26.01.2018, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Tomáš Reiner (@ReinyTom) cz

Dominik Simon (PIT) 2+0, 3 střely, TOI 13:51 (03:55:07)
Hvězdy utkání

1. Jevgenij Malkin (PIT) 2+1
2. Dominik Simon (PIT) 2+0
3. Sidney Crosby (PIT) 0+3
Statistiky: Střely na bránu: 39-26; Zablokované střely: 13-10; Vhazování: 47%-53%; Hity: 18-17; Přesilové hry: 2/2-1/5; Trestné minuty: 10-4.
Český útočník Dominik Simon opět řádil, když stejně jako Jevgenij Malkin vstřelil dva góly a přispěl výraznou měrou k pátému domácímu vítězství Penguins v řadě. Sidney Crosby a Phil Kessel zaznamenali tři kanadské body za tři asistence a Pittsburgh už vedl ve třetí třetiny 6:0. Wild poté sice třikrát v řadě dokázali skórovat, na jejich prohře už to ale nic nezměnilo. Konečný výsledek v PPG Paints Areně. Pittsburgh Penguins 6 Minnesota Wild 3.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:20

Casey DeSmith se u své pravé tyče ocitl z brány a vkleče nakonec zabránil Wild puk vydolovat. Dobrá práce.

57:37

A další zakázané uvolnění Penguins po vyhození přes všechny čáry. Vhazování před Caseym DeSmithem.

57:24

Penguins se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Domácí hráči nyní hrají hodně jednoduše.

57:08

Patric Hörnqvist se v blízkosti levé tyče ocitl také v dobré šanci, jenže z úhlu trefil pouze hruď Alexe Stalocka.

55:58

Penguins z levého křídla krásnou střelou mířili nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, kde Alex Stalock sice v lapačce neudržel, dokázal ho ale vyrazit mimo, což je nejdůležitější!

55:24

Bryan Rust se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže trefil levý beton Alexe Stalocka, kterému vzápětí pomohli spoluhráči, kteří jeho následné dorážky zablokovali!

54:23

Alex Stalock zastavil nahození Penguins od modré čáry a zmrazil puk pod lapačkou. Komerční přestávka.

53:58

Conor Sheary na pravém křídle spěchal za pukem, Alex Stalock proti němu ale rychle vystartoval, aby ho holí odpálil.

51:46

51:46 Jonas BRODIN - 6:3

51:46

Minnesota právě vstřelila branku!
JONAS BRODIN napřáhl od modré čáry k prudké táhlé střele, která nad lapačkou Caseyho DeSmitha zamířila do pravého horního rohu brány! Nádherná střela, po které Wild skórovali třikrát v řadě. Asistence: Marcus Foligno a Eric Staal.

50:50

50:50 Mikael GRANLUND - 6:2

6:3

Góly a asistencie: 4. Simon (Crosby, Cole), 10. Malkin (Crosby, Kessel), 30. Hagelin (Malkin, Kessel), 31. Dumoulin (Crosby, Hagelin), 42. Malkin (J. Schultz, Kessel), 43. Simon – 49. E. Staal (Prosser, M. Foligno), 51. Mikael Granlund (Suter, Zucker), 52. Brodin (M. Foligno, E. Staal)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (M. Murray) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Cole, Oleksiak – Simon, Crosby (C), Sheary – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Guentzel, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Dea, Rust.

Minnesota Wild: Dubnyk (31. Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Winnik, E. Staal, Parise (A) – Rau, Coyle, J. Eriksson Ek – M. Foligno, Cullen, Ennis.

Rozhodca: Justin StPierre, Francois StLaurent. Čároví: Lonnie Cameron, Scott Driscoll

Diváci: 18453