do predĺženia.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:58

Pokus o hybridný iceing Zvolenu nevyšiel. Zakázané uvoľnenie.

59:43

Mudrákova prihrávka rukou, odpískané. Buly v strednom pásme.
Dnešné stretnutie sleduje 1434 divákov.

59:05

Ruský útočník Avtsin poslal strieľanú prihrávku na bránu, kde ju tečoval Tkáč a Kupsky skoro inkasoval.

58:26

Mitch Hults síce prihrával rozumne do druhej línie, ale veľmi nepresne.

57:08

Strela Viktora Fekiača z ľavej strany, taká prízemná, presná, ale aj Krasikov bol pozorný a vyrazil ju.

56:42

Hostia v plnom počte.

56:35

Mezovský puk získal a vyhadzuje.

55:56

Mitch Hults pálil z pravej strany z prvej a Krasikov vyráža.

54:42

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
Žilka – 2 min., podrazenie.

54:42

Kevin Gabor si prebral prihrávku a už už si to mieril na bránu, no hneď na to bol faulovaný.

53:48

Sládok založil rýchly protiútok, po kľučke zakončoval Kašlík, no minul bránu.

52:40

Bondra síce našiel prihrávkou Mitcha Hultsa, ale ten spoza obrancu puk na bránu nedostal.

51:52

Viktor Fekiač v zakončení padá a vzal so sebou aj Krasikova. Následne posunutá brána a prerušená hra.

51:34

51:10

Obranca hostí Vasilyev to teraz schytal od Fortina, už po prvej zblokovanej strele sa len tak tak zdvíhal a práve inkasoval druhý krát. Rozhodcovia radšej prerušili hru. Ruský bek za potlesku tribún odkorčuľoval na striedačku.

50:15

Výborná Heclova strela z ľavej strany a Krasikov vyráža puk betónom.

49:34

Sukeľ – 2 min., sekanie.

49:00

Hostia opäť faulovali a pôjdu opäť do štyroch, avizovaná výhoda pre Zvolen.

47:57

Zvolen dal gól! Zvolen je odmenený za svoju snahu vyrovnať. Hecl pred bránou bekhendom posunul puk na KEVIBA GABORA a ten takým šťastným lobom preloboval Krasikova a vyrovnáva na 4:4.
Asistoval Marek Hecl a Dávid Mudrák.

47:03

Zvolen si teraz rozhodil súpera a následne sa do zakončenia z medzikružia dostal úplne voľný Rauhauser, mieril ale nad.

45:59

Fortin vybojoval dva puky a následne z druhého vybojovaného pálil Mudrák od modrej, Krasikov vyráža. Zvolen búši a búši, no zatiaľ je to málo.

45:19

Rýchly útok Zvolena, Viktor Fekiač najprv chcel z ľavej strany prihrávať, veľmi ale nemal komu a tak skúsil strelu na bránu. Mieril však iba do stredu brány.

44:26

44:12

Hostia puk získali a vyhadzujú ho.

43:25

Prečíslenie Zvolena v presilovke, strele Fortina, ale končí zblokovaná. Toto dnes Liptákom ide perfektne.

42:45

Kašlíkovi pri strele puk skočil a hostia ho vyhadzujú.

42:26

Quince – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

41:35

Nahodený puk do Žilku, od modrej puk došiel až do brány, kde ho Kupsky vyráža.

40:39

Zvolen začal aktívne, Kašlík pálil z ľavého kruhu a Krasikov dostal pukom do prilby.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny vyhral Quince.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:45.
Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 21-20
Vhadzovania: 21-16
Vylúčenia: 1-4
Presilovky: 0-4
Oslabenia: 0-0
Do 33.minúty Zvolen kontroloval priebeh a nevyužil tri presilovky v rade. Nasledovalo skutočne prísne vylúčenie Csányiho do konca zápasu, nuž a potom sa začali diať veci, ktoré som azda na hokeji ešte ani nevidel. Liptáci v tej istej presilovke štyrmi gólmi otočili skóre a po druhej tretine vedú už 3:4!

40:00

39:48

Zvolen v samom závere tlačí súpera a chce vyrovnať, ale hostia pozornou obranou súperovi nič nedovolili.

38:56

Aktuálne na strely 21:18, na buly 20:15.

38:30

Zuzinova prihrávka spoza brány našla Sládoka, ale ten mieri mimo.

37:54

Zvolen vyhral buly, ale následná Mudrákov apohotová strela končí opäť iba zblokovaná.

37:50

Po nepresnej rozohrávke Liptákov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Alexeia Krasikova.

37:07

Domáci konečne v plnom počte.

36:47

Egel pri strele z prvej z ľavého kruhu láme hokejku.

36:10

Liptovský Mikuláš dal gól! A máme tu štvrtý gól hostí v tej istej presilovke. MARTIN KRIŠKA strelou z prvej pred chvíľou nedal, ale teraz sa z rovnakej pozície už nemýlil a prestrelil Kupskyho – 3:4.
Asistoval Peter Hraško.

35:18

Delovka Krišku bez prípravy, ale Kupsky sa stihol presunúť a vyráža.

34:37

Liptovský Mikuláš dal gól! Neskutočné. Hostia strieľajú tretí gól v päťminútovej presilovke. Tentokrát Kupskyho prekonáva PETER HRAŠKO čistým priestrelom od modrej čiary – 3:3.
Asistoval Martin Réway.

33:34

Liptovský Mikuláš dal gól! Liptáci strieľajú aj druhý gól v presilovej hre. Sukeľ poslal strieľanú prihrávku pred bránu a našiel hokejku AURELA NAUŠA, ktorý tečom ponad lapačku prekonáva Kupskyho – 3:2.
Asistoval Jakub Sukeľ.

32:48

Liptovský Mikuláš dal gól! Hostia znižujú v presilovej hre. Lotyš Egle vystrelil z ľavého kruhu, Kupsky puk iba vyrazil pred seba kde bol ale najrýchlejší ALEXANDER AVTSIN, ktorý dorazil puk do siete – 3_1.
Asistoval Haralds Egle.

32:07

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Csányi – 5 min. + DKZ, napadnutie oblasti hlavy a krku.

32:07

Tak nakoniec po vzhliadnutí videozáznamu je to trest 5+DKZ.

32:07

Rozhodcovia ešte idú celú situáciu posúdiť aj na tablete na trestnej lavici.

31:59

Csányi tvrdo telom sundal Lahtinena a určite pôjde na trestnú, výhoda pre Mikuláš.

30:48

30:47

Strela Rauhausera od modrej, ale končí iba ztečovaná mimo.

29:53

Zvolen si teraz v presilovke posiela ťažké krížne prihrávky, ktorú aj teraz hostia vystihli a puk vyhodili.

29:27

Hostia vo štvorici.

28:47

Nasleduje 40s presilovka domácich 5:3.

28:47

Nespala – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

28:47

Zuzinova strela do betónu, následne Hraško zlomil hokejku a pri pokuse prestriedať niekde hostia videli na ľade päticu Liptákov.

27:27

Ľalík – 2 min., hákovanie.

27:27

Peter Zuzin v úniku, v nájazde bol pri zakončení faulovaný a Zvolen si zahrá tretiu presilovku.

27:10

Rauhauser bol na modrej pod tlakom a tak iba nahodil na bránu a po teči Mitchu Hultsa puk takmer skončil v sieti.

26:10

Ďalšia šanca hostí, ale Sukeľ mieste strely z ľavej strany poslal nečakane prihrávku na pravo a tú nečkali ani jeho spoluhráči.

25:30

Šanca hostí, Aurel Nauš zakončoval tesne za ľavým kruhom z dobrej pozície a Kupsky teraz vytiahol kľúčový zákrok.

25:23

25:12

Výborná Zuzinova strela z pravého kruhu a Krasikov zázračne vyráža držadlom hokejky.

24:20

Táto presilovka domácich akosi nejde, viazne kombinácia a hostia práve puk vyhodili.

23:23

Hraško – 2 min., podrazenie.

22:37

Mikuláš momentálne aktívnejší. Najprv strela Aurela Nauša, následne na to zblokovaný pokus Egleho, nuž je sympatické, že hostia zápas nezabalili a hrajú aj za stavu 0:3.

21:45

Quince posielal bekhendom prihrávku pred bránu, tá aj prešla pred bránu ale tam už žiaľ nenašla nikoho.

21:09

Na ľade zostáva ležať hosťujúci Mezovský, ktorý inkasoval neúmyselný úder lakťom zrejme do tváre. Nakoniec ale odkorčuľoval po svojich.

20:53

Mudrákova zblokovaná strela na bránu ani nedošla.

20:02

Úvodné buly druhej tretiny vyhral domáci Mitch Hults.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:50.
Strely na bránu: 14-6
Vhadzovania: 13-6
Vylúčenia: 1-1
Presilovky: 0-0
Domáci aj dnes podobne ako v piatok začali tlakom, akurát s tým rozdielom, že dnes sa trafili už z druhej šance. Následne v druhej minúte Hecl zvýšil na 2:0 a neskôr aj na 3:0. A to ešte nebolo z jeho strany všetko, mohol dať aj na 3:0 a aj na 4:0. Liptáci mali v závere tiež dve šance, ale zatiaľ gól nestrelili. Domáci súpera jasne prevýšili a zaslúžene vedú o tri góly.

20:00

19:58

Prvá tretina končí v útočnom pásme Zvolena, keď ešte domáci hráči ťažia z tlaku po uplynulej presilovke.

19:30

19:29

Hostia výborne blokujú domáce strely a práve znemožnili zakončenie ďalším dvom domácich hráčom.

18:50

Aj tretia strela Fortina končí zblokovaná a pri pokuse o štvrtú mu hostia puk vypichli.

17:57

Dve strely Fortina z ľavej strany, ale oba končia zblokované.

17:29

A.Nauš – 2 min., podrazenie.

17:10

Lahtinen posielal ľahkú prihrávku cez hokejku súpera na Aurela Nauša, tá mu ale preskočila hokejku.

16:22

Cole Hults vysunul do úniku Kašlíka, ale ten do samostatného nájazdu napokon nešiel, pretože zle spracoval puk a ani následná zadovka na Mitcha Hultsa nebola presná.

15:56

Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Jakea Kupskyho.

14:59

Martin Kriška v obrovskej šanci. V prečíslení dvoch na jedného zakončoval na vyrážačku, ale chýbalo v jeho zakončení málinko viac presnosti.

14:53

Po presilovke hostí, ktorá v podstate ani nebola sa ku slovu dostali opäť domáci. Fortin strieľal z ľavej strany, ale Aurel Nauš jeho strelu zblokoval vysoko do ochrannej sieti.

14:29

Domáci v plnom počte.

14:09

Hosťom sa presilovka nedarí, Fekiačovi ušiel puk do stredného pásma.

13:30

Zvolen tretí krát vyhadzuje, hostia ešte prakticky ani neboli v pásme.

12:59

Liptáci stále iba v strednom pásme.

12:29

Sládok – 2 min., vrazenie na mantinel.

12:29

Prvá šanca hostí, ale Mezovského strelu domáci zblokovali. Následne tvrdý zákrok Sládoka práve na Mezovského a nasledovalo jasné vylúčenie.

11:30

Hetrik Mareka Hecla bol na dosah, krásne si v strednom pásme obhodil obrancu a v úniku z ľavej strany šiel do blafáku, ale mieril iba do Krasikova.

10:26

Fortin sa pekne uvoľnil a bekhendom poslal prihrávku pred bránu, ktorá síce nikoho nenašla, ale takmer skončila v sieti.

09:51

Výborná krížna Sládokova prihrávka na voľného Fortina, ale jeho následnú strelu Krasikov chytá.

09:34

Aktuálne na strely 7:4, na buly tiež 7:4.

09:23

Chyba v rozohrávke Zvolena, Nespala ukoristil puk a spoza modrej a spoza obrancu ho poslal na bránu. Toto ale Kupskyho nemohlo ohroziť.

08:10

Aurel Nauš teraz zlomil hokejku a okamžite bol z toho pomerne veľký tlak domácich, ale nič dôležitého sa počas toho tlaku neudialo.

06:56

Hostia sa akože snažia, ale absolútne sa zatiaľ nevedia cez súpera presadiť.

05:32

Zvolen dal gól! Prečíslenie Zvolena dvoch na jedného končí tretím gólom v sieti Krasikova. Viktor Fekiač unikol s MAREKOM HECLOM a druhý menovaný po sťahovačke strelou puk zavesil do pravého horného rohu – 3:0.
Asistencia Jakub Kolenič a Alec Rauhauser.

04:50

Aktuálne tlak Zvolena, ale rovnako ako Mikuláš aj oni odišli bez nejakej šance.

03:48

Mitch Hults zakončoval síce z uhla, ale vylepšil si pozíciu a Krasikov teraz dobrý zákrokom jeho pokus vyráža.

03:29

Tlak hostí. Zverenci Jamieho Russella pod tlakom len vyhadzujú puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie. Ďalšie buly v ich obrannom pásme.

02:58

Hostia prvý krát nasťahovaní na dlhšiu dobu v útočnom pásme, ale na ich šancu zatiaľ čakáme.

01:51

Zvolen dal gól! Krasikov dnes nie je vo svojej koži. Toto zakončenie MAREKA HECLA švihom z ľavej strany na lapačku sa určite dalo aj chytiť – 2:0.
Asistoval Viktor Fekiač a Jozef Sládok

00:45

Zvolen dal gól! Zvolen po druhej šanci hneď v úvode otvára skóre. Prvú strelu Kašlíka ešte Krasikov vyrazil, ale na následnú dorážku DÁVIDA MUDRÁKA už bol prikrátky – 1:0.
Asistovali Matej Kašlík a Alexandre Fortin.

00:17

Už po 17 sekundách sa Zvolen dostal do zakončenia. Mitch Hults zakončil cez Žilku, ale Krasikov bol na mieste.

00:02

Úvodné buly stretnutia vyhral HOSťUJúCI eGLE.

00:01

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...

HKM Zvolen: Kupsky (Petrík) – C. Hults, Mudrák (A), Rauhauser, Gachulinec, Sládok (C), Čulík – Kašlík, M. Hults, Fortin – Zuzin (A), Marcinek, R. Bondra – Hecl, V. Fekiač, Kolenič – Csányi, K. Gabor, A. Mišiak
Tréner: Jamie Russell

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Mezovský (A), Lalík, Žilka, Vasilyev, Hraško, F. Fekiač, Nátny – Avtsin, Quince, Tkáč – A. Nauš, Egle, Lahtinen – J. Sukeľ (C), Réway (A), Berry – T. Nauš, Kriška, Nespala – Vojtech
Tréner: Juraj Faith

Rozhodca: Jobbágy, Crman – Pribula, Gegáň (video – Mihálik).
Príjemný podvečer zo Zvolena...
Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítame pri sledovaní 40.kola Tipos extraligy HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš. My vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás od modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Zvolen v piatok síce zdolal Nová Zámky, ale iba za dva body, keď konečne po veľmi dlhej dobe uspel v predĺžení. Nehovoriac o tom, že predĺženie si vynútil až v záverečnej hre bez brankára iba jednu jedinú sekundu pred koncom základnej hracej doby. Novozámčanov mohlo vtedy aj poraziť. Novému trénerovi Russellovi teda vyšla premiéra a rovnako aj novej posile Kanadskému útočníkovi Fortinovi, ktorý nielenže otvoril skóre, ale ešte aj rozhodol v presilovke v predĺžení. Takýto skvelý obrat môže Rytierov dobre nakopnúť aj do dnešného dôležitého stretnutia, pretože stred tabuľky je veľmi vyrovnaný a každý bodík má cenu zlata.

Liptovský Mikuláš v piatok prehral tretí krát v rade. Po dvoch domácich prehrách s Humenným a Michalovcami Liptáci tentokrát nestačili na Bratislavský Slovan. Pritom sa ujali vedenia gólom Jakuba Sukeľa, ale to bolo z ich strany všetko a nakoniec súperovi podľahli 1:3. Mikulášu patrí desiata priečka s 52 bodmi a na deviaty Trenčín má manko iba dva body. Tri teoretické body zo Zvolena by sa teda aj Liptákom veľmi hodili. Otázka pred zápasom by mohla znieť: zlomia zverenci Juraja Faitha sériu prehier, alebo ju natiahnu? Uvidíme.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

5:4

Góly a asistencie: 1. Mudrák (Kašlík, Fortin), 2. Hecl (V. Fekiač, Sládok), 6. Hecl (Kolenič, Rauhauser), 48. K. Gabor (Hecl, Mudrák), rozh. náj. R. Bondra – 33. Avtsin (Egle, Réway), 34. A.Nauš (Sukeľ), 35. Hraško (Réway), 37. Kriška (Hraško, Berry)