NHL

Dallas Stars – Toronto Maple Leafs

1:4

koniec (0:1, 1:2, 0:1)

26.01.2018, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny) cz

Tipsport: 1.89 4.02 3.55

S konstatováním, že dnešní utkání v American Airlines Center v Dallasu sledovalo 18 225 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (05:17:37)

3. William Nylander (TOR) 0+2
Utkání je u konce a z vítězství se raduje hostující Toronto. Javorové listy šly do vedení v 16. minutě, kdy se po krásné kombinaci prosadil Nazem Kadri. Na další branku se čekalo do druhé třetiny, ale znovu to byli hosté, kdo skóroval. Zach Hyman dorazil střelu Van Riemsdyka, a když se pak Toronto radovalo ještě po šťastné brance Nazema Kadriho, bylo to již 0:3. Dallas sice zabral, avšak na snížení Tylera Seguina už posléze nikdo z domácích nenavázal. Naopak se ve 43. minutě mohl radovat Auston Matthews, jenž stanovil finální podobu skóre.

Střely na bránu

Dallas Stars – 40
Toronto Maple Leafs – 29

59:32

Johns to zkusil nevýrazným bekhendem z levého kruhu. Dallas se tak přeci jenom ještě snaží o snížení.

59:13

Ještě jedna šance. Po Bennově zakončení z mezikruží se k dorážkám na hranici brankoviště dostal Alexandr Radulov. McElhinney si opět počínal fantasticky.

58:24

Toronto v pohodě vyváží kotouč až o útočného pásma. Tohle už hosté bez potíží zvládnou.

57:56

Nebezpečně tečované nahození od modré čáry. Kotouč však i přes Ritchieho vstoupení do střely zamířil do lapačky.

57:24

Krásný zákrok předvedl Bishop, který si počíhal na svižnou střelu z pravého kruhu. Bez své druhé branky v utkání tak zůstal Matthews.

57:18

Radulov se snažil o založení nadějnější akce. Následný střelecký pokus Jamieho Benna však skončil na chráničích soupeře.

56:22

Dallasu se ale nedaří vyprodukování nějakého déletrvajícího tlaku. Toronto má závěr utkání pevně pod kontrolou.

55:22

Devin Shore nyní využil nečekaného odrazu od mantinelu a po nahození od spoluhráče si dokázal nabruslit mezi kruhy. McElhinney však včas vyjel, zmenšil střelecký úhel a fantasticky zakročil.

55:10

Ofsajd zastavuje další útočné choutky domácího mužstva.

54:47

54:38

Hned čtyři střelecké pokusy z větší vzdálenosti teď letěly na McElhinneye. Především ten poslední z vrcholu levého kruhu byl nadějný, avšak hostující gólman se stačil přesunout.

53:59

Na ledě jsou čerstvé síly a Dallas konečně rozjíždí přesilovkovou souhru v blízkosti McElhinneyovy brány.

53:23

Přesilové hry dnes rozhodně nejsou silnou stránkou Dallasu. Domácí se do útočného pásma dostal až nyní a navíc bylo k vidění jen slabé zakončení zleva.

52:47

Šance pro domácí celek. Zach Hyman (TOR) se dopustil nedovoleného bránění.

1:4

Góly a asistencie: 38. Seguin (Radulov) – 16. Kadri (Marner, Gardiner), 22. Hyman (W. Nylander), 30. Kadri (Bozak, Gardiner), 43. Matthews (W. Nylander, Gardiner)

Dallas Stars: Bishop (Lehtonen) – Lindell, J. Klingberg (A), Hamhuis, Pateryn, Heatherington, Johns – Ja. Benn (C), Seguin (A), Radulov – D. Shore, Spezza, Janmark – Roussel, Faksa, Pitlick – Elie, Dickinson, B. Ritchie.

Toronto Maple Leafs: McElhinney (Andersen) – Gardiner, Hainsey, Dermott, C. Carrick, Borgman, R. Polák – Hyman, Matthews, W. Nylander – Marleau (A), Kadri, Marner – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – Komarov (A), D. Moore, Kapanen.

Rozhodca: Dwyer, Rank – Nagy, Gibbs

Diváci: 18 225