koniec (2:0, 0:0, 5:1)

03.01.2021, 15:00 • Arena 2000, Jaroslavl • Karel Jedlička cz

Tipsport: 1.5 5.15 5.08

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 40:28 (10:7, 12:12, 18:9), vhazování 35:27, hity 11:22, čas v útoku 13:35 – 10:51, vyloučení 4:6, navíc Malychin (VŤZ) 5+do konce, využití 2:0, v oslabení 2:0.

Československá stopa:

Jakub Jeřábek (Viťaz) 0+0, 1 střela, 2 trestné minuty, čas na ledě 20:36 (17:30:21)
Hokejisté Viťazu nejen že neoplatili Jaroslavli debakl 0:5 z vlastního stadiónu, ale po kolapsu v závěru zápasu opouštějí led s ještě vyšším výpraskem. Ještě v 52. minutě se přitom opájeli nadějí na bodový zisk, když z krásné akce snížil na 2:1 Hultström a hosté přežili i bez čtyř vteřin kompletní dvě minuty v dvojnásobném oslabení.
Dva slepené góly během 19 vteřin však utkání rozhodly, demoralizovaní hosté po další várce zbytečných faulů inkasovali ještě dvakrát za 31 sekund v oslabení a při poněkud zbytečné power-play v poslední minutě ještě posedmé.
Hrdinou překrásného hokejového představení byl finský útočník Teemu Pulkkinen, který zapsal pět bodů za hattrick a dvě asistence.

59:42

59:42 Teemu PULKKINEN - 7:1

59:42

Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí hráli v poli ve čtyřech proti šesti, Ivanov navíc ztratil o hůl, ale to vůbec nevadilo. Prokázal totiž i fotbalové dovednosti a díky jeho bodlu se raduje z hattricku trefou do prázdné klece TEEMU PULKKINEN.
Asistence: Georgij Ivanov.

59:07

Zajímavý taktický prvek, v přesilovce odvolává Viťaz brankáře, zřejmě se pokusí ještě srovnat pětigólové manko.

58:37

Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Arťom Iljenko – 2 min., podrážení).

57:46

56:55

56:55 Michail BĚLJAJEV - 6:1

56:55

Stále pokračuje klasická přesilovka, domácím nevadilo rozehrát skvostnou akci na jeden dotek až z vlastní poloviny. MICHAIL BĚLJAJEV si najel za obranu a sám před brankářem skvěle zvedl puk do horního růžku. Lokomotiv tak překonal pětigólovou normu proti Viťazu z posledních utkání.
Asistence: Rušan Rafikov, Denis Alexejev.

56:24

56:24 Teemu PULKKINEN - 5:1

56:24

Dvojnásobnou přesilovku domácí rychle využívají. TEEMU PULKKINEN nic nevymýšlel a napnul síť dělovým golfákem z vrcholu kruhu.
Asistence: André Petersson, Artur Kajumov.

55:44

Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast (Igor Golovkov – 2 min., hrubost). Úplně nesmyslný faul po odpískání na dorážejícího Landera posílá hosty znovu do tří, a to na celé dvě minuty.

55:34

Teemu Pulkkinen byl blízko čtvrtému kanadskému bodu, když nikým neobtěžovaný o vlásek přestřelil dělovým příklepem z levého kruhu.

54:46

Domácí jsou v plném počtu a mají k dispozici tři minuty přesilové hry.

52:46

Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Atte Ohtamaa – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast (Fjodor Malychin – 5 min. + osobní trest do konce utkání, úder hlavou).

52:46

Na ledě vypukla hromadná bitka, faulovaný Malychin neovládl vášně a praštil hlavičkou do obličeje domácího Ohtamu.

52:07

52:07 Artur KAJUMOV - 4:1

52:07

Dvojitý úder během 19 vteřin jako z nejlepších dob sovětské hokejové školy. Domácí z brejku rozebrali obranu Viťazu do šroubku a ARTUR KAJUMOV doklepl do prázdné brány.
Asistence: Alexej Marčenko, Teemu Pulkkinen.

7:1

Góly a asistencie: 9. Lander (Pulkkinen), 13. Ivanov (Rafikov), 52. Pulkkinen (Barancev, Tkačov), 53. Kajumov (A. Marčenko, Pulkkinen), 57. Pulkkinen (A. Petersson, Kajumov), 57. Beljajev (Rafikov, Alexejev), 60. Pulkkinen (Ivanov) – 46. Hultström (Tedenby, Daugavinš)

Lokomotiv Jaroslavľ: Pasquale (Konovalov) – Rafikov, A. Marčenko, M. Osipov, Ohtamaa, Barancev, Čerepanov, Malyšev – A. Petersson, Tkačov, Korškov – Pulkkinen, Kajumov, Lander – Kraskovskij, Beljajev, Alexejev – Ivanov, Iljenko, Darjin.

Viťaz Moskovská oblasť: Todykov (I. Ježov) – Pylenkov, Jeřábek, Voronkov, Hultström, Borodkin, Golovkov, Pautov – Tedenby, Danforth, Daugavinš – A. Sjomin, Dergačov, Moisejev – Grebenščikov, Laričev, Malychin – V. Popov, Arťuchin, Sergejev.

Rozhodca: Kuljov, Ovčinnikov – Sadovnikov, Sivov