Prípravný zápas

HC Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno

3:2

koniec (2:1, 0:1, 1:0)

25.08.2016, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov • Tereza Košťálová cz

Tipsport: 2.36 4.5 2.15

Vyrovnané utkání po šedesáti minutách dopadlo lépe pro domácí tým Slovan, který vyhrál díky přesnému zásahu v padesáté druhé minutě Patrika Poulíčka. Ústečtí dvakrát využili přesilovou hru a dvě trefy do černého si připsal do osobních statistik Daniel Vrdlovec. Hostům na vyrovnání nepomohl ani time-out čtyři vteřiny před koncem řádné hrací doby a následná power-play.

Z Ústí nad Labem je to ode mě vše a těším se na počtenou u dalších online přenosů. Přeji hezký zbytek týdne. Tereza Košťálová (20:09:43)
Statistiky utkání:

Branky a nahrávky: 11. Vrdlovec (Roubík, Kloz), 17. Vrdlovec (Brož, Roubík), 52. Poulíček (Doležal, Vágner) – 8. Zikmund (Ulrych), 33. Burger (Tenkrát, Kehar).
Rozhodčí: M. Novák, Místecký – Janíček, Biedermann.
Vyloučení: 6:6.
Využití: 2:0.
Diváci: 567.
Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Zakázaná uvolnění: 1:0.
Ofsajdy: 3:2; z toho úmyslné 0:1.
Vyhraná vhazování: 31:29 (11:10, 9:11, 11:8).

59:56

Hosté zkouší hru bez brankáře.

59:56

Oddechový čas pro hosty.

59:56

Počet hráčů na ledě se srovná! Zdeněk Doležal (UNL) se posadí na dvě minuty za taktické držení protihráče.

59:30

Severočeši si hlídají hru, Rytíři nic nevzdávají.

58:58

Petr Ulrych (KLA) je vyloučen na trestnou lavici za držení hole.

58:25

Začala signalizovaná výhoda Slovanu, který by si měl zbytek zápasu pohlídat.

57:35

Patrik Husák si zahrál na fotbalistu, když vykopl puk bruslí z vlastního brankoviště.

57:22

Střela Tenkráta zblokována do ochranné sítě.

55:59

Strnad z mezikruží vystřelil mimo svatyni domácího týmu.

54:31

Kasík z protiútoku vystřelil pouze do betonu brankáře Kladna.

54:20

Tenkrát z bezprostřední blízkosti pálil do domácího brankáře.

53:24

Strnad z pravého kruhu Volkeho nepřekonal.

52:46

Hosté se ze všech sil snaží o vyrovnání.

51:43

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Využitá přesilovka! Martin Vágner nahrál Zdeňku Doležalovi na střed, který zahlédl volného PATRIKA POULÍČKA. Posledně jmenovaný vsítil puk do odkryté sítě Rytířů. Asistence: Zdeněk Doležal, Martin Vágner.

51:23

Dělovka Vágnera od modré čáry končí v náruči Hanuljaka.

49:50

Jiří Burger (KLA) trefil při pokusu získat puk soupeře a inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

48:49

Strnad hledal Cetkovského v předbrankovém prostoru, ale ústecká obrana jeho nahrávku zblokovala.

48:19

47:45

Domácí vyhazují puk a osvobozují se mírně od tlaku hostů.

46:19

Petr Přindiš (UNL) si musí odsedět dvě minuty za podražení.

46:14

Machač nalezl Cetkového, který však gól vstřelil nedokázal.

45:34

Růžička vypálil vedle branku Slovanu.

44:20

Kehar nahrál Strnadovi, který nebyl přesný.

43:30

Gengelův pokus nevyšel podle představ.

Dnešní utkání sleduje 567 diváků včetně čtyř fanoušků Rytířů.

40:37

Tenkrát z pravého úhlu na Volkeho recept nenalezl.

40:01

Třetí zahajovací buly dnešního dne vyhrávají hosté.

40:01

Druhé dějství nabídlo jednu branku, kterou vstřelil Jiří Burger ve třicáté třetí minutě a srovnal tak skóre na kostce. Domácí měli v dvě větší šance, ale ani jedna nebyla proměněna v gól a tak je skóre po druhé dvacetiminutovce 2:2.
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Martin Volke
– 8;
Miroslav Hanuljak – 6.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branky a nahrávky:
11. Vrdlovec (Roubík, Kloz), 17. Vrdlovec (Brož, Roubík) – 8. Zikmund (Ulrych), 33. Burger (Tenkrát, Kehar).
Vyloučení: 4:4.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Zakázaná uvolnění: 1:0, 0:0.
Ofsajdy: 2:1, z toho 0:1 úmyslné; 0:1.
Vyhraná vhazování: 11:10, 9:11.

Další třetina začne přibližně v 19:30 hod.

40:00

39:50

39:46

Klozovu střelu zblokoval Drtina do ochranné sítě.

38:51

Ústečtí jsou vyslání z ofenzivní třetiny do středního pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

37:50

Petr Hořava (KLA) obdržel menší trest za držení protihráče.

37:10

37:08

Ulrych přestřelil klec Slovanu.

36:02

Domácí vyhazují puk z defenzivního pásma.

35:53

Hra je přerušena pro posunutí branky domácích.

35:10

Roman Navarra (UNL) si odpyká dvě minuty za hákování.

34:22

Ptáček si na Volkeho od modré útočné čáry nepřišel.

33:28

Poulíček přihrál Doležalovi, ale jeho střelu Hanuljak chytá.

32:23

Kladno právě vstřelilo branku!
JIŘÍ BURGER z pravého kruhu rozezvonil levou tyčku branky Slovanu, od které se puk odrazil za záda Martina Volkeho. Asistence: Petr Tenkrát, Martin Kehar.

31:30

Ofsajd kladenského celku.

30:52

Domácí kombinují v útočné třetině.

29:17

28:30

Husák od modré pálil do branky hostů, ale Strnad jeho pokus zblokoval.

27:17

Petr Tenkrát (KLA) posílá svůj tým do oslabení za hákování.

26:29

Vágner zamířil do ochranné sítě.

26:03

25:16

Puk se doslova kutálel za zády Miroslava Hanuljaka, ale než Jaroslav Roubík stihl kotouč dorazit za brankovou čáru, byla brána posunuta.

24:39

Burger vyhodil v oslabení puk.

24:07

24:03

Za sekání si musí odsedět menší trest Jakub Strnad (KLA).

23:58

Domácí vyhazují puk z obranné třetiny hrací plochy.

23:27

Hořava vyslal střelu vedle svatyně Slovanu.

22:26

Burger zamířil nad branku domácích.

22:07

Patrik Poulíček (UNL) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

21:17

Puk putoval po ose Jan Kloz, Jaroslav Roubík, Jaroslav Kasík, přičemž posledně jmenovaný po přihrávce k levé tyči pálil do Miroslava Hanuljaka.

21:03

20:35

Kladnu se nedaří v přesilové hře usadit v ofenzivním pásmu.

20:01

Zahajovací vhazování vyhráli hosté.

20:01

První třetina začala lépe pro hosty, kteří díky Ladislavu Zikmundovi otevřeli skóre v osmé minutě. Netrvalo dlouho a v čase 10:16 min. vsítil puk do odkryté branky Daniel Vrdlovec, jenž si připsal další gól do osobních statistik v sedmnácté minutě a zavedl jednobrankové vedení pro své mužstvo. Danielu Vrdlovcovi se podařilojako prvnímu překonat hostujícího gólmana stejně jako v posledním zápase na domácím ledě s Českými Budějovicemi, kdy skóroval v desáté minutě.
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 13;
Miroslav Hanuljak – 5.
Statistiky úvodního dějství:

11. Vrdlovec (Roubík, Kloz), 17. Vrdlovec (Brož, Roubík) – 8. Zikmund (Ulrych).
Vyloučení: 2:1.
Ofsajdy: 2:1, z toho 0:1 úmyslné.
Vyhraná vhazování: 11:10.

Další třetina začne přibližně v 18:44 hod.

20:00

19:59

Jiří Burger dostal puk za záda Martina Volkeho, ale rozhodčí gól neuznal kvůli posunuté brance.

19:16

Růžička z pravé strany zkoušel střelecké štěstí.

19:03

Petr Markulinec (UNL) se musí za držení protihráče posadit na dvě minuty do boxu trestomeřičů.

18:35

Slovan dobře brání střední pásmo a nepouští soupeře k vlastní brance.

17:43

Tůma se pokusil o teč, ale trefil pouze výstroj domácího hájce svatyně.

17:18

Ofsajd domácího mužstva.

16:38

Vladimír Brož od modré čáry vyslal přízemní střelu na branku a DANIEL VRDLOVEC tečoval touš za záda Miroslav Hanuljaka. Daniel Vrdlovec se v tomto ukání prosazuje už podruhé. Asistence: Vladimír Brož, Jaroslav Roubík.

15:01

Kuriózní situace! Gengel v útočné třetině zlomil při střele hůl, následně projel okolo vlastní střídačky, kde mu spoluhráči podali novou a ještě se stihl vrátit do obranné části hřiště.

14:31

Přikryl se snažil tečovat střelu Ulrycha, ale domácí brankář je pozorný.

14:15

S Ulrychovo střelou od modré čáry z levé strany si Volke poradil.

13:18

Icing domácího celku.

13:03

12:44

Roubík vyslal křižnou přihrávku na Husáka, který pozdržel čas oslabení v útočné třetině.

11:51

Přindišovi se podařilo vyhodit touš.

11:03

Menší trest za podražení inkasuje Patrik Poulíček (UNL) a Kladno si poprvé zahraje v tomto utkání přesilovou hru.

10:16

Využitá přesilovka! Jaroslav Roubík zpoza branky nahrál DANIELU VRDLOVCOVI do předbrankového prostoru a druhému jmenovanému stačilo už pouze dobře mířit do odkryté svatyně Rytířů. Asistence: Jaroslav Roubík, Jan Kloz.

09:21

Jiří Cetkovský (KLA) si musí odsedět dvouminutový trest za sekání.

08:35

Slovan se snaží o vyrovnání, obrana Kladna se má na pozoru.

07:54

Střela přes obránce Slovanu končí v síti. LADISLAV ZIKMUND se prosazuje ze středu po nahrávce Petra Ulrycha. Asistence: Petr Ulrych.

06:43

Ústí nad Labem odolává tlaku soupeře.

05:52

Moučka nahrál Bernadovi, ale druhý jmenovaný branku Středočechů minul.

04:41

Čárový sudí Michal Biedermann ze všech sil křičel signalizovaný ofsajd hostů, ale Ladislav Zikmund nereagoval. Je pískáno úmyslné postavení mimo hru Kladna.

04:35

Burger marně hledal Tenkráta, který však na kotouč nedosáhl.

03:30

Strnad z pravé strany nepřekonal připraveného Volkeho.

03:00

Gengel se dostal až před Hanuljaka, ale v poslední chvíli byl zblokován kladenskou obranou.

02:23

Tůma vystřelil z mezikruží pouze do gólmana.

01:50

Přindiš drží puk za brankou a vyčkává.

00:48

Vágner nejprve napřáhl a následně od útočné modré čáry z levé strany prověřil nahozením pozornost Hanuljaka.

00:01

Na úvodním vhazování byli úspěšnější hosté.

00:01

Ústečáci zdraví z kotle Petra Tenkráta, který od letošní sezóny nastupuje za Kladno, ale v loňském ročníku oblékal právě žlutomodrý dres.
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
Martin Novák, Lukáš Místecký.
Čároví rozhodčí: Michal Janíček, Michal Biedermann.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Macek, Hes – Vrdlovec, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Dalecký, Komárek, Moučka – Markulinec, Gengel, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – Kehar, David Růžička, J. Drtina, Ulrych, P. Hořava, F. Ptáček – Tenkrát, Burger, Jánský – Pekr, Machač, D. Tůma – Zikmund, Havluj, Cetkovský – Strnad, R. Přikryl. Trenéři: Pavel Patera, František Kaberle, Jiří Kopecký.

Rozhodčí: M. Novák, Místecký – Janíček, M. Biedermann.
Týmu HC Slovan Ústí nad Labem se v letošní přípravě daří a prozatím prohrál pouze jednou a to s Benátkami nad Jizerou. Nejvyšší výhru zatím Slovan zaznamenal nad Kadaní, kterou porazil 6:1.

Rytíři Kladno se utkají se Slovanem poprvé od porážky ve čtvrtfinále, kdy byl středočeský favorit vyřazen v play-off a Ústečtí postoupili do semifinále, kde se střetli s Jihlavou. Rytířům se v posledním přípravném utkání příliš nedařilo, neboť od Slavie obdrželi porážku 1:9. Jediný gól za Kladno vstřelil exústecký Petr Tenkrát.
Favoritem dnešního střetnutí jsou podle sázkových kanceláří Rytíři Kladno.
Poslední vzájemný duel (6. čtvrtfinále play-off WSM Ligy, 9. 3. 2016):

4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Brož (Melka, Kuchler), 24. Tůma (Pohl, Roubík), 44. Tůma (Kloz, Bernad), 68. Roubík (Tenkrát) – 26. Skuhravý (Nash), 26. Machač (Redlich), 43. Kindl (Růžička).
Rozhodčí: Krob, Souček – Štofa, Beneš.
Delegát: Lípa.
Vyloučení: 8:6.
Využití: 2:2.
Diváci: 5 468.
Střely na branku: 42:48 (10:10, 15:14, 8:19 – 9:5).
Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
Zakázaná uvolnění: 2:4.
Ofsajdy: 2:5.
Vyhraná vhazování: 41:45 (9:11, 13:16, 14:17 – 5:3).
Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík – Václav Skuhravý.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

18 zápasů: 5 výher, 4 výhry po základní hrací době, 8 porážek, skóre 54:71.

Nejčetnějšími výsledky v historii jsou výhry Slovanu 3:2, 1:6 a 3:6 (2x).
Příjemný čtvrteční večer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky přípravného zápasu celků WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem vyzve na úvod přípravy Rytíři Kladno.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Tereza Košťálová Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
kapacita: 6 500 míst.

3:2

Góly a asistencie: 11. Vrdlovec (Roubík, Kloz), 17. Vrdlovec (Brož, Roubík), 52. Poulíček (Doležal, Vágner) – 8. Zikmund (Ulrych), 33. Burger (Tenkrát, Kehar)

Rozhodca: M. Novák, Místecký – Janíček, M. Biedermann