Kdo se postavil do brankoviště?
Ville Husso (DET) – 21 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 60:00.
Adin Hill (VGK) – 24 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,0 %, odchytal 60:00.

Statistiky
Střely na bránu: 25 – 25 | Přesilová hra: 1/3 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 6. (03:46:46)
Detroit Red Wings tak nakonec před svým publikem prohrává proti Vegas Golden Knights konečným výsledkem 1:4.

59:25

Detroit už má puk na svých hokejkách ve svém pásmu.

58:00

Poslední dvě minuty.

57:00

57:00 Reilly SMITH - 1:4

57:00

Vegas právě vstřelilo branku! Kessel nahrál na REILLY SMITHA a ten ze středního pásma trefil prázdnou klec. Asistence: Phil Kessel, Brayden McNabb.

56:46

Domácí hrají v šesti.

56:44

Icing Vegas.

56:18

Tentokrát je tu vhazování ve středním pásmu, blíže u střídačky Detroitu.

55:45

Po další krátké pauze se vhazuje v útočném pásmu Rytířů.

55:38

Puk doklouzal až za čáru v obranném pásmu Red Wings, icing se nepíská.

54:27

Husso vyráží betonem po další střele z hokejky Vegas.

53:24

51:59

Larkin se dostal do nebezpečné pozice z pravého kruhu, ale ani střela ani dorážka Hilla nepřekonala.

51:48

Hosté vyhazují pryč.

51:24

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Alec Martinez – 2 min., podrážení.

51:00

Hill zajel za svou svatyni a rozehrává na svého spoluhráče u mantinelu.

50:25

Ofsajd Vegas.

50:03

Hill musel vyjet z branky, kde dobře rozehrál kotouč mimo ohrožení.

49:51

Vhazování ve středním pásmu blíže u střídačky Rytířů.

49:34

Husso se zapojil do rozehrávky.

48:35

Vhazování v obranném pásmu Vegas, ti ho vyhráli a zakládají akci.

48:00

Po krátké pauzičce je tu pokračování.

46:35

Veleno vystihl špatnou rozehrávku soupeře, ale nakonec jí nijak ve svůj prospěch nevyužil.

45:19

Další bod do svých statistik pro gólmana Detroitu.

44:04

Red Wings zkouší něco vymyslet s nepříznivým skórem, nejprve hráč pálil od modré, Hill vyrazil. Z druhé strany na pravém kruhu zkusil další pokus Kubalík, znovu brankář hostí připraven.

42:56

Walman dostal nabídku, vypálil mimo.

42:25

Domácí nahodili a střídají.

40:39

Detroit se dostal na chvíli do tlaku, Hill si připsal další důležitý zákrok.

40:20

Husso rozehrává za svojí klecí.

40:01

Další část je minulostí, Detroitu se podařilo vsítit gól z přesilovky ve 32. minutě, ale Knights v průběhu této třetiny skórovali dvakrát a tak je stav 1:3.
Další třetina začne přibližně v 2 55 hod.

40:00

39:28

Larkin to zkusil z pravé strany, ale nezamířil přesně.

38:49

Puk drží na hokejkách hosté.

36:32

36:32 Phil KESSEL - 1:3

36:32

Vegas právě vstřelilo branku! Další zásah v podání Rytířů, ti vybojovali hru ve vlastním obranném pásmu, Roy přihrál pohotovou nahrávkou až na najíždějícího PHILA KESSELA a ten tvrdou ránou do levé horní části zavěsil. Asistence: Nicolas Roy.

36:22

35:37

Detroit se na chvíli usídlil ve třetině, Kubalík pálil mimo.

34:55

Další vyhození Vegas.

34:29

Hosté rychle vyhazují přes všechny čáry.

34:22

Phil Kessel – 2 min., hákování.

31:37

31:37 Oskar SUNDQVIST - 1:2

31:37

Detroit právě vstřelil branku! Domácí dávají kontaktní trefu v přesilové hře. Kubalík nahrál před klec, kde na dvakrát dopravil kotouč za čáru OSKAR SUNDQVIST. Asistence: Dominik Kubalík, Dylan Larkin.

30:41

Zach Whitecloud – 2 min., hákování.

27:50

27:50 Jonathan MARCHESSAULT - 0:2

27:50

Vegas právě vstřelilo branku! Rytíři využívají přesilovku pět na čtyři a jdou do vedení o dvě branky. Theodore našel na pravém kruhu najíždějícího JONATHAN MARCHESSAULT, který zakončil přesně do horní části klece. Asistence: Shea Theodore, Mark Stone.

27:39

Domácí se osvobodili a zkusili i vypálit, Vegas se ubránili a zakládají proti-útok.

27:16

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
Jordan Oesterle – 2 min., podrážení.

26:44

Vhazování v obranném pásmu hostů.

25:49

Nepřesná rozehrávka v podání Detroitu je vyhání z jejich útočné třetiny.

24:24

Domácí na chvíli okupovali útočnou třetinu, ale žádnou šanci nevymysleli.

22:39

Hru za brankou vybojovali hosté, přišla přihrávka na modrou, odkud prověřil pozornost Stone.

22:04

Raymond vyvezl hru z pásma.

21:38

Lehčí nahození od levého mantinelu nachází Husso v lapačce.

20:01

Úvodních dvacet minut je za námi, Detroit se snažil, ale zatím nepřekonal Hilla. Naopak Husso inkasoval hned ve 2. minutě, kdy se u klece objevil Eichel a otevřel tak skóre.
Další třetina začne přibližně v 2:00.

20:00

19:42

Hill si hru u své tyče pohlídal.

19:24

Hra vysokou holí od domácích, vhazování ve středním pásmu.

19:00

Ohlášena poslední minuta.

17:15

Hill rozehrává, ale žádného spoluhráče jeho nahrávka nenašla, hru získává soupeř.

15:29

Detroit zahrozil z další střely, Hill vyráží.

14:36

Hra se přesunula do obranného pásma hokejistů v červeném, kde se nyní vhazuje buly.

14:19

Ofsajd domácího výběru, vhazování ve středním pásmu.

13:31

Erne měl kotouč na pravém kruhu, z něj to zkusil, hosté mu vložili do jeho střely hole a hra končí mimo.

12:47

Berggren se dostal do nebezpečné pozice, ale hosté mu dokázali ránu zablokovat.

12:04

Husso musel z branky, puk směřoval na jeho svatyni, vyjel a rozehrál na své spoluhráče.

11:49

Carrier se dostal k zakončení a k dorážce, dva zákroky si připsal Husso.

11:01

Miromanov poslal ránu od modré, Husso vyráží mimo.

10:35

Icing v podání domácího celku, hra se vrací do jejich pásma.

10:27

Detroit rozehrává od své klece.

10:00

Domácí měli další příležitost, ale i pro tentokrát se Vegas ubránilo a vyváží kotouč ze svého pásma.

09:43

Nahození Red Wings na zadní mantinel u klece soupeře, Hill přesunutím k tyčce posunul branku ze svého postavení, hra přerušena.

08:05

Hill teď předvedl další úspěšný zákrok proti střele a následné dorážce Detroitu.

07:33

Následuje další vhazování v útočném pásmu domácích.

06:57

Další vhazování u branky Hilla.

06:35

Další icing ze strany Rytířů. Hra se vrací do jejich obranného pásma.

06:29

Pokus na Hilla, ten vyráží do bezpečí.

06:21

Icing hostí.

04:14

Hráči v červeném se dostali na chvíli do pásma, ale Knights se úspěšně ubránili.

03:38

01:04

01:04 Jack EICHEL - 0:1

01:04

Vegas právě vstřelilo branku! Tak to byl rychlý gól v podání Knights. Stephenson u pravého mantinelu vybojoval puk a přihrál ho k brance, kde ho JACK EICHEL doklepl do sítě. Asistence: Chandler Stephenson, Brayden McNabb.

00:03

Úvodní buly vyhráli domácí.

00:01

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Määttä, Oesterle, Walman – Perron, Larkin (C), Kubalík – Raymond, Rasmussen, P. Suter – Sundqvist, Copp (A), Erne – Czarnik, Veleno, Berggren.
Trenér: Lalonde Derek

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Theodore, McNabb, Martinez (A), Hague, Whitecloud, Hutton – Ma. Stone (C), Eichel, Stephenson – Re. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Kessel, N. Roy, Cotter – Kolesar, Leschyshyn, W. Carrier.
Trenér: Cassidy Bruce

Rozhodčí: Sutherland K. (Can) – Blandina B. (Usa).
Na led osmého Detroitu (Vých. konference) přijede Vegas, který je lídrem v Západní konferenci. V letošní sezóně jde o první vzájemný střet obou týmů. Úvodní vhazování je naplánováno v 01:00.

Detroit Red Wings

Z 22. odehraných zápasů nasbírali 27 bodů, stejně mají i hokejisté Rangers, ti jsou o jednu příčku níž.

Z pěti posledních bojů mají tři výhry, kdy porazili venku Columbus 1:6, pak ve své aréně zvítězili 3:0 nad Nashvillem a 4:3 po nájezdech s Arizonou.
Dva poslední souboje na svém kluzišti prohráli 2:4 s Torontem a 4:5 po nájezdech s Buffalem.

Nebudou hrát:
Bertuzzi, Fabbri, Luff, Pysyk, Soderblom, Vrána, Zadina.

Nejistý start:
Lindstrom.

Vegas Golden Knights

Má odehráno 25 utkání s celkovým ziskem 35 bodů.

Z pěti posledních bojů zaznamenali na svém ledě výhru 4:1 s Ottawou, pak dvakrát padli před svým publikem 2:4 proti Seattlu a 1:5 proti Vancouveru. Pak odcestovali do Columbusu, kde po samostatných nájezdech vyhráli 2:3. Na začátku prosince zavítali do Pittsburghu, tam těsně nestačili 4:3.

1:4

Góly a asistencie: 32. Sundqvist (Kubalík, Larkin) – 2. Eichel (Stephenson, McNabb), 28. Marchessault (Theodore, Ma. Stone), 37. Kessel (N. Roy), 57. Re. Smith (Kessel, McNabb)

Tréner: Derek Lalonde

Tréner: Bruce Cassidy

Rozhodca: Sutherland, Blandina – Jackson, Pancich

Diváci: 19 515