Česká FORTUNA:LIGA

SK Dynamo Č. Budějovice – FC Slovan Liberec

0:2

koniec (0:1)

05.02.2023, 15:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • 18. kolo • Tomáš Honzejk cz

Tipsport: 2.66 3.17 2.83

90+2

Vyústěním budiž krásná střela na zadní tyč z kopačky Hellebranda, kterou vyrazil Bačkovský. Následnou dorážku odvrátil Prebsl na rohový kop.

87

Liberec právě vstřelil branku!
IMAD RONDIĆ poslal Janáčka na druhou stranu a střelou do levé horní poloviny brány zvyšuje náskok Liberec na rozdíl dvou branek.

84

Martin Janáček navíc vidí za tento faul žlutou kartu.

83

Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Victor Olatunji, přichází Imad Rondić,
ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Marios Purzitidis,
ze hřiště odchází Matěj Valenta, přichází Ľubomír Tupta.

79

Domácí lavička reaguje na vyloučení změnou v sestavě.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Patrik Hellebrand.

77

Quadri Adebayo Adediran zbytečně a hlavně tvrdě dohrál Plechatého u postranní čáry a během sedmi minut vidí druhou žlutou kartu a tudíž také červenou a utkání nedohraje.

76

ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Mohamed Doumbia.

70

Quadrimu Adediranovi se nelíbilo rozhodnutí asistenta rozhodčího a dal to výrazně najevo. To se zase nelíbilo hlavnímu rozhodčímu a ukazuje domácímu útočníkovi žlutou kartu.

69

ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Ahmad Ghali.

67

Hosté mohli udeřit z rychlého protiútoku. Victor Olatunji výborně udržel balon u postranní čáry a dlouhým pasem vyslal do šance Frýdka. Už to vypadalo, že mladý záložník nezakončí, nakonec ale obešel brankáře a mířil mezi tři tyče, jenže tam stál Čermák a střelu odhlavičkoval mimo.

66

ze hřiště odchází Nicolas Penner, přichází Patrik Čavoš,
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Michal Škoda.

61

Roman Potočný dohrál libereckého obránce a je čtvrtým domácím hráčem se žlutou kartou.

58

Liberečtí se z gólu Dominika Preislera radovali jen chvíli. VAR totiž odhalil ofsajdové postavení Christiana Frýdka při střele, který stál přímo v trajektorii míče a branka je tak odvolána.

49

Po nedorozumění Dynama na středu hřiště se hnali hosté do další velké šance. Višinský poslal z pravé strany balon do vápna, Frýdek pustil za sebe na úplně volného Preislera a jeho gólovou střelu vytěsnil skvěle chytající Janáček.

46

Domácí trenéři udělali jednu změnu do druhé půle.
ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Jakub Matoušek.

45+7

V poslední nastavené minutě měli hosté obrovskou příležitost! Višinský s Valentou získali míč na polovině, Olatunji našel z pravé strany úplně volného Christiana Frýdka, ale liberecký záložník po zaseknutí přestřelil Janáčkovu bránu.

41

Domácí nedokázali dostat míč od své brány. Ten vybojoval Victor Olatunji. Posunul jej doleva na Frýdka. Mladý záložník poslal přesnou přihrávku proti noze LUKÁŠI ČERVOVI a jeho umístěný pokus přesně k tyči skončil až v síti. 1:0 pro Liberec.

38

O minutu později fauluje opět Nicolas Penner libereckého Frýdka. Tentokrát už žlutou kartu inkasuje.

30

Jakub Hora postavil až hokejový strom do cesty Višinskému a je druhým hráčem Budějovic, který dostává žlutou kartu.

27

Matěj Valenta vyslal do šance Victora Olatunjiho, který si zasekl balon a tvrdě vystřelil na zadní tyč. Martin Janáček dobrým zákrokem střelu vyrazil.

15

Benjamin Čolić skluzem dohrál právě Valentu a vidí první žluto kartu zápasu.

2

Liberec měl první velkou možnost hned ve druhé minutě! Denis Višinský přeloboval stopera Králika a Christian Frýdek se najednou objevil sám před Janáčkem. Hostujícímu záložníkovi se ale nepovedlo zakončení a brankář Budějovic si připsal první důležitý zákrok.