3:1

koniec (1:0)

22.10.2015, 19:00 • Stadio Olimpico • 3 • Skupina G • Matúš Macháč

Fortuna: 1.45 4.45 7.2

Máme za sebou skvelý zápas skupiny G. Domáce Lazio hralo od 6. minúty bez vylúčeného Maurícia. Domáci však dokázali zvíťaziť 3:1. V závere po faule Abdoulaya Konka mohol pridať z penalty svoj druhý gól v zápase Søderlund, no proti tomu bol výborne chytajúci Berisha, ktorý jeho penaltu zlikvidoval. Lazio sa tak osamostatnilo na prvej priečke so 7 bodmi keďže v druhom zápase skupiny podľahol Dnepropetrovsk Saint Etiennu 1:0. Hostia figurujú na poslednej priečke s jedným bodom. (20:55:15)

90+2

Krásna akcia domácich, ktorej chýbala už len čerešnička na torte v podobe gólu.

90+1

Priamy voľný kop sa bude zahrávať z ľavej strany. Loptu majú teda domáci hráči.

90+1

Nadstavovať sa budú tri minúty.

90

Žltú kartu dostáva Alessandro Matri (Lazio Rím), ktorý sa dostal do konfliktu s obranou po mávanom ofsajde.

89

Striedanie v tíme Rosenborg BK: z ihriska odchádza Ole Selnæs, prichádza Matthías Vilhjálmsson.

88

Šanca Lulica odčiniť spôsobenú penaltu. Jeho zakončenie však končí mimo brány domácich.

87

Candreva sa dnes celý zápas baví hrou a teraz si robí doslova dobrý deň z hráčov v bielych dresoch.

87

Obrovská šanca domácich. Bol však mávaný ofsajd.

86

Domáci teraz držia loptu ďaleko od svojej brány na polovici súpera.

85

Nakopnutý center končí v rukaviciach domáceho brankára.

84

Žltú kartu dostáva Sergej Milinković-Savić (Lazio Rím) za nedovolený zákrok.

84

Všetko je už v poriadku a hostia v duchu fér plej vrátili loptu domácim.

83

Hra prerušená. Na zemi zostal ležať Hoedt.

82

Na druhej strane pokus o rýchly kontaktný gól. Strela Midtsjoa končí však mimo tri žrde domácej svätyne.

80

80. Antonio CANDREVA - 3:1

80

Lazio dalo gól! Gól strelil ANTONIO CANDREVA. Na dva krát ale predsa! Brankár dokázal penaltu vyraziť, no len smerom ku Candrevovi, ktorý už na druhý pokus usmernil loptu do siete.

78

78.

78

Bola nariadená penalta. Lulic zrazil protihráča na zem a rozhodca bol dostatočne blízko na to aby zapískal penaltu.

78

Rohový kop pre Rosenborg po zrazenej prihrávke Skjelvika.

76

Striedanie v tíme Rosenborg BK: z ihriska odchádza Jonas Svensson, prichádza Anders Konradsen.

75

Striedanie v tíme Lazio Rím: z ihriska odchádza Stefano Mauri, prichádza Sergej Milinković-Savić.

75

Jensen je vyzutý.

74

Na strely do priestoru brány vedú hostia 3:2.

73

Obrovská šanca Søderlunda, ktorý mohol hlavičkou vyrovnať.

70

Striedanie v tíme Lazio Rím: z ihriska odchádza Felipe Anderson, prichádza Senad Lulić.

69

69. Alexander SØDERLUND - 2:1

69

Tím Rosenborg práve strelil gól! Gól strelil ALEXANDER SØDERLUND, ktorý si nabehol na krásny center a hlavičkou znižuje skóre zápasu.

68

Ofsajd po krásnom centri domácich.

67

Až osem hosťujúcich hráčov bránilo teraz štyroch domácich.

65

Lopta teraz putuje z kopačiek hostí na kopačky domácich a zas naspäť. Vyplýva z toho teda, že hra je plná nepresností.

63

Žltú kartu dostáva Johan Lædre Bjørdal (Rosenborg BK).

62

Striedanie v tíme Rosenborg BK: z ihriska odchádza Mikael Dorsin, prichádza Tobias Mikkelsen.

61

Vysunutie Candrevu, ktorý v snahe obhodiť si brániaceho hráča si hodil loptu ďaleko od nohy a nestihol ju dobehnúť.

60

Na druhej strane dlhý center, teda lopta končí za čiarou a bude nasledovať kop od brány domácich.

59

Skvelé dotláčanie teraz predviedli domáci, keď z nevinnej lopty dokázali vybojovať šancu a donútiť brankára k zákroku.

58

Matri skóruje po elegantnej pätičke od Candreva. Gól však neplatí kvôli tesnému postaveniu Matriho mimo hry.

57

Center bol však lahôdkou pre domáceho brankára.

56

Nedovolený zákrok. Kopať sa bude z pravej strany. Miesto je ideálny na center.

56

Loptu teraz držia dlhšiu dobu na kopačkách hostia, ktorí sa pokúsia o kontaktný gól.

54

54. Felipe ANDERSON - 2:0

54

Lazio dalo gól! Gól strelil FELIPE ANDERSON. Matri bol opäť krásne vysunutý. Neulakomil sa však na strelu a nahral nabiehajúcemu Andersenovi, ktorý trafil presne k ľavej žrdi.

53

Lopty sa však zmocnili obrancovia a ihneď rozbehli rýchly protiútok.

52

Po rýchlom brejku domácich nasleduje rohový kop.

51

Dlhá lopta dobehu končí za čiarou. Nasleduje kop od brány domácich.

50

Pekná akcia hostí, ktorá bola však prerušená zdvihnutou zástavkou postranného rozhodcu.

49

Nasleduje niečo podobné po písknutie ruke na strane hostí.

48

Domáci sa nikam neženú s rozohrávku po nedovolenom zákroku.

47

Ďalekonosná strela v podaní Rosenbergu. Tú však poľahky skrotil Berisha.

46

Uvidíme čo do druhého polčasu prinesú hráči Rosenborgu, ktorí sú v početnej výhode.

46

Prvý polčas je teda za nami. Hra je po vylúčení Maurícia z Lazia veľmi vyrovnaná. Gól sa však podaril streliť aj tak domácim a vedú po polčase 1:0. Držanie lopty ma väčšie Rosenborg, no futbal sa hrá na góly. Uvidíme s akým receptom dôjde kouč hostí a čo nové prinesie do druhého polčasu. V druhom zápase skupiny G vedie po polčase Saint Etienne nad Dnepropetrovskom 1:0. Online prenos si môžete pozrieť na http://www.onlajny.eu/match/index/date/2015-10-22/id/157379

45+1

45+1

Nadstavuje sa jedna minúta. Domáci začali nadstavený čas útočným faulom.

45

Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času prvého polčasu.

43

Trma vrma pred bránou hostí. Skvelou individuálnou akciu sa blysol Anderson, ktorý myslím si zbytočne nahrával.

40

Loptu majú na kopačkách domáci, ktorým jasne narástlo sebavedomie po strelenom góle. Netreba však zabúdať, že sú v početnej nevýhode.

38

Nebol však rozohraný podľa predstáv a tak bude nasledovať odkop od brány domácich.

38

Faul domácich a bude sa zahrávať priamy kop z ľavej strany.

36

36.

36

Ďalšia žrď! Nie som si istý či opäť náhodou končekmi prstou nevytlačil domáci brankár loptu po hlavičke na tyčku.

36

Strela hostí, ktorú si s prehľadom postrážil Berisha.

35

Hra je vo fáze, kedy sa prelieva zo strany na stranu, no žiadnu veľkú šancu nám posledné minúty nepriviedli.

33

Útočný faul. Faulovaný Candreva a faulujúci Jensen si tam ešte niečo vysvetlovali.

32

Lopta opäť na kopačkách hostí.

30

Brankár Berisha končekmi prstov vytlačil loptu na tyčku.

30

Žrď na druhej strane!

28

28. Alessandro MATRI - 1:0

28

Lazio dalo gól! Gól strelil ALESSANDRO MATRI. Nedáš dostaneš. Po briliantnej nahrávke od Cadreva sa ocitol Matri sám pred brankárom a nemýlil sa.

28

Veľká šanca hostí! Domáci brankár však skvelo prečítal prízemný center a tak končí lopta v jeho náručí.

26

S dominanciou na lopte teraz hráči v bielych dresoch, teda Rosenborg.

25

Po rohovom kope sa hostia dostali k hlavičke. Tá končí tesne mimo ľavej žrde domácej bránky.

24

Hra je veľmi vyrovnaná, ale zdá sa mi, že trochu navyše majú hráči Rosenborgu.

22

Strela Midtsjoa z Rosenborgu končí nad bránou Berishy.

21

Domáci v tmavo-modrých dresoch sú podporovaní skvelým publikom.

19

Mávaný ofsajd na strane hostí.

19

Lazio aj s 10 mužmi na ihrisku hrá s veľkým kľudom.

17

Po zblokovanej strele Lazia sa lopta odrazila ešte od útočiaceho hráča a tak nasleduje kop od brány.

16

Trma vrma pred bránou hostí. Lopta je však už v bezpečí.

15

Útočný faul hostí. Po kolmici do šestnástky si jeden z útočiacich hráčov pomohol rukami a dopustil sa faulu.

13

Séria nahrávok na strane hostí skončila po neúspešnej nahrávke a tak sú pri lopte domáci.

12

Faul hostí na polovici ihriska.

11

Dlhú nakopnutú loptu nedokázal nabiehajúci hráč dobehnúť. Nasleduje kop od brány Lazia.

10

Striedanie v tíme Lazio Rím: z ihriska odchádza Ogenyi Onazi, prichádza Santiago Juan Gentiletti.

10

Tlak pred bránou domácich zavŕšený strelou mimo.

8

Lazio však útočí naďalej. Pískaný je však ofsajd.

7

Priamy kop zahrali hostia len do múru.

6

Červenú kartu dostáva Maurício (Lazio Rím). Po nešťastnom odskočený lopty od nohy Maurícia sa rútil jeden z útočníkov sám na bránu a tak musel zatiahnuť Maurício ručnú brzdu. Rozhodca jeho šmýkačku posúdil ako zákrok na červenú kartu.

5

Jasným favoritom je dnes domáce mužstvo a tak má na kopačkách aj častejšie loptu.

4

4.

4

Z rohu po hlavičke žrď a po dorážke brvno!

3

Prvá nebezpečnejšia šanca domácich. Loptu však odvrátil obranca na rohový kop.

1

Prvý mali šancu hostia, brankár Berisha je však pozorný.

1

Lazio Rím: Berisha – Konko, Maurício, Hoedt, Radu – Cataldi, Onazi – Candreva, S. Mauri (C), Anderson – Matri.
Náhradníci: Marchetti – Basta, Gentiletti, Klose, Lulić, Milinković-Savić, R. Morrison.

Rosenborg BK: André Hansen – J. Svensson, Lædre Bjørdal, Eyjólfsson, Dorsin – Jensen (C), Selnæs, Midtsjø, de Lanlay – Søderlund, Skjelvik.
Náhradníci: Alexander Hansen – Konradsen, Mikkelsen, Pedersen, Reginiussen, Stamnestrø, Vilhjálmsson..
Vítam vás pri dnešnom online textovom prenose zo zápasu tretieho kola skupinovej fázy Európskej ligy. V skupine G proti sebe dnes nastúpia domáci Taliani z Lazia Rím, ktorí budú hostiť nórsky Rosenborg. Celky v skupine delia tri miesta, no aj tri body, teda je všetko otvorené.

Lazio
Zverenci talianskeho kouča Stefana Piolia sa po dvoch kolách nachádzajú na prvom mieste pred ukrajinským Dnepropetrovskom, s ktorým v prvom zápase remízovali 1:1. Ich druhý zápas v skupine bol o niečo úspešnejší, keď sa im doma podarilo poraziť Saint Etienne tesne 3:2. Domáci budú chcieť určite získať plný počet bodov aby sa výrazne priblížili k postupu zo skupiny.

Rosenborg
Na druhej strane bude stáť tréner Kare Ingebrigtsen a jeho družina. Rosenborg nemá zatiaľ ideálny vstup do súťaže. Nachádzajú sa totiž na poslednej priečke s jedným bodom po remíze v prvom zápase so Saint Etienne 2:2. V druhom zápase skupiny hostili Ukrajincov, ale v tomto zápase sa im nepodarilo získať ani bod keď prehrali najtesnejším rozdielom 1:0 po góle v osemdesiatej minúte. Hostia budú teda chcieť prvý krát v tomto ročníku Európskej ligy na plno bodovať. Uvidíme či sa im to podarí.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.