koniec (1:0, 2:1, 2:0)

03.12.2021, 19:15 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • 23. kolo • Otto Slabý cz

Tipsport: 1.85 4.44 3.36

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek večera a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (21:31:51)
Ačkoliv Orli přijeli s řádně prořídlou sestavou, byli v první části hry a prvních 5 minut ve druhé třetině lepším a aktivnějším týmem. Přesto prohrávali 2:0 a nakonec se jim podařilo i snížit na 2:1. Právě ale paradoxně toto snížení, jakoby domácí celek nastartovalo a od té doby byl na ledě až na výjimky pouze maďarský tým, který navíc uměl potrestat chyby hostí. I přes poměrně kvalitní výkon brankáře Kantora nakonec Znojmo prohrálo 5:1.

59:16

Utkání se už spíše dohrává.

58:54

57:46

Matuš se ocitl sám v mezikruží, kde si stihl puk ještě zastavit. Jeho střelu do šibenice však fantasticky vytáhl vyrážečkou Tirronen.

56:54

Dobmayer jako poslední hráč zastavil háčkem Svobodův průnik.

56:29

56:29

55:49

Hra 4 na 4 sedí spíše Orlům, kteří mají více prostoru pro přechod středního pásma.

54:29

Vyloučení v týmu Hydro Fehérvár AV19 (Shaw – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Culkin – 2 min., hrubost).

53:14

Fehérvár právě vstřelil branku!
MIHALI AKOS se dostal do samostatného úniku a střelou k pravé tyči čtvrt metru nad ledem rozhoduje o osudu dnešního utkání. Asistence: Balint Magosi, Timothy Campbell.

52:34

Nově zvolená taktika dává trochu ulevit zadním řadám Orlů a i díky tomu se nyní po dlouhé době podařilo Znojmu vybojovat vhazování v útočném pásmu.

51:30

Zdá se, že Maďaři už se nyní nikam nepohrnou a uspokojí se s vyhazováním puků za Kantora.

50:45

Orli se sice dalšímu ataku ubránili, ale vysunutý pressink domácích jim neustále dělá problémy.

49:56

Naopak se ke Kántorovu chrámu řítí další letka.

48:32

Orli nyní trochu vyrovnali hru, avšak mají problém s přechodem středního pásma.

47:58

Kantor nyní řešil asi tři dorážky z bezprostřední blízkosti.

46:47

Domácí se neuspokojili s tříbrankovým vedením a stále pokračují v ofenzivě

45:17

ISTVAN BARTALIS po vjezdu do útočného pásma přesprintoval dva bránící soupeře a zakončil střelou pod břevno. Asistence: Joshua Atkinson.

44:15

Vyloučení v týmu Hydro Fehérvár AV19 (Sarauer – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Matus – 2 min. hrubost).

44:15

Sarauer nyní přejel útočnou modrou čáru v postavení mimo hru a společně s hvizdem vypálil na Kantora. To se nelíbilo Culkinovi, který zřejmě se snahou o získání impulsu, si to s ním šel vyřídit, což samozřejmě nenchalo chladným ani Sarauera.

43:34

Maďarská okupace znojemského území stále pokračuje.

42:47

Maďaři se usadili v útočném pásmu. Orli horko těžko vyhazují.

41:34

Domácí v tlaku nepolevili a Kantor musel opět zasahovat. Tentokráte pokazil pokus Erdelymu z bezprostřední blízkosti.

40:31

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:50.
Druhá třetina byla pohledem na led trochu opak části první. Paradoxně ale k lepšímu výkonu vedla až branka Matuse, kterou hosté snížili na 2:1 během přesilové hry. Domácí byli od této chvíle na ledě téměř jediným týmem a Kantor se měl co ohánět, aby celky odešly do šaten pouze při dvoubrankovém rozdílu.

40:00

39:30

Domácí příliš nespěchají a soustředí se na to, aby nepůjčili puk na hostující hokejky. Přesto musel nakonec Kantor na kolenou uklidňovat situaci.

38:31

Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Köver – 2 min., hákování).

37:10

Fejes nyní nahodil na Tirronena a zajistil tak alespoň částečný klid pro prořídlé obranné řady hostí.

37:02

A Erdely opět nevyzrál na Kantora.

36:16

Domácí krouží kolem orlího hnízda jako supi a Kantor musel nejprve dvakrát srazit přihrávku zpoza branky a následně vyřešit i střelu Erdelyho.

35:03

Domácích je nyní plný led.

34:20

ANDREW SARAUER si najel do druhé vlny na kruh, odkud zcela osamocen trefil místo nad ramenem brankáře Kantora. Bez asistence.

33:32

Na hnízdo dravců se ale řítí další nálet domácího celku.

33:00

Znojmo až nyní dokázalo vytlačit soupeře za jeho bránu.

31:56

Kantor se opět musí přesouvat od jedné tyče ke druhé, zasahovat ale nemusí.

30:25

Otěže utkání nyní přebrali domácí.

29:15

Kantor nyní předvedl vynikající zákrok před dotírajícím protihráčem, který mohl jinak zakončovat do prázdné brány.

28:32

Hosté jsou opět lepším týmem. Maďaři ale dobře brání.

27:54

Nyní se domácí provili proti pravidlům postavením mimo hru.

27:30

Na druhé straně se domácí brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.

26:30

Kantor nyní musel přerušit hru a uklidnit hru svého možstva.

25:40

Orli právě vstřelili branku!
Autorem branky je RADIM MATUS. Asistence: Jan Bartko, Anthony Luciani.

25:20

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, avšak bránící hráči příliš útočícím nedovolí zaútočit nebezpečnou akcí.

24:40

Vyloučení v týmu Hydro Fehérvár AV19 (Petan – 2 min., vysoká hůl).

24:35

JOSHUA ATKINSON se uvolnil a ze samostatného úniku překonává Kantora. Asistence: Csanad Erdely.

24:05

Vlastně až nyní byl donucen Tirronen ukázat pořádný zákrok.

23:20

22:47

Orlům se v této přesilovce příliš nedaří usadit se v domácím pásmu.

21:20

Vyloučení v týmu Hydro Fehérvár AV19 (Shaw – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

20:50

I do druhé třetiny vstoupili Orli aktivněji, navzdory tomu, že do Maďarska přijeli s řádně prořídlou sestavou.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:00.
Orli byli v první třetině překvapivě aktivnějším týmem, ale Tirronena příliš neohrozili. Domácí hrozili pouze z ojedinělých útoků, přičemž jeden se jim podařilo zakončit, díky čemuž odcházejí do šaten po 1. třetině za stavu 1:0.

20:00

19:43

Kotouč ale nyní mají pod kontrolou domácí. Vhazovat se navíc bude před Kántorem.

18:37

Hosté se opět usazují v útočné části kluziště.

17:13

Na druhé straně se ale z rohu pokusil nahodit puk před bránu Gorčík. Ten ale pouze prolétl až ke druhému mantinelu.

16:45

Domácí jsou ke konci třetiny lepším týmem. Orli ale spořádaně brání.

15:31

Další snahu domácích přibrzdil ofsajd.

14:55

Nemeth se zapojil do přečíslení, ale zcela osamocen před Kantorem, nedokázal proměnit tuto výhodnou pozici.

13:44

12:54

Orli dokázali uzamknout zámek, zatím z něj však vytěžili pouze jednu střelu od modré.

11:44

Vyloučení v týmu Hydro Fehérvár AV19 (Petan – 2 min., hákování).

10:40

Tlak Znojemských přerušila posunutá branka.

09:56

Orli přebírají iniciativu a jsou opět aktivnějším týmem.

08:32

Trochu rozháranou hru přerušuje a urovnává Tirronen.

07:15

Orlům se daří tlak domácích srovnat a snaží se kontrovat rychlým přechodem.

06:47

Domácí nabuzeni úvodní trefou se opět tlačí před Kantora.

05:57

TIM CAMPBELL zakončil krásnou souhru se svými spoluhráči. Asistence: Alexander Petan, Andrew Sarauer.

04:26

Před Kuraltem se otevřela prázdná branka, ten ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

03:40

Také domácí se konečně dostali do útočného pásma, jejich tlak byl ale spíše platonický.

02:23

A Fin si připisuje další zákrok.

01:34

Orli se usadili v útočném pásmu a krouží kolem branky finského brankáře.

00:31

Hosté začali tlakem a Tirronen byl prvním, kdo musel zasahovat.

00:01

Hydro Fehérvár AV19: Tirronen (Kornakker) – Campbell, Fournier, Szabo, Horváth, Dobmayer, Atkinson, Retfalvi – Petan, Sarauer, Erdely – Kuralt, Jacobs, Shaw – Mihaly, Nemeth, Magosi – Terbocs, Bartalis, Ambrus

Tesla Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Haman, Culkin, Tejnor, Bartko – Matuš, Němec, Svoboda T. – Luciani, Köver, Ahl – Fejes, Prokeš, Gorčík – Kvasnica, Svoboda O., Oščádal.
Vzájemné zápasy mezi těmito týmy hovoří spíše pro domácí, kteří vyhráli poslední 4 vzájemná zápasy, z toho ve dvou, hrajících ve Znojmě, jim k výhře nestačilo základních 60 minut.
Znojmo si však s aktuální formou se svým soupeřem příliš nezadá, neboť z posledních 5 utkání získalo rovněž 5 bodů a jejich forma je čtvrtá nejhorší v soutěži. Na rozdíl od domácího celku má však forma Znojma stoupající tendenci, když všech 5 bodů získalo v posledních 3 zápasech za výhru v prodloužení nad 11. Dornbirnem a udělení lekce účastníkovi Ligy Mistrů a sousedovi v tabulce Bolzanu v poměru 10:2. Znojmo se tak s 28 body aktuálně ocitá na 9. příčce.
Domácí Hydro Fehérvár AV19 se sice aktuálně pohybuje podle průměrného počtu bodů na zápas na 4. příčce a dokonce na 3. místě dco do počtu získaných bodů. Aktuální forma však rozhodně nebude tím hlavním důvodem, proč se maďarský tým pohybuje trochu překvapivě takto vysoko. Fehérvár v posledních 4 zápasech ani jednou nevyhrál a vytěžil pouhé 2 body za cennou prohru po samostatných nájezdech v Salcburku a na druhé straně naprosto nelichotivou prohru v prodloužení na ledě poslední Valpusterie (nepočítáme-li odstoupivší Bratislavu). Aktuální forma Maďarů je tak třetí nejhorší v soutěži.
Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z hokejového utkání bet-at-home ICE Hockey League, ve kterém se proti sobě postaví týmy Hydro Fehérvár AV19 a Tesla Orli Znojmo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

5:1

Góly a asistencie: 6. Campbell (Petan, Sarauer), 25. Atkinson (Erdely), 35. Sarauer, 46. Bartalis (Atkinson), 54. Mihali (Magosi, Campbell) – 26. Matus (Bartko, Luciani)

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Haman, Culkin, Tejnor, Bartko – Matuš, Němec, Svoboda T. – Luciani, Köver, Ahl – Fejes, Prokeš, Gorčík – Kvasnica, Svoboda O., Oščádal