Tipsport extraliga (ČR)

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec

2:1

koniec po predl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

27.09.2022, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • 5. kolo • Lukáš Chuchválek cz

Tipsport: 2.2 4.1 2.85

Tímto se z Boleslavi loučím. (20:11:49)
Dobojováno po půl minutě prodloužení, kdy v přesilové hře rozhodl David Šťastný. Liberec potvrdil svou roli remízového krále, ale bod navíc zůstává v městě automobilů. Zápas byl útočný a velmi odmakaný. Tato remíza byla oboustranně zasloužená. Boleslav se o skóre přesouvá průběžně na druhé místo, ale ještě bude záležet, jak dopadnou nějaké ostatní zápasy tohoto kola. Mezitím probíhá děkovačka a skandování domácích fanoušků "Derby je naše". Vytvořili dobrou kulisu, zvláště v momentě, kdy to bylo třeba během třetí třetiny.

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Utkání rozhoduje ve stylu začátku třetí třetiny DAVID ŠŤASTNÝ úplně stejným způsobem v přesilovce z předešlého dějství, z kraje mezikruží u pravého kruhu nasměroval puk za marně se přesouvajícího Petra Kváču a rozhodl tak o osudu tohoto utkání! Asistence: Alex Lintuniemi a Pontus Åberg.

60:01

Boleslavi se povedlo vyrovnat stav na 1:1 po půlminutě přesilovky zásluhou Tomáše Fořta a tento stav vydržel přes šance obou celků. K vidění bylo i dost ostrých zákroků, rozhodně to dnes nebylo jednoduché a bylo to fyzicky náročné ubruslit a odpracovat. Rozhodne tedy prodloužení, nebo až nájezdy.

60:00

59:59

Ještě tam byl střet, co zvedl lidi ze sedaček.

59:56

Lintuniemiho rána byla zblokována soupeřem mimo.

59:38

Åberg na levém kruhu promáchl.

59:24

Kváča úspěšně zasáhl proti Šťastného ráně z dálky.

59:03

Liberec se osvobozuje.

58:59

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Michal Bulíř – 2 min., sekání.

58:59

Mário Lunter dostal ránu u mantinelu a skácel se k ledu. K němu přijel Bulíř a omlouval se. I tak si od kotle domácích vyslechl své.

58:16

Jánošík si s pukem najel až na levý kruh a vypálil pouze do protihráče.

57:32

Podobně jako předtím Fořt zkoušel štěstí na levý horní růžek Åberg, minul o pár centimetrů.

56:59

Bruslaři zazdili svůj tlak přihrávkou zpoza brány na nikoho. Puk odplul až do obranného pásma.

55:56

V další vlně zamířil těsně vedle Tomáš Fořt!

2:1

Góly a asistencie: 41. Fořt (Lintuniemi, Lantoši), 61. Šťastný (Lintuniemi, Åberg) – 27. A. Najman (Faško-Rudáš)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Novotný) – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, R. Jeřábek, Stříteský, Štich – Šmerha, Lantoši, Šťastný – Lunter, Fořt, J. Stránský (C) – P. Kousal, O. Najman (A), Åberg – Kantner, Bičevskis, Eberle.
Tréner: Ladislav Čihák

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Král) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner (A), Bulíř (C), Flynn – Vlach, Filippi, Frolík – Ordoš, A. Najman, Faško-Rudáš – Rychlovský, Jelínek (A), Šír.
Tréner: Patrik Augusta

Rozhodca: Hribik, Ondráček – Lhotský, Svoboda